| 16.06.2009, 20:03.07 | |
Monoblock nastaveni parabolaAhoj mam takový dotaz ..koupil jsem monoblock na 19 a 23,5 ...na kolik stupnu mam dat parabolu abych bez problemu prijimal obe druzice?Nebo staci uchytit monoblock do drzaku a naladit 23,5 a ta druha se automaticky nasilha vedle ni? diky za odpoved... |
![]() Meidny2 |
| 16.06.2009, 20:23.01 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolaJasně je to tak, když to víš tak proč se tady ptáš? |
![]() sirda |
| 16.06.2009, 20:34.58 | |
RE: Monoblock nastaveni paraboladiky nevedel jsem to presne....ale mam to smerovat na tu slabsi ze? |
![]() Meidny2 |
| 16.06.2009, 20:38.07 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolapřesně tak, ale jelo by ti to i opačně s osmdesátkou. |
![]() sirda |
| 16.06.2009, 20:41.59 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolajj diky mam 80ku |
![]() Meidny2 |
| 16.06.2009, 20:43.42 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolaTak tam je to jedno jak tam ten mbl uchytíš. |
![]() sirda |
| 16.06.2009, 20:44.43 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolatak jo diky...vyzkousim |
![]() Meidny2 |
| 16.06.2009, 22:33.09 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolaÚplně jedno to není, když namíříš na 19.2 musí být šilhající krk vpravo. Když namíříš na 23.5, musí být šilhající krk vlevo při pohledu na parabolu ze zadu. |
![]() Hujer |
| 16.06.2009, 22:44.21 | |
....ale mam to smerovat na tu slabsi ze?...jasně, slabší na střed a na šilhání 19,2 bude krk monobloku ve vzduchu (v pohledu za parabolou), opravdu nevim proč by to mělo být naopak, Sirdo jasně, že to pojede, ale proč cokoliv dělat polovičatě,už jsem to nejméně jednou psal, Mascom do svých návodů na montáž dává na střed 19,2 a na šilhačku 23,5 copak mají stejné výkony, TP novy v tom případě může být rušený, nicméně dovětek tohoto slavného návodu zní: ..."kvalita signálu po vyhledání by měla dosahovat úrovně 60-70%" při správném úchytu monobloku má tp novy 74% a věřím, že i dle postupu návodu na instalaci od Mascomu této hodnoty dosáhne(nedivil bych se i kdyby byla větší) je to tím že stejná frekvence vysílá i z 19,2, jenže vtip je v tom že při bouřce bude dřív tma a po bouřce dýl naskočí :) |
![]() veris |
| 17.06.2009, 06:21.20 | |
verisMáš pravdu, ale rozdíl v kvalitě signálů u obou způsobů uchycení mbl je minimální. Já taky dávám na střed 23,5E, ale někdy nejde z různých důvodů toto uchycení použít, tak to uchytím opačně a funguje to taky. |
![]() sirda |
| 17.06.2009, 16:41.22 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolaU monobloku singel je to jedno,ktorá družica je v ohnisku paraboly ale u monobloku Twin musí byť v ohnisku Astra 19.2.Neviem ako je to možné ale je to tak.Je to z mojich skúsenosti ,montujem to už peknú dobu. |
![]() lukas127 |
| 17.06.2009, 17:03.54 | |
lukasNa to jak to montujes peknu dobu, to je tedy pekna blbost.Proč by to mělo být tak jak píšeš?Já dávám jak Twiny tak Quady MB a vždy to dávám na 23,5E v ohnisku! |
![]() Saxon |
| 17.06.2009, 17:18.11 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolaU monobloku je na portu A pravé hrdlo, na portu B levé hrdlo/pohled před anténou/.Když přijímaš 19,2E a 23,5E, tak vždy je 19,2 na A a 23,5 na B.Leda bys montoval monoblok efkem vzhůru.Pokud montuješ 23,5 a 28,2, pak je na portu A 23,5E na portu B 28,2E.6ádný jiný fígl v tom neni.Leda by byl uvnitř monobloku přepínač Option a pak by se místo portu B nastavoval port C, ale to už je jiný příběh... |
![]() Saxon |
| 17.06.2009, 17:21.56 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolaO monoblocích obecně, připravuje zajímavé počtení pro tento server kolega Mirasat.Tam bude vše polopatě i po motyčce důkladně popsáno. R^ |
![]() Saxon |
| 17.06.2009, 17:55.57 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolaNeni to blbosť,je to konventor monoblock Twin Digitálne Slovensko ,keď som dal 23.5 do ohniska tak z boku nešla Astra 19.2 ale Hotbird 13,teraz buďte múdry.Môžte to vyskúšať.Je to nepochopitelné ale je to skutočnosť.S touto prácou sa živím úž 9 rokov,taskže nie som žiadny amatér.A bolo to na 80 parabole. |
![]() lukas127 |
| 17.06.2009, 18:03.41 | |
RE: Monoblock nastaveni parabolaTo je co za označení Monoblock Twin Digitálne Slovensko ??? |
![]() polulin |
| 17.06.2009, 18:49.16 | |
RE: Monoblock nastaveni parabola@lukas127, dovol abych se zasmál :laughing: :laughing: :laughing:Nezapomněl jsi při přehazování toho monobloku "digitální slovensko" na pootočení paraboly? Protože pak je docela normální, že ti to takhle fungovalo, když byla parabola nasměrovaná na 23.5 :laughing: Nebo jsi čekal něco jiného? :bigeyes: Kuwa kdo tě může zaplatit.. :-/ |
![]() Tomik535 |
| 17.06.2009, 20:28.12 | |
@lukas127Nehnevaj sa,ale nemal si pisat,ze sa tym zivis 9 rokov.A inac je dobre,ze mirasat pripravuje clanok o monoblockoch,lebo kopec ludi nedokaze pochopit taku jednoduchu zalezitost. |
![]() Kasr |