Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
16.06.2009, 23:45.38

D2MAC

Tak co jsi vykouzlil na té colorce,neb já mám jen 120 cm,akorát nemohu sehnat český symetrak.Na 63 se mi příjem zlepšil o 50%!!!
uživatel
spyko
17.06.2009, 00:08.11

@spyko

Dneska jsem zkoušel Vídeň, Skrzyczne a Krakow, ale ani na jednom ani náznak signálu, bohužel, všechno mám přes kopce v mé těsné blízkosti.
V analogu jsem dosáhl velice kvalitního obrazu u Polsatu na k43 (1-) a STV2 na k35 z Krížavy (1), chytil jsem i STV1 z Velké Javoriny na K56 (2/3).
Digitál šel na střeše obecně hůře (plechová střecha), tak jsem musel anténu vrátit na 6m stožár na zahradě.
K63 jsem schopen zestabilizovat i po 3násobném rozbočení, k28 už nikoliv, navíc směr je z mého pohledu jiný, je tam příliš velká odchylka než aby se to dalo přijímat na jednu pozici antény, ale jak jsem psal už výše, ani po přesném natočení není signál na k28 dlouhodobě stabilní.

Na tu 2,4m dlouhou colorku, co mám, jsem schopen z cca 35km vzdálenosti poznat signálový rozdíl v přesném natočení na Hladnov, Mariánské náměstí a Hošťálkovice, tak je citlivá na nasměrování.
Natřu horní 1,5 metrové prodloužení stožáru a asi končím.
Už mě nenapadá, co bych mohl ještě vyzkoušet, mám signálovou situaci v místě bydliště zmapovanou tak, jak ještě nikdy předtím.
uživatel
D2MAC
17.06.2009, 00:13.36

@spyko

Jinak samozřejmě gratulace k vylepšení příjmu, co teda v té anténě máš, když nemůžeš sehnat symetrizační člen - je celkem jedno, jestli je český nebo polský, není tam žádný aktivní prvek, není na tom moc co zkazit...
uživatel
D2MAC
17.06.2009, 00:29.34

To sem

vyčet na antenářském foru ,udajně pol.jsou nekvalitní,pochopitelně jsem ho tam nechal,trochu mi blbne 39,kvalita je 80-90 a stejně zakostičkuje,jinak to vylepšení vůči sítu je opravdu vidět,až na směrovost,trochu jsem slevil z 28,abych měl 63 bez problému,proběhnu pol.fora kvůli definit.kanal.pozicím,kvůli slučovači-nevěřím že budu moc i po spuštění všech vysilačů chytat vše na jednu antenu.
uživatel
spyko
17.06.2009, 00:30.50

Skrzyczne

http://img268.imageshack.us/img268/9739/p10205351.jpg

Tu dávám, myslím si, dosti výmluvnou fotku, jak náročný je příjem z této kóty v Frenštátě.
Je to foceno v neděli z vrcholu Kněhyně v Beskydech (1257m).
Skrzyczne je ten kopec s náznakem vysílače v pozadí, hned vedle Lysé hory.

Vzhledem k omezení ERP mým směrem a blokací Lysou horou, která navíc pere na k37 300kW ERP je tu příjem k38 naprosto vyloučen, dnes jsem si to už po několikáté zase ověřil.
uživatel
D2MAC
17.06.2009, 00:39.59

Skrzyczne - detail

http://img200.imageshack.us/img200/6667/p10205141.jpg

Stejně nevěřím, že by to na té Kněhyni šlo, navzdory přímé viditelnosti na vysílač...
uživatel
D2MAC
17.06.2009, 00:47.50

Emitel

připouští,v případě material.zabezpečení/?/spuštění Krakowa v prvním balíku 31.9.09,Katowice až v posledním 7.2011,to pro tebe taky nic dobrého.Wisla jde v prvním-jsem zvědav,objevil se nový stroj -ferguson 8300,sleduji to.
uživatel
spyko
17.06.2009, 00:54.48

Lama

jsem určitě ,na ty fotky se nemohu dostat.
uživatel
spyko
17.06.2009, 00:55.54

RE: D2MAC

Pokud bude mít Wisla/Skrzyczne aspoň 50kW - byť koordinovaných - (tj, 100x větší výkon, než je v současnosti), je tu malá šance i pro mě.
Krakow je z mého pohledu v podstatě stejný směr jako Skrzyczne...čili rovněž "nic moc"... :(
uživatel
D2MAC
17.06.2009, 01:06.53

@spyko

Mi ty odkazy normálně fungují.
Dal jsem to tedy ještě do uploadu a přidal i Hošťálkovice, ale musíš je hledat, na tu vzdálenost a utopenost nejdou moc dobře vidět.
uživatel
D2MAC
17.06.2009, 01:14.49

Spuštěni

Wisla-15,Krakow 50,Katowice 100-do polska,tam je stejně velký zmatek,každý si tam píše co chce,jejich rada to nechává asi jen na emitelu,nemají jasno ani v kanálech pro 1-2 mux,příšerstvo horší než u nás.
uživatel
spyko
17.06.2009, 01:31.11

Fotky

jsem našel,nadherná krajina,nezlob se ,ale bydlet né,parkrát mi stačily VELKÉ KARLOVICE v zimě/otec/,signal bych se svými znalostmi nechyt vůbec žádný. ;)
uživatel
spyko
17.06.2009, 09:37.36

RE: D2MAC

moc hezká krajina, chápu, že to tam miluješ! ale ta troufalost pracovat na, byť jen pokusech, terrestriálního příjmu několika kanálů z různých směrů v tak členitém území! přesto máš úspěchy, všechna čest a nevzdávej to!!
uživatel
knawi
17.06.2009, 11:12.34

RE: D2MAC,Spyko

Byl jsem v pátek v Opole ,byl jsem i u vysílače Opole *Chrzelice* chytla mě tam bouřka, jak to tam začalo praskat do vysílače,rychle pryč.Jinak pokud začne příští rok opole vysílat tak to bude zázrak,říkaly mi že se aní neví kanál na kterém by to jelo(Mux 1),ale v Polsku se zázraky dějí.Ptal jsem se i na toho Fergusona 8300,nikdo ho zatím neměl v ruce a ve Ferguson sklepu po pár dnech prodeje (Chwilowo Niedostępny)takže nevím jestly ho vubec začaly prodávat,doprodává se Ferguson 8200 za 385 zl,kdo nepotřebuje nahrávání atd,levnější varianta (2300 kč).Jinač D2MAC gratuluji ,v takových podmínkách se o to pokoušet,všechna čest,vím o čem mluvím ,předhuří Jeseníku.

Galerie fotek vysílač Opole *Chrzelice*

http://www.radiopolska.info/galeria/index.php?galeria=Obiekty%20nadawcze/Polska/Opole-Chrzelice
uživatel
habr
17.06.2009, 16:39.49

RE-D2MAC

Nevím jaká je vzdálenost tvé lokality od Bystřice pod Hostýnem,ale tam chytá pár lidí i ORF v DVB-T z Vídně.Já bych chtěl někdy vyzkoušet vodárnu a vysílač nad obcí Stará Ves u Přerova.Výhled SUPER na všechny svět.strany.Jen si musím sehnat DVB-T přijímač na 12V asi Technisat.
uživatel
Baron
17.06.2009, 19:17.32

@Baron

Frenštát a Bystřice pod Hostýnem to je nebe a dudy.
Jsem dál, a narozdíl od BpH mám v cestě na Vídeň kilometrové kopce.
O nějakém výhledu na všechny světové strany nemůže být ani řeč - spíše odrazy přicházejí ze všech světových stran...
uživatel
D2MAC
17.06.2009, 20:06.22

Habr

nie tylko chvilovo niedostempny,on uplně zmiznul,není nikde.Pokud jde o kanály,je takový zmatek,že ofico agentura už dává ruce pryč,emitel neodpovídá na dotazy vůbec,prostě sranda větší než u nás! ;P
uživatel
spyko
17.06.2009, 21:01.08

RE:

Ta situace kolem toho Fergusona ,mi připadá dívná bud se něco soudruhum s NDR nepovedlo,nebo nevím.Nedávno jsem v Polsku chtěl koupit combo GLOBO - HD TS1 2CI 2CX PVR Ready říkám si za ty prachy 5500 kč ,dobré než jsem se dostal k firmě která ho měla ještě na skladě ,tak už nebyl,ptám se kdy bude nikdy,když jsem říkal že v čechách se normálně prodává (aspon v té době,ted nevím)tak mi řekly on to stejně vyráběl někdo jiný ne globo.Já vím že to je clon Vantage ale myslel jsem si že ho vyrábí pro Globo,a ne jiná firma,Tak jak to že ma oznaření Globo.Na jejich webu normálně je a reklama v satkurier na něj byla taky.Tak jak to je, ví to někdo?
uživatel
habr
19.06.2009, 15:39.17

TO:D2MAC

Asi máš novou /jinou/mail. adresu a nemohu se na tebe osobně dobouchat zkus mě prosím kontaktovat přes ICQ :319694279 díky
uživatel
DVB