Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
18.07.2009, 20:24.10

Ntáčecí motor

Uvažoval jsem o koupi motoru SG 2100. Ale nedavno jsem se tady dočetl o jeho hlučnosti a nademnou bydlí soused,je možné že by ho slyšel? Který motor je nejtišší?Má někdo takové zkušenosti?
uživatel
digidik
18.07.2009, 20:49.20

RE:Ntáčecí motor

Mohu doporučit uvedený typ. Každý motor vydává nějaký zvuk přes den nepostřehnutelný , samozřejmě v noci když je klid je jej slyšet a soused těch pár sekund vydrží.Anebo jej pozvy na návštěvu ať vidí to co se dá "chytat z oblohy".
uživatel
sonip
18.07.2009, 20:57.13

predam

Ahoj... odkial si?... ja by som ho chcel predat. Plne funkčny. Cena dohodou.
uživatel
stano77
18.07.2009, 21:04.01

RE: Ntáčecí motor

Zalezi na uchyceni, pokud ho pridelas treba na zabradli bude se zvuk prenaset po celem dome. Ja s nim mam dobrou zkusenost, jen si tak vrni... ;)
uživatel
pavsla
18.07.2009, 21:08.14

RE: Ntáčecí motor

když mu to nebudeš troubit tak si toho motoru vúbec nevšimne. :8)
uživatel
koax
18.07.2009, 21:22.26

RE: Ntáčecí motor

A prelep zelenou LED na spodni strane motoru, v noci hodne sviti a vzbuzuje zajem - vsichni vedi, kdy se doma divas na TV. :)
uživatel
pavsla
18.07.2009, 21:25.04

RE: Ntáčecí motor

Tu LED nemusis ani prelepovat, staci prehodit pruhlednou gumovou krytku od LED s nepruhlednou gumovou krytkou od tlacitka vedle a naopak.
uživatel
pavsla
18.07.2009, 21:30.33

koax

1./ Máš stejný nároz na věc jak já :8) :8)
2./ Pro digidik:
Tento typ motoru je jeden ze stabilních,kvalitně vyhovující a já ho používám již tak cca 6 let,mám ho na balkoně 2 ks a je to vše ok.
3./ Na orbitu to honím od 75E až 34,5W a vše v pořádku.Kvůli té hlučnosti/která skoro neexituje/si nedělej žádné problémy. :8) :8) vše ok R^
uživatel
hery
18.07.2009, 23:01.33

Moteck 2100A

je zajimavé,že na hlučnost si stěžuje jen manželka,sousedi/panelák/ jsou v klidu,mám ho 3,5 roku-za celou dobu jeden reset,točím často,uplně v pohodě.
uživatel
spyko
18.07.2009, 23:42.47

Natáčecí motor

Jsem od Loun a děkuji Všem za odpovědi.
uživatel
digidik
19.07.2009, 09:39.17

RE: Ntáčecí motor

pozdravuj vLounech. R^
uživatel
koax
19.07.2009, 09:54.52

RE: Ntáčecí motor

mi kdysi pomohlo dat pod motor gumu tim se hodne omezilo prenaseni hluku.nebylo to kov na kov
uživatel
sta
20.07.2009, 07:48.06

RE: Ntáčecí motor

Já to robím s motorom tak, že som si zistil, ktorá polarizácia ide výrazne tichšie( teraz neviem či V alebo H) a vždy to otočím na niektorý kanál s danou "tichšou" polarizáciou, najmä večer. A potom to v rámci viacerých kanálov v danom pakete prehodím na ktorý potrebujem.
uživatel
Wurm
20.07.2009, 10:46.52

Wurm

tak to co jsi napsal je pěkná blbost,motoru je jedno na jakou frekvenci a na jakou polarozaci jedeš,ten šlape na nastavení v orbitu třeba 13E,5E,1W atd. s polarizaci to nemá nic společného.Nastavuješ pouze polohu družice :8) :8) :8) né frekvenci a púolarizaci.
uživatel
hery
20.07.2009, 14:49.04

vertikal má menší odber

preto ide pomalšie a tichšie ako H.
13V ku 18V.
uživatel
janoZV