| 02.08.2009, 15:06.23 | |
Propojení 2 HUMAXů datovým kabelem - DIGI TVProsím o potvrzení nebo popření informace o propojení 2 Humaxů - dual box - datovým kabelem s využitím stávajícího bytového telefonního rozvodu ) pevnou linku jsem zrušil a rozvod je tedy nefunkční). Upřesňuji. Chtěl bych využít stávající dvě bytové telefonní zásuvky ( bohužel 4 žilový kabel), které jsou v místě, kde jsou dva přijímače Humax pro jejich vzájemné propojení datovým 6 žilovým kabelem. Slyšel jsem, že to jde, ale na foru jsem to nenašel. Prosím o potvrzení, že to jde a obecný popis , jak to udělat. Mám zatím kabel po zemi a nechce se mi již v nověm bytě vrtat a protahovat nový 6 žilový kabel. Moc děkuji za reakce. |
![]() lubos |
| 02.08.2009, 15:48.26 | |
HumaXA k čemu ti to datové propojení bude?Propojit s počítačem na zálohu settingu...možná...V každém máš dvě origo kartičky-pokud Ne tak bohužel jen Free programy. |
![]() Kamil_k4 |
| 02.08.2009, 16:20.39 | |
Propojení 2 HUMAXů - upřesněníNene, špatně jsem to asi vysvětlil. Ty dva Humaxy musí být propojeny (Dual box), protože jinak jde jen ten "hlavní" a vedlejší nejde. Mám kabel origo, ale když se chci dívat na "vedlejším", tak ho musím z místnosti do místnosti natáhnout po podlaze a zapojit, což je špatné. Chtěl jsem zjistit, zda je možné využít stávající 4 žilový telefonní kabel ve zdi a ze zásuvek vždy jen prodlužku cca 1 m dlouhou, která bude mít na 1. konci klasický telefonní konektor a 2.konci "počítačový" konektor a zda to může fungovat... |
![]() lubos |
| 02.08.2009, 20:29.04 | |
rerefunguje to,stačí 4 žíly,ale zapojení je myslím 1-6 a 2-3,bez záruky,pls opravte mne pokud to není pravda... :bigeyes: |
![]() paprika007 |
| 02.08.2009, 22:25.29 | |
RE: Propojení 2 HUMAXů datovým kabelem - DIGI...Nie,nepôjde to,musíš mať 8žilový UTP kábel s dvomi sieťovými koncovkami. |
![]() pixla |
| 02.08.2009, 23:47.41 | |
Propojení 2 HUMAXů datovým kabelem - DIGI...moc děkuji za názory, pokud by někdo měl to odzkoušené a funkční, ozvěte se zde nebo na email.....ještě jednou moc děkuji..... |
![]() lubos |
| 04.08.2009, 12:33.06 | |
rerepoužívá se 8-žilovej kabel ale funkční jsou jenom 4 dráty... |
![]() paprika007 |