Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení paraboly

Může mi prosím někdo více objasnit, na čem konkrétně je založeno nastavení paraboly s jednoduchými měřícími přístroji (pípáky) jako jsou CHESS - SAT Finder nebo Schwaiger SF70? Co ty přístroje vlastně měří a ukazují?

Ukazují sílu signálu, což je velikost napětí na kabelu? Mám v tom zmatek.

Znamená to, že pro správné nastavení paraboly s těmito měřáky je úplně jedno, jaký kanál mám právě na satelitním přijímačí naladěn? Pouze stačí, když je přijímač zapnutý a dodává LNB správný proud a napětí?

Co vlastně reguluji tím otočným kolečkem na přední straně těchto měřících přístrojů?

Návod jsem četl, internet jsem prohledal, ale moc moudrej z toho nejsem.

Díky moc za vysvětlení a případné zkušenosti, zda s takovým měřákem jsem schopen na střeše naladit šilhání 1W + 23,5E na MAXIMUM E-85 Multifocus a Gibertini 85Du.

hlavek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 26
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 73
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Těmito krámy tak maximálně zachytíš družici, ale ladit s nimi talíř na maximum signálu spolehlivě nejde. To už radši podle baragrafů na přijímači.

Martin79
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 1 696
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Ladit se s tím moc nedá, raději doporučím, pokud máš možnost od někoho pujčit nějáký lepší měřák, tak to udělej. Pokud chceš ale fest šetřit tak TV+přijímač na střechu, nebo dobrou duši v okně;)

Inetfinder FST-202, Dreamsky 9300, Dreamsky 8080, Ferguson Ariva HD Combo, Toridal 55T.

Stanowi94
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 621
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Používám sat.mini receiver TechniSat DigitMod S1 (už se nevyrábí) v kombinaci s malinkatou LCD televizkou - vždy jsem tak kvalitu signálu vyřešil na jedničku. Levné a na 90% přesné řešení. (profi měřák vám přeci nikdo nepůjčí a kupovat ho za šílený peníze je nenávratná investice)

Full - CS Link, Skylink, UPC Direct, TNK HD

Dejf
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 1 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dejf

To je řešení tak pro bastlíře nebo sám pro sebe, ne pro někoho kdo se honosí referencemi, stovkami namontovaných parabol a tím, že je satelitní montér.
Tomu skutečnému se ten měřák vrátí vždy, v penězích i spokojenosti zákazníků. Ale chápu že RG6 a dráty od pantáty ze stodoly rulezz, takže u Vás je to asi s úhlem pohledu zabité :laughing:

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dejf

u nás jedna instalační firma za určitý poplatek měřák opravdu půjčuje.

Inetfinder FST-202, Dreamsky 9300, Dreamsky 8080, Ferguson Ariva HD Combo, Toridal 55T.

Stanowi94
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 621
Odpověď v diskusním vlákně
 

Stanowi94

kakoj typ?

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

David Kříž

Davide, nikdy jsem neměl reklamaci na špatnou kvalitu signálu, vyjma před krátkou dobou vlivem změny tech.parametrů na TP 12.109-pár doladění parabol jako u ostatních proběhlo. V mém okolí má profi měřák snad jen jeden sat.montér, ale protože je drahý, musí si za kšeftem jezdit do ostatních okresů. Můj úhel pohleduje naprosto v pořádku, nebojte. :)

Full - CS Link, Skylink, UPC Direct, TNK HD

Dejf
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 1 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Na nastavení BBC HD, Dubai Sports HD či Nova HD Skylink není potřeba měřák za desítky tísíc, stačí asi tak do 12 000 Kč. Trocha trpělivosti, zkušenosti a přemýšlení. Ale pod 9 000 bych raději nelezl, to už se mi zdá příliš.
Set-top box, to je o něčem jiném.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

:laughing: a včem je rozdíl mezi měřákem za 12000 a za 9000kč? Uplně žádný! Oba jsou to pouze Set top boxy v menší krabičce a nazívat něco takového měřákem je hloupost. A ani se nedívím, že kazíte ceny, pětikilo za instalaci apod.

Rocco
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 378
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

staci vam uplne merak ktory mate v kazdom prijimaci..a naladite vsetko co chcete aj s 2 promile...merakom je to rychlejsie a pohodlnejsie to je vsetko...aby ste sa s tych merakov nepo...

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Roco, jestli kazím ceny nebo ne, to Ty nemůžeš vědět. Podezřívej někoho jiného. Že jsi si na Saty koupil drahý měřák a potřebuješ jej co nejdříve zaplatit je tvůj problém.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

sysy

no ty máš evidentně ty 2 promile standartně, když plácáš o něčem, co ani nevíš jak funguje :laughing: tvrdit že nepotřebuju pendolino, když do té Ostravy z Prahy dojedu i na trakaři, je taky v pohodě. Ale dojedeš tam za týden, vyklepaný, poztrácených půlku věcí (parametrů) ale hlavně že to bylo za 3,50 Kč :-D

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dejf

Mě by hlavně zajímalo, jak jsi s tím Technisatem ten Skylink 8PSK transponder teda doladil. Na druhou stranu ti zase rozumím, že by se ti to asi nevyplatilo, situace v tomto Kocourkově začíná být špatná a věřím tomu, že jsou regiony, kde mají lidi hluboko do kapsy a nevyděláš na sebe. A bude hůř.

polulin
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

@HiFiOK
Pokud se instalací neživíš,tak je to jedno.Ale pokud ano,tak běž raději na pracák.

Promax
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 272
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

tohle tema tady long nbylo :)) profici versus amatéři , vysledek je vždy stejny

Dukan
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 311
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

davidkriz, myslel jsem že máš větší úroveň naž psát bludy o trakaři a pendolinu.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Promaxi, nemachruj..

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

davidkriz

na orbite naladim vsetko bez meraka ale to myslim kazdy co ma IQ aspon 70...zas taky problem to nieje pre vacsinu ludi..a my spolu nekomunikujeme tak sa toho drz...

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

HIFIok

nereagoval jsem na Tebe, nevím co máš...

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Tady nejde o žádné machrování, ale o skutečnost. Jestli chodíš po instlacích se satfinderem za destítku, tak si choď! Ale už tě vídím, jak děláš STA pro 48 bytů na DVB-T + tři družice každému pro dvě TV. Hmmm?

Rocco
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 378
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HiFiOK

Nemachruju,nemám s čím....Ale až si jednou koupím měřák,tak uvidíš!

Promax
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 272
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

davidkriz, pardon, nějak jsem se rozohnil :fuming:

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Promaxi, já myslel už něco ,,pořádného´´ máš. Tedy dle mého, možná chybného pozorování Tvých příspěvků.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Promax to nemusí mít, on se tak jmenuje :) To je nejvyšší level :8)

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

kamos rika, ze nejlepsi jsou zrzky, co myslite? Ja ji nikdy nemel tak nevim, ale prece se s nim nebudu prit ze jsou nejlepsi cernovlasky, to je asi kravina, ne?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 73
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra