Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení paraboly

Může mi prosím někdo více objasnit, na čem konkrétně je založeno nastavení paraboly s jednoduchými měřícími přístroji (pípáky) jako jsou CHESS - SAT Finder nebo Schwaiger SF70? Co ty přístroje vlastně měří a ukazují?

Ukazují sílu signálu, což je velikost napětí na kabelu? Mám v tom zmatek.

Znamená to, že pro správné nastavení paraboly s těmito měřáky je úplně jedno, jaký kanál mám právě na satelitním přijímačí naladěn? Pouze stačí, když je přijímač zapnutý a dodává LNB správný proud a napětí?

Co vlastně reguluji tím otočným kolečkem na přední straně těchto měřících přístrojů?

Návod jsem četl, internet jsem prohledal, ale moc moudrej z toho nejsem.

Díky moc za vysvětlení a případné zkušenosti, zda s takovým měřákem jsem schopen na střeše naladit šilhání 1W + 23,5E na MAXIMUM E-85 Multifocus a Gibertini 85Du.

hlavek
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 26
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 73
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Co je mi platný kvalitný mechanik když se Nova HD rozpadá při horším počasí Kvalita HD je 94 -98 % podle počasí . Měl jsem už 3x firmu pokaždý jinou a výsledek stejný . Měřáky za tisíce pokaždý se vysrávaly jak to umí a pomlouvali jiný firmy jako tady a skutek utek . Vzali si v průměru kolem 400 kč za 30- 45 min práce. Poslední verze po domluvě je , že 80cn parabola je málo na HD , musím dát větší , LNB je dobrý - INDRETO a u Skylinku je to prý normální jev , že HD kostičkuje . Připomínám 3 x zavolaný mechanici a pokaždý jiná firma. Němci , Rakušáci v HD bez problémů . Rv

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

ty si tu pred nedavnom pisal ze pre presne nastavenie modulacie dvb-s2 8psk je potrebny merak..mne sa vobec nezda ze by to bol slabsi signal ako pri dvb-s alebo dvb-s2.a to nezavisle na parabole 80 alebo125...ako to teda je?

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

Standa

Zavolej si někoho s měřákem za 9 a 12 tisíc, ať ti ten transponder 12109H s fázovou modulací 8PSK nastaví tak, aby bylo MER pokud možno alespoň 12dB, čím víc, tím lépe.

80cm anténa, pokud je alespoň trochu pevná a především dobře nastavená/včetně LNB/, pokud nemáš v cestě nějakou paletu slučovačů a podobných prvků by měla být naprosto dostačující i pro TP DVB-S2/8PSK/FEC3/4, dokonce i pro 5/6.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Co s tím 12109 pořád máte? Já už to přestávám chápat? Normálně to montuju a myslím, že né jenom já na 60cm Anténu a není problém, včem to asi bude?

Rocco
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 378
Odpověď v diskusním vlákně
 

sysy

Někdo měřák potřebuje, někdo ne. Já si za práci beru peníze, takže ho pro kvalitně odvedenou práci a pro svůj dobrý pocit potřebuju.

A o síle signálu to vůbec neni!!!!!! Transponder 12109H má analogovou úroveň o cca 2dB vyšší, než třeba jiný transponer DVB-S2 s modulací QPSK a přesto je příjem z TP 12109H daleko víc citlivý na přesné nastavení.
To je furt kolem dokola, jako u blbejch na písku.
Nic osobního. ;)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

že by s tým mali problém hlavne niektoré typy prijímačov ? :ogre: :ogre:

sumec
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 183
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rocco

mimo jiné v lokalitě... říká Ti něco vyzařovací charakteristika? To funguje stejně u jakékoli antény, včetně té na družici. Lidi jsou masírovaní 100procentním pokrytím území signálem, ale nikde se nepíše, že ta intenzita se taky mění (i když třeba ne tak drasticky) a čím náchylnější způsob přenosu (modulace, FEC), tím náročnější nastavení.

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Ano, to samozřejmě vím, ale zase takový rozdíl v tom není aby se to dalo přijatelně nastavit kdekoliv v ČR. Tady na jižní moravě, problém není, teda aspoň u mne.

Rocco
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 378
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

je mi jasne ze ak s tym robis potrebujes merak..ja som tym chcel len povedat ze cela 23.5 je silna a podla mna je jedno ci to nastavis na 12525 alebo 11797..12109 bude dostatocne sila tak isto...ved to preboha nieje pozicia 28.2

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

sysy

Znova opakuji, neni to o síle signálu. Je to o vysílacích parametrech transponderu, o kterých rozhoduje provider.

V potaz by měl brát kmitočet a jeho možné rušení ze sousedních pozic a tím pádem i brát zřetel na vyzařovací diagramy jeho mateřské družice a jejich sousedních na konkrétním území. Dbá se především na to, kolik se toho do transponderu narve, aby z toho bylo co největší ryto.

Pak dáme nějakému arogantnímu hejskovi 15 tisíc měsíčně a on bude všechny zoufalé chudáky posílat po telefonu do prrdele.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

standa111

ja by som hladal chybu v primaci nie v meraku..podla toho co som videl u niekolkych ludi ake sroty prijimace dodavaju ked si to das urobit na komplet..je to hruza..najlepsie ked si kupis prijimac sam...

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Pred nekolika mesici jsme resili otazku, zda je nutne zakoupit dalsi merak (ve firme cca 5. v poradi) jen kvuli mereni HD. Do merici techniky jsme v uplynulych cca 5-6ti letech dali odhadem cca 150tis. Samozrejme, ze se nam nechtelo, ale protoze se snazime delat REMESLO, tak jsme koupili. Pochopte, ze tim nejen nastavujeme paraboly, ale i terestrial a delame diagnostiku. Pro prirovnani - pred 2 roky me bolela zada. Dost. tak jsem byl na nekolika rentgenech (bezny prijimac s teplomery) a vse OK. Az vysetreni na magneticke rezonanci )vsechny hodnoty, spektrum...) ukazalo, kde je problem. V podstate stejny monter, jen mel k dispozici jiny merak....

Bloud
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 398
Odpověď v diskusním vlákně
 

Bloud

Co jsi pořídil na DVS-2?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

pre človeka čo sa technicky nezaujma o sat príjem a je len TV divákom sa viac oplatí keď si zakúpi sat. komplet spolu s montážou , kôli servisu a záruke je dôležité si len vybrať správnu firmu. R^

sumec
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 183
Odpověď v diskusním vlákně
 

sumec

ved prave to je to...prjimac za par korun..potom to kostickovanie alebo caste zamrzanie prijimaca na co sa tu mimochodom stazuje stale viac ludi..ale moze byt aj to ze taky prijimac sa aj vydari... :)))

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

sysy

ty jsi fakt exot, ty šroty přijímače si lidi kupují po hypermarketech a pak volají ať jim to dojde někdo namontovat a nastavit. Se šrotem se nedá domluvit, prachy vzít musíš bo musíš jaksi z čehosi žit anebudeš k někomu jezdit na svoje náklady, a pak jsi ten špatný co to blbě namontoval a blbě nastavil... tys toho evidentně ještě moc nezažil, koupil sis pro sebe přijímač který je možná v pohodě, pohrál sis s ním a teď tu vykládáš recepty jak podobně mají postupovat ostatní. Lidi jsou lamy co o tom nic neví. Kupují kraviny a pak se diví... parabola vylisovaná s nákladama 5 korun, přijímač s nedodělaným firmwarem od nějakého žluťáka a domluv se s tím.

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

Saxone na té toroidce v galerii je Cavel 703N?

Promax
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 272
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

Sax: Atom light. Asi vernost znacce - je 4.v poradi:-) (auta ale Mitsubishi, tam Italum neverim!) Byl to urcity kompromis cena/vykon, ale uz nechceme sypat velke penize do techniky, kterou neuzijeme. S timhle zvladneme 99% zakazek...

Bloud
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 398
Odpověď v diskusním vlákně
 

Promax

Ano, to je on.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

pro sysy
prosím má to kluk přímač je Dreambox DM500 HD asi za 9000 kč . Prosím to je špatný přístroj , když to mám hledat v přístroji a mechanici jsou k hov... , za co ho má teda vyměnit kde to dělat nebude?

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

Bloud

Já jsem v tomto ohledu pěknej kurevník.

Nejdřív to byl Technisat s TV, pak Satlook Micro, pak Promax Explorer 5, teď mám Rovera Digicube a od tohoto úterka se mi každý den zdá o těchto dvou kočičkách:

http://www.rohde-schwarz.cz/cz/produkty/testovani-a-mereni/video_tv/digital_demodulation_analysis/?pcat=rsproduct&pid=3292&pnodeid=70

http://www.rohde-schwarz.cz/cz/produkty/testovani-a-mereni/video_tv/digital_demodulation_analysis/?pcat=rsproduct&pid=2124&pnodeid=70

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

chlípníku, osahávat bys je chtěl co? :laughing: to víš, ty jsou luxus, jen pro high society, žádné pipky z dědinské diskotéky :8)

davidkriz
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 2 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

davidkriz

nie...tie komplety si ludia kupuju u specializovaych predajcov pokial viem a z montazou za 40euro je ich tu vsade okolo ako maku...niekto kupi k tomu aj motor a nastavia ti to tak ze chytis 2 pozicie east a 3 west...a ked zavolas nemaju cas..a v hypermarkete som sat primac este nevidel...mozno som prehliadol. :)))

sysy
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 524
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jednoduchý měřící přístroj pro nastavení p...

pro sysy

spletl jsem se Dreambox DM800 HD má

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

Satfinder

Chlapi, pekne ste sa tu rozpísali, ale pýtajúcemu sa ste nedali žiadnu rozumnú odpoveď. A hádate sa na hlúpostiach. V podstate máte pravdu všetci, jedná sa o úhol pohľadu. Najlepšie to asi vystihol davidkriz v poslednom príspevku, citujem: "Se šrotem se nedá domluvit, prachy vzít musíš bo musíš jaksi z čehosi žit anebudeš k někomu jezdit na svoje náklady, a pak jsi ten špatný co to blbě namontoval a blbě nastavil". Toto je pri takýchto prácach najväčšie umenie. Jednak urobiť v danej situácii čo najviac, a zároveň dokázať laikovi vysvetliť v čom je problém a že ten problém bude zrejme aj pretrvávať, bez ohľadu na to kto ten problém riešii.
A teraz pre hlavek-a:
Satfinder je v podstate širokopásmový zosilňovač v pásme MF kmitočtu sat prijímačov (950-2150 MHz), za ktorým nasleduje detektor, jednosmerný zosilňovač a merací prístroj. Väčšinou môže ešte obsahovať aj prevodník napätie/kmitočet s piezomeničom na akustickú indikáciu sily signálu. Takže už z tohoto popisu je zrejmé, že pri nastavovaní vôbec nevieš aký satelit práve prijímaš a snažíš sa podľa výchylky prístroja nastaviť parabolu na max. výchylku meracieho prístroja. Týmto máš danú aj odpoveď na poslednú otázku - takouto hračkou "šilhání" nenastavíš.

Eman
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 585
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 73
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra