Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technice?

Ahoj Všem, chtěl bych se zeptat na zkušenost nějakého živnostníka v oboru anténní techniky jak to bude organizovat od března příštího roku s EET? Chápu, že se týká obchodu ne montážních prací, ale když nakoupím přijímače a ty pak zákazníkům namontuji v rámci montáže je to považováno jako co? Bude pod montáží a tudíž EET až v r. 2018 nebo je to prodej a spadne to už od 3/2017?.. díky za inspirace a názory.. jsem z toho totiž Jelen Srnec i Daněk :-)

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 122
Odpověď v diskusním vlákně
 

Není to prodej.

Je to servis. Takže až v roce 2018.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

TO: Enik, Děkuji Ti.. právě mi to někdo vykládal jinak, tak jsem z toho zmatenej.. tj. ten prodej bude pod servisem..Díky moc za pomoc..

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

Neboj, oni ti to na FÚ vysvětlí :))) . Normálně pojedu od března na eet a šmitec, nebudu se s nikým dohadovat.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

no rekl bych ze je to kombinace dvou veci.na pristroje bude prodej.a na sestelovani servis. takze dva ucty.totalni chaos a bordel. bohuzel stejne je to ted na benzince.za benzin nic.ale pokud si k tomu benzinu jeste koupite jidlo tak uz je to na EET pouze to jidlo. takhle nam to Bába vymyslel kluk sikovna.! 😀 a včíl co s tim

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

Tak přátelé teď teda nevím, oni to zatím neví totiž ani účetní s kterými jsem se o tom bavil.. bude teda pro montážníky DVB EET od března 2017 nebo ne?.. Eniku co ty na to? už se v tom zase topím :lookaround:

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

je to bordel pane kolego. ale jak bys chapal restauraci.? prodava ti jidlo a piti nebo sluzbu.? jsou to sluzby.!jako komplet.prece ti nebude uctovat pivo za 20 jidlo za 70 a donosny a varny za 30. ? fakt je to totalni chaos system. 😀 a ta benzinka me teda dneska dostala. takze uvidime co bude EET a co SER.ETE 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dnes to bylo ve zprávách v televizi.

Instalatéři od března 2018. Pokud by tomu mělo být jinak, tak ruším živnost a bude ze mě elektronik prostitut. Prostituti neplatí daně ani nemocenskou a sociální, takže budu ofiko nezaměstnaný a jedu dál! :)))

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

TO: Všem, dočetl jsem se že Elektrikáři... až ve 4 vlně viz. odkaz, ale přece také klasic elektrikář musí koupit jističe, krabice atd.. které pak v rámci celé práce zákazníkovi naúčtuje a to samé je i u montážníka DVB ne? (akorád je jiný materiál)).. tak teda už fakt nevím..
Prosím admina aby odkaz nemazal- je to přece jen od Fin. experta a je to pro všechny k tématu-děkuji..

http://finexpert.e15.cz/jak-dobre-zvladnout-eet-v-nekolika-krocich

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

TO. Enik, díky za info :-))) moc mně pobavilo jak funguje takový elektronický prostitut :-)))) :))) :))) :)))

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

Kulový,Babko (Jasáněk) kulový...Všechno fakturou a nebo sousedskou výpomocí,živit blackové hno*je ,může jít súdruh Babko do Kulalaj (provincie svazového státu Panjáb).

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

Enik-no pokud tou televizi nebyla bulvarni Nova
Pájík-E15 je bulvar na ten bych nespolehal 😀
proste je to bordel budto vsichni a vsechno nebo nikdo a nic.! jenze ani sam Bába nevi co vlastne chce 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

No nevím, jestli místo tlachání na parabole nebo dotazů na nějakou účetní slepici není lepší si přečíst info na webu MF...
Když děláš ant. zakázku tak účtuješ kompletní službu/servis (neeviduješ od 1.3.2017). Když ale prodáš receiver z ruky v prodejně tak prodáváš zboží tzn. EET od 1.3.2017. A mimochodem nic Ti nebrání evidovat všechno už teď a máš to úplně easy... přece daně platíš řádně už teď tak proč to odkládat ne..?? :))) :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

a tak je to spravne! pořadek musi byt ! dovolte mi odejit !

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

montáž

je zakázka,cena komplet do daní,co použiješ na zakázku je náklad a doložíš k odpočtu,nebo paušál,nic se vlastně nezměnilo,jen to bude online a ne jednou za rok,poctivci se nemusí ničeho obávat,max. nákladu na ten mobil s tiskárnou,zloději prostě půjdou na ten pracák do šedé ekonomiky,je to jedno,stejně daně neplatili a neplatit budou dál.

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance spekulace

takze kdyz v prodejne prodam prijimac a panovi k tomu nauctuju nahrani software a nastaveni tak to muzu hodit jako servis a vyhnout se EET ? jen se ptam
a jeste mi vysvetli tu benzinku.proc benzin ne.a jidlo a piti ano.ve stejnou dobu ve stejne dobe a stejnemu zakaznikovi.to mi hlava nebere. 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Ale na neplatiče daní bez účtenky bude líp vidět... a to panáčkům vonět nebude, to bude takový "živnostenský řev"... že proti tomu byla nedávná hysterie potrefených hospodských hus jen slabej vodvárek...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

Na SK máme niečo podobné od 4/2015, nieje to nič strašné, zvyknete si :)) .

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

jam fm

napiš Babišovi,taky jsem mu psal,asi měsíc jsem čekal na odpověď

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

lance

má to stejně slabiny,účtenku chcete??,+300kč,chcete los do loterie,tak jo,dáme cenu 100kč,místo 1500kč,máte los,platíte míň?,tak super

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jam fm

Informace hledej na správných místech a ne tady v nějakých diskuzích na parabole... to si to rovnou můžeš načíst v Blesku...
Benzinka na jednom místě provozuje různé činnosti z nichž prostě jedna z nich už je prostě v první vlně eet - stravovací a pohostinská činnost (prodej kafe a občerstvení...) co na tom nechápeš?? Prodej benzínu je úplně jiná činnost. To postupné zavádění eet je prostě nahowno ale je to tak a basta. Ono kdyby se to zavedlo všude všechno najednou tak to by byl taky mazec...
Když si koupíš do svého elektro servisu chlaďák a budeš si tam přilepšovat prodejem kafe, RedBullů a balených vek, tak to budeš muset evidovat hned... Když kadeřnice v čekárně občas udělá zákaznici při čekání kafe tak je to jen doplňková nepodstatná služba ke hl. činnosti a avidovat ten občasný prodej kafe nemusí. Ty kkdyž v kamenné prodejně prodáš přes pult receiver s 2 letou zárukou a neděláš u něj zakázku, tak to je prodej a ne servis a musíš evidovat, jinak obcházíš eet. Že mu tam narveš při prodeji soft nehraje roli, resp. ty 2 kila za nahrání settingu bys mohl účtovat zvlášť jako službu, ale proč bys to dělal, když jsi poctivý živnostník.... proč by Ti EET mělo vadit??? :))) :))) :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

děkuji 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: EET pro montážníky od 3/2017 v DVB technic...

EET mi bytostně vadí,jelikož jsem OSVČ,kterému stát nikdy,nijak a nic nedá a obráceně ,od kterého já taky nic nechci.Takže ať drží pi*ču a krok.Ano mnohý z nás by mohl jít z fleku dělat šéfy na úřadech či magistrátech (pod jistou nemalou penzí).Ovšem tyto místa se jednak nenabízejí a jednak by jsme z toho možná i zbluli :)) .

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

ale kdeže, +300 za účtenku může někdo zkusit tak akorát na nějakého nesvéprávného Alzheimera, mě by to dotyčný nabídnul jen jednou, okamžitě vidím co je zač... takový ať to rovnou zapíchne a jde si na pracák pro ty mega soc.dávky a žije si znich královsky až dosmrti (jak např. vyhrožují hospodští hoši) - brzo se na tom ex.minimu probudí chalpci ze sna... :))) Konečně aspoň část těch ojeb... krachne a nahradí je (alespoň doufejme) seriozní živnostníci... Ale těch sra.ek co se ještě vyvalí ven, než k tomu doufejme dojde, to bude teda humus, co se tu za ty roky toho všeobecného bor.lu nastřádalo...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

lance

nejlépe kafe zadarmo,žádný papírování a ty si to připočteš stejně k ceně

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

samozrejme mas pravdu.
a ted si vem jakej je rozdil mezi tim kdyz mu tu masinu s nahranim prodam u me v prodejne a nebo u nej v baraku.?
jsou to nesmyslny vyjimky ktery ten system jen komplikuji a zneverohodnuji.
proste vsichni a vsechno nebo nikdo.kazdej kompromis je spatnej.! 😃 ale v pohode.jen diskutujem.

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 122
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra