Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Skylink sa pomaly stáva dvojkou na SK trhu

Podla nemenovaneho zdroja v najblizsich tyzdnoch sluzba Magio predbehne pocet odoberatelov sluzby Skylink.

Vyhody asi netreba ani popisovat:
MAGIO:
+ moznost prijimat vsade tam, kde aj skylink (MagioSat)
+ najlepsia IPTV na slovensku (a dovolim si tvrdit ze aj v Cechach keby bola tak bezkonkurencna)
+ Digisport 1-5
+ Tuki detsky kanal (teraz aj Cartoon Channel atd..)
+ lacna moznost na viac TV
+ MagioGO zadarmo (pokial mate nejaky balik od nich)
- nie vsade dostupna IPTV
- ziaden lacny zaklad
- telefonicka podpora je nieco otrasne (berem ale, ze poskytuju Tel,Inet a TV)
(-+) parovanie prijimacov

Skylink:
+ lacny zaklad (zatial - uvidime ako serpo)
+ vyborna dostupnost (predsa len 23,5 je lepsie na tom, ako AMOS)
+ moznost pouzit vlastny prijimac (zatial aj v unicitackach)
+- Skylink live TV (akoze je to coraz lepsie ale ziadna slava - podla vsetkeho spoplatnene do buducna)
- SERPO (kazdy rok drahsie)

Pre Slovakov je jednoznacna volba Magio. Nech uz pan Glisnik vymysli hocco, momentalne to pojde uz len dole vodou. DigiSporty tazko budu mat, do vlastnych programov sa nehrnu a o nezmyselnom zvysovani SERPA, ktore uz presahuje vsetky moznosti ani nema zmysel pisat.

Ak tu pride Pan Glisnik, mam pre Vas len jednu spravu: Prave ste stratili Slovensky trh (ci je to vela, alebo malo je na Vas - no nieco okolo 600 000 zakaznikov je dost). Vasa jedina zachrana je bud dat serpo na 1 euro alebo baliky dat o 50 percent dole. Odliv zakaznikov bude uz totizto len stupat.

P.S. Informacia o pocte zakaznikov a skorom predbehnuti Skylinku pochadza z overeneho zdroja ale vzhladom na praktiky banov to sem nemozem zverejnit.

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 100
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Suhlasim s tebou a este raz, hovorim len o tom, ze Skylink straca svojich abonentov popritom by vobec nemusel. Ja tiez uznam, ze DIGISPORTY nepotrebuje kazdy (dokonca ani ja, ale je to pridana hodnota a je pravda, ze to je prave ta najvacia exkluzivita momentalne, ktora tiahne). A teraz teda zopar faktov:

Člen predstavenstva M7 Group Jaromír Glisník pre ....... uviedol, že aktuálne má Skylink menej ako 600-tisíc zákazníkov. Ešte v decembri minulého roka ich bolo 630-tisíc. V septembri 2014 mal provider u nás až 750-tisíc klientov, informoval Glisník.

Z aktuálneho počtu má mať až 60-percent zákazníkov iba základný balíček Digital, ktorý ponúka prístup k slovenským a vybraným českým kanálom.

Naopak, Telekomu stabilne rastie počet zákazníkov už dlhšie obdobie -uvádzal, že ku koncu júna má už 574-tisíc klientov. Zahrnutí sú tu klienti Magio (Magio cez kábel a Magio Sat) aj Digi Slovakia (Digi TV a Digi káblovka). Na konci roka 2015 mal pritom 493-tisíc abonentov.

Nezabudni, ze Markiza opustila DVB-T. Vtedy bol najvacsi odliv priliv zakaznikov.

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink sa pomaly stáva dvojkou na SK trhu

petersk@ To je jasný, že freesat a Skylink přežijou bez čutálistů, protože ve zdejších končinách to má naprosto okrajovou sledovanost. Většinu zdejších (myšleno ČR a SK) pivních "sportovců" to zajímá do doby, než mají začít platit, pak každej řekne, že mu stačí ČT4 a vymalováno :)))

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tomatko

Tých 600000 abonentov myslia všetko mágio sat, magio kábel a ešte nejaké mágio,digi sat,digi kábel po mestách atď.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tomatko

Sorry,nezbadal som,že si to už napísal aj Ty,ale je to zaujimavé v našom regióne zatiaľ prevláda Skylink a to jednoznačne,stále sa to cenovo nedá zrovnávať s mágiom.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

Niekedy je kombinácia služieb nutná

to Franck: Mám Magio IPTV na VDSL. Lenže pre druhú TV som si nechal Skylink, hoci mi ponúkali 2 magio boxy pre TV. Lenže som si nechcel zahltiť internet, ktorý intenzívne používam. Ďalej pri 2 boxoch od Magia sa nedá súčasne pozerať na HD. Skylink si udržiavam občasným platením nejakého balíka programov a mám combo set-top-box takže využijem aj DVB-T.

Richard21
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 383
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink sa pomaly stáva dvojkou na SK trhu

To by museli ten poondianý serpo zdvihnúť na 7-8€, aby im ľudia húfne odchádzali.V marci sa zasa ukáže na koľko zasa vyšponujú gumu.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

@arioner

Prepacte, ale ja som sa nenadrapoval, ze ste vsetci oproti mne ubohy a podobne. Rodicia su na dedine ja v meste. Pouzivame dokonca rovnake prijimace (oni maju dokonca vyhodu, ze maju 4 hlavice na parabole), sam si prisposobujem image a veci co tam chcem. Ten isty image maju aj rodicia a plne ho vyuzivaju. Nikde som nepisal, ze som najmudrejsi, fakty co som sem dal vychadzaju z oficialnych vyjadreni.

Ak som Vas nejak urazil, tak verte tomu, ze ste to zrejme zle citali. Na mna bolo zautocene, ze som predajca a podobne hlasky. Ja som teda argumentoval, ze mam moznost vyberu a nepotrebujem tu niekoho presviedcat o tom ake je magio ci skylink genialne.

Mam predstavu aj o tom, ake to je, kde mate jedinu moznost satelit a ake to je mat moznost kabel/iptv. To, ze mam taku moznost ma automaticky stavia do role vsetko videl, vsetko vie ?
Snazim sa diskutovat vecne a v mnohych prispevkoch vidite, ze sam priznam chybu a nemam s tym problem. Tu su aj vacsi fachmani odo mna a ja som rad, ze to tak je.

A este raz.. mam Skylink a nejdem ho menit. Hlavne preto, ze mozem mat vlastny prijimac.

Pisal som ten prispevok len preto, ze aj ja by som bol rad, keby konecne skylink prestal s nezmyslami typu +1 kanal alebo zvysovanim SERPA a zamyslel sa nad tym, co moze ponuknut pre prilakanie zakaznika. Pretoze, povedzme si popravde, ak mas prejst na Smart Balik, rozmyslas uz o viacerych provideroch a ich cenach (napr. aj taky freesat).

Naozaj nepotrebujem sa tu vystatovat.. ani nikoho presviedcat. Kazdy ma moznost. Ja len pisem fakty, ktore nastavaju a ktore som trochu hlbsie rozobral preco to asi je ako je. To je naozaj vsetko.

Magio mam moznost vidiet u svokrovcov aj u dalsich znamych. Ziju v bitovke (znamy v rodinnom dome) a tam je to naozaj bez problemov (druhy box maju cez powernet - resp. teda elektricku siet(zasuvky)). Tam tento problem nenastaval a su naozaj maximalne spokojny. Myslim ze jedine, kedy to nastalo bolo po nejakom vypadku elektriny, tak museli nachvilu vytiahnut powernet a potom ho znovu dat.

P.S. Magiosrat a podobne injektivy si nechajte pre niekoho ineho. Nazvite to proste MagioSat s tym ze proste telekom nemusite.

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@letas

Suhlasim, preto som to dal ako +- (serpo).. zalezi od dalsieho vyvoja ceny. A ano, aj mne sedi, ze mozem si vybrat bud 7 lubovolnych programov alebo zostat na zaklade na zatial normalnom serpe. Otazne je, ako to bude do buducna (preto som to hned na uvod spominal)..

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tomatko

Píšeš celkem rozumně a nakonec to korunuješ nesmyslem "...keby konecne skylink prestal s nezmyslami typu +1 kanal ...". Vždyť to není výmysl Skylinku, to jsou akce vysílatelů. Skylink jim poskytuje jen kapacitu a pravděpodobně za to inkasuje. Proč by se tomu vzpíral?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tomatko

Napísal si sem niečo, svoj názor tak sa nečuduj, že niekto s ním nesúhlasí. A každý má právo sem napísať svoj názor ako Ty si to spravil. Škoda, že sa to nedá zmeniť, čo si napísal, lebo by si to už zmenil asi, že? Lebo porovnávať Telecom /Magiosat+kábel+Digi+Digikábel/ so Skylinkom je nezmysel asi aj podľa Teba. Ja nemám ani Magiosat ani Skylink už, ale s Telecomom nechcem mať nič už nikdy spoločné, ani TV ani mobil ani nič. :))) :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@joscer

Diiky joscer. Tieto kanaly vyuziva skylink hlavne pre tych, co nemaju archiv. Podla jeho vyjadreni to malo dobru odozvu. Asi som sa nechal uniest a mne to pride ako zbytocne placanie kapacity. Je myslim jediny provider, ktory to poskytuje. Co je horsie, NOVA+1 nevysiela vsetko ako sa povodne myslelo (to skor viete povedat u Vas v Cechach). Preto mi to pride nefer takto robit. Ale jasne.. priznavam, nechal som sa uniest. Nemyslim si vsak, ze je to nieco, co by ludi tahalo k nemu (uvidime, ake budu cisla na konci roka).

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Suhlasim.. ale nemenil by som to. Jasne, telekom ma daleko vacsi zaber v ziskavaniu abonentov (telefony, iptv, internet) ako ma skylink (satelit). Z toho plynie aj ich moznost dovolit si exkluzivne kanaly. To ale nemeni nic na tom, ze su konkurenti :). A verim tomu, ze aj tu na parabole bude neskor pisane, ze Skylink uz nie je najvacsi satelitny provider na Slovensku i napriek tomu, ze sa to s Telekomom neda porovnavat :)

Diky za nazor. Som rad, ze sa ta diskusia nezbehla tak, ako sa to tu zvycajne deje..

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink sa pomaly stáva dvojkou na SK trhu

Kdysi prohlásil nick Dunaj - "s telekomu*nistami komunikuje iba cez dymove signaly,ked na zahrade pali burinu". :laughing:

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tomatko

Netreba sa cudovat ze Magio nabral vela ludi hlavne na konci roka 2016 a zaciatku roka 2017 , ved programi Markizi, Doma a Dajto koncili v DVB-T a najviac reklamnych sotov mal Magio na tychto programoch ze chcete pozerat dalej tieto programi prejdite na magio a to nehovorim kolko starsich ludi nalakali /oklamali/ co sa nerozumeli k tv technike v mojom okoli ze iba tieto programi pojdu cez magio , jeden takyto predajca to skusal aj na moju babku a do konca zivota sa radsej neukaze na tej adrese este nieco ponukat :)) , moj nazor je ze kazdy si vybere svojho operatora podla toho co mu vyhovuje a aku kvalitu chce pozerat a co sa tyka SL sami sa pricinili o odchod ludi s tejto platformy svojimi rozhodnutiami

Radko3003
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink sa pomaly stáva dvojkou na SK trhu

tak nam tu Ovcacek castecne odhalil obchodni politiku skylinku, t.j. do omezene datove kapacity (naukor kvality jinych programu) nas.reme spoustu braku, protoze za to dostaneme od vysilatelu dobre zaplaceno

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tomatko

Môže sa hocičo stať, Skylink bude najväčší satelitný operátor ešte minimálne 10 rokov :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Na Slovensku určite nie a ľudia k ST nejdú len kvôli športu ale niektorým Skylink pozitiv sa to nedá vysvetliť.

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Radko3003

Necudujem sa, je to normalne pre firmu, ze rve reklamu kde sa da. Boli by v podstate hlupi, keby to nevyuzili. Aj Skylink mal myslim reklamu v podobnom duchu, no skor internetovu. Ide skor o to, ci nejaky zakaznici od nich odisli, ked zistili ze su taki zli. Co sa asi neudialo.
Babky v tomto vedia byt riadne zasadove :D to by som si rad pozrel, ake to bolo :D

A presne tak, ja som zosumarizoval vyhody nevyhody (priznavam, ze by sa dali dat dalsie pluska na obidvoch stranach, ale uz nemozem upravit prispevok). Je len na zakaznikovy, koho si vyberie.

Tiez neschvalujem niektore kroky skylinku no zatial pre mna ostava ako volba c.1 .. zatial..

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kaos

Tak toto vedel asi kazdy, ci nie ? :D Viete ako sa hovori.. zadarmo ani kura nehrabe :D

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

:D :D Moze sa stat :D :D A mozno ze aj je :D napr. V Cechach a aj na Slovensku (kedze MagioSat a DigiSat je zrejme mensie cislo). :)

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pele1

To že Ty si odišiel od Skylinku je Tvoja vec, ale kvôli tomu sa Skylink neskrachuje, hociako by si to chcel vidieť :))) :))) Už som Ti asi písal, že už nemám Skylink, neplatím ani serpo.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pele1

A chcel si mi vysvetliť, že Digi SK je výhodnejší s neviazanosťou za vstupný poplatok 70 eur.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Ja Skylink stále ešte mám :))) a nesúdim podla seba.

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pele1

Co ja mam skusenost, tak ludia tam prechadzaju hlavne:
1. Prijimac, ktory im zamenia v pripade poruchy a proste funguje outofbox
2. Ziadne vypadky pri nepriazni pocasia (popritom ide fakt len o to, ci to spravi technik normalne).
3. Archiv, Archiv, Archiv..
4. Prechod z beznej kablovej televizie (bez archivu a su tym padom ocareny ake veci maju zrazu u Magia).

Co ma zaraza, absolutne ich nezaujima, ci to ma HD (co samozrejme ma, ale proste to pre nich nie je najdolezitejsi argument).

Tomatko
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pele1

Tak prečo chceš, aby skrachoval? :))) :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 100
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra