Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

vyber paraboly

ahojte.
potreboval by som poradit ohladom paraboly.neviem sa rozhodnuť medzi Toroidal T55 a Maximum E85 Fe Multifocus.potrebujem to na 28,2e, 23,5e, 19,2e a 13e.s ktorou dosiahnem lepšie vysledky, lepšiu kvalitu signalu?viem, že niektorí by ste odporucili rovno Toroidal T90, ale tu nemám v plane kupovať, lebo je dosť draha.
dakujem

dupri08
Registrace: 2/2016
Příspěvků: 209
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

Na 15° nepotřebuješ tady ty monstra...........

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

Vzhledem k tomu co požaduješ přijímat, tak si myslím, že by stačila MAXIMUM 85 FE Multifocus.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

E85 má větší odraznou plochu a má tudíž vyšší zisk než T55, T55 je dobrá, ale bohužel menší odraznou plochu už ničím nedoženeš...
Jinak mám doma nevyužitou Mascom Multisatellite v perfekt.stavu, je to taková lepší obdoba E85 a pro tebou uváděné pozice ideální, kdybys měl zájem, pustím za dobrou cenu (cca E85... )
( https://www.eltasat.cz/paraboly/parabola-mascom-multisatellite )

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

dakujem všetkym za informacie ;)

dupri08
Registrace: 2/2016
Příspěvků: 209
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

Je pravda, že rozsah 13-28e uděláš s dobrým výsledkem i na obyčejnou např. Telesystem 85, ale zase záleží jestli tam budeš mít 4x LNB single nebo 4xQuad, pro Quady je už kvůli váze (zátěži držáku) lepší použít multifokální paraboly. Na E85 (multisatellite) máš navíc v dosahu např. 9e, 5e...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

tieto druzice 10rokov na Gibertini 85cm nic zvlastne, 3x twin a 1x quad. na tieto pozicie je T monstrum.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

Je to zaujímavé, že niekto má problém investovať do väčšej paraboly o 60 EUR viac - pritom na kvalitnom príjme stojí celá sat TV. Skôr by ma trápila jej hmotnosť a úchyt, než cena ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dagy2

lenže by som počítal aj s pozíciou 1W. E85 je aj na tento účel použiteľná ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 261
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dupri08

To co potřebuješ mám na 85 Al a ještě k tomu 4,8e.A jde vše v pohodě.

taipan1
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 149
Odpověď v diskusním vlákně
 

T 55 není špatná

Bohatě stačí na požadované družice, včetně Supertenisu HD a mnoha dalších "slabších" stanic. A je mechanicky stabilnější. Pro počasí s četnými vichry výhodnější, přesto, že naprosto platí příspěvek lance 10:31:04.
Na T 55 mám 4W(úzký LNB),1E,5E, 9E,13E,19E,23E, 28E. Také jsem měl variantu s 39E a 42E pro hudební stanice vyhovující.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

dzordzo

na to mam extra 80cm od digi. dlho som tu badal nad E85 a T90, nakoniec z dovodu vyhladu na pozicie 1W a 23E som musel dve paraboly.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

E-85 je sunt, zakazal by som ju vyrabat. Kupuju si ho socky a kolenovrti len! Cahors, alebo T90, ked uz mas hlbsie do vrecka. Pokial ti staci rozsah 13-28E, tak si kup radsej kvalitnu hlinikovu napr gibertini 85 na ten rozsah a 4 original multifeed ku nemu. Ostatne bludy o T55 a E-85 ani necitaj... T55 je s rezervou pri skylink nic a E-85 je totalna sra...

nic nemam

loon
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 786
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

...teda ked mas hlbsie do vrecka, vtedy gibetini :)))

nic nemam

loon
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 786
Odpověď v diskusním vlákně
 

@loon

Nevím, jaké ty máš špatné zkušenosti s E-85, já mám originál, jsem s ní spokojený a nejsem asi sám. Myslím si, že zbytečně strašíš.

vlcek
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 700
Odpověď v diskusním vlákně
 

to loon

U Vás musí být trvale zamračeno s bouřkovými mraky, či přímo kroupami, výpadky T 55 na Skylinku bych za rok spočítal na prstech!

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Odpověď v diskusním vlákně
 

@loon

Kde si ty prišiel k takému bludu... :lookaround: Mám dve E-85 a pokrývam nimi rozsah 53°E - 30°W... Je všeobecne známe, že nemajú až tak pevnú konštrukciu, no ak ich dá do závetria, alebo na miesto kde moc neduje, žiadny problém...K tomu na motore FUBU DDA110Al a pre Twin tuner v TV FUBU DDA850Al s originál držiakom, na ktorom sú 4 Twin LNB práve na 28,2°E, 23,5°E, 19,2°E a 13°E... Takže socka a ani kolenovrt asi nebudem... :))) Práve tú poslednú by som mu doporučoval a nielen pre pevnosť a kvalitné vyrobenie...

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 049
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@loon

T55 vôbec nepoznáš tak čo tu vypisuješ bludy. Mám na ňom 5 quad LNB a 23,5 na okraji a by si sa čudoval ako sú výpadky /sú len pri veľmi veľkej búrke/. :))) :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@loon

Ty, "loon", trepeš samé bludy!
Môj názor je obdobný, ako majú "vlček", "samorost", "petersk", či "Maneto"!
Sám vlastním už dlhé roky E-85 a spokojnosť! Momentálne mám na nej príjem zo 7ks LNB a úplná pohoda, výpadky signálu sú ozaj minimálne a príjem stabilný!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

s T55 nebudeš mať rezervu na Skylinkové 8PSK signály :mad: E85 dostatočná až dobrá :(( ale šmejd z blata uplácaný ;P odporúčam dorobiť bočné vzpery podľa vzoru antén Cahors :lookaround: alebo umiestniť do závetria :)

mmc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dupri08

Kľudne použi pre svoje potreby parabolu E-85.
Ja osobne využívam túto parabolu od jesene 2011 r. a spokojnosť!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

ok proti gustu ziaden disputat. Maximum E-85 je sunt. Dajte si ju osme poschodie rovnej strechy a raz za rok sa bude nastavovat, lebo pri silnom vetre nedrzi na mieste, ale pod strmenom posuva (presmikne). Pritom strmen je uz zatiahnuty ze sa mierne deformuje, len je moc siroky. Bezna konzola ma pritom priemer 42mm. Pri krajnych poziciach ked chces mat dobru rezervu signalu treba lyzinu ohnut. Neviem kto s cim ju nastavuje, osobne mam rover a tam to vidiet pri porovnani s cahors kde je rozdiel.... T55 u nas a skylink s dobrou rezervou je tiez blud. Tak si to pani zmerajte a potom vypravajte. Findre za liter a teplomery nepovazujem za meranie... Doporucovat ich je ale scestne. toroidka T90 je uz ina kava...

nic nemam

loon
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 786
Odpověď v diskusním vlákně
 

@loon

Ale spamätaj sa aj ty!
Nikto ti neberie tvoj názor na T-90! Je to solídna parabola, bez komenty.
Ale!!!
Autor jasne napísal - nechce T-90, je drahá...
A dal nám na posúdenie T-55 a E-85!
To že E-85 je vhodné umiestniť do závetria je stará a známa vec - aj v tomto vlákne je o tomto zmienka!
Sám ju mám v zákryte štítu strechy a skoro 7 r. žiaden problém!
:)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

@loon

ked uz nadavas na elipsoid E-85, tak uved od ktoreho vyrobcu a za aku cenu si ju mal ty...Pretoze moja malickost sa neciti ako kolenovrt, ani ako socka. Pretoze som kedysi davno kupoval E-85 v kamennom sat obchode v Martine za 2.950,- korun slovenskych a som s elipsoidom E-85 nadostac spokojny doteraz. Podla mna loon, si setril a kupil lacnu cinsku napodobeninu elipsoidu E-85 a prave preto si bol nespokojny! JEDNODUCHO NIE JE E-85 ako E-85. Pri tychto antenach, je dolezite uvadzat aj vyrobcu.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@loon

Áno tak, nikto nebere názor na T90. Ale umiestniť také hebedo tiež je problematické. Ja som chcel tiež T90 ale keďže mám len balkón tak by som od antény nevidel vôbec nič von. Preto som si dal T55. To je pravda, že T55 nenastavíš od oka. Ale s merákom keď to precízne nastavíš tak platí čo som písal hore. Mám ju 5 rokov a žiadny problém s tým nie je.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: vyber paraboly

Momentalne sa predava skoro vsade maximum E-85, vyskusaj si ju... Mozno je to moje oko dost prisne, ale zopar uz islo dole zo strechy. Okrem toho tu uviedol aj rozsah ktory chce prijimat 13-28,5E na ten radsej 85 napr gibertini s ich multifeedom by som mu viac doporucil. pevnost a presnost paraboly je na vyssej urovni. A cenovo by ju mal asi rovnako. Na vacsi rozsah ja osobne bud dve paraboly, alebo cahors, pripadne pokial sa da T90. Je zrejme potom ked od zakaznika odidem, nevratim sa za rok, ze sa posunula. Zatial sa to nestalo a pri E-85 uz niekolkokrat po inom. Pri nastavovani s nou ovela dlhsie travim cas a nikdy som na krajoch nedosiahol bez upravy taku rezervu ako pri cahors a T90. Uroven a sila signalu este totiz nieje vsetko. Rezerva nikomu tu asi nic nehovori. odstup signal sum... petersk asi kuka telku len za pekneho pocasia a ked mu to uz nefunguje, mozno nevie o tom ze sused este s vacsou parabolou stale kuka :)))

nic nemam

loon
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 786
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra