Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: freeSAT by UPC Direct

Vypadávanie obrazu Sport 1 HD a Sport 2 HD

Dobrý deň, aktivoval som si službu Freesat Medium HD a po naladení všetkých programov mám problém u Sport 1 HD a Sport 2 HD. Obraz vypadáva asi v sekundovom intervale (nejedná sa o rozpad či kostičkovanie, strieda sa obraz a čierna plocha), zvuk pokračuje plynule. Všetky ostatné programy v rátane SD verzií týchto dvoch sú OK. Keďže Sport 1 HD a 2 HD vysielajú z rôznych frekvencií nepredpokladám problém v kvalite signálu či LNB. Mám podozrenie na nejaký "neštandardný" parameter týchto 2 kanálov. Viem, že pred 2 rokmi sa tu riešil formát obrazu týchto programov. Má niekto s týmto skúsenosť? Vďaka za každú dobre mienenú radu.
uživatel
nikino
Registrace: 1/2009
Odpověď v diskusním vlákně

RE: Vypadávanie obrazu Sport 1 HD a Sport 2 HD

Robí Ti to stále? Lebo sledujem ATP na Sport2 od 10:45 a zdá sa všetko v poriadku:

12034 V 30000 8PSK 3/4
uživatel
Dzordzo
Registrace: 8/2007

@Dzordzo

testované včera večer o 20:00 a dnes ráno o 8:00 hod. Predpokladám, že bude nutné niečo zmeniť v nastaveniach prijímača alebo zobrazovača u mňa, len mi nie je jasné čo?
uživatel
nikino

@nikino

Schválně jsem si pustil z Fresatu Sport 1 HD a Sport 2 HD a jdou naprosto v pohodě bez výpadků, bez černých ploch. Chyba bude asi někde v Tvém zařízení.

Každý je strůjcem svého štěstí a nikdo nikoho nenutí dívat se na to, co mu nevyhovuje a nelíbí se mu.
uživatel
ja987
Registrace: 1/2016

RE: Vypadávanie obrazu Sport 1 HD a Sport 2 HD

nemáš tam miesto 8PSK, QPSK alebo iné SR, či FEC ? Nemyslím si, že to bude zobrazovačom, niečo skôr nevonia prijímaču.
uživatel
Dzordzo
Registrace: 8/2007

@Dzordzo

v ladiacich parametroch prijímača to asi nebude, ostatné programy z týchto 2 frekvencií (12034V a 12380V) fungujú bezchybne. Skôr tipujem problém medzi prijímačom a zobrazovačom. Prijímač je Panasonic dmr bs785egk a zobrazovač projektor Sony VPL VW90ES. Ale aj tak musia byť tieto 2 programy niečím špecifické, máš u Teba nastavenie formátu fixne 16:9 alebo Auto? Mám program Sport 1 aj v kábelovke a tam má tiež úplne zmršený formát obrazu.
uživatel
nikino

@nikino

Máš zapnutú, alebo vypnutú funkciu MotionFlow, v projektore... ;)

DM900UHD4KTriple, DM800HDseV2, DM800HDse, DM500HD, Dreambox7000-S, TBS5925USB DVB-S2 ProfessionalTVBox, Ferguson HF-8900HD,(Fuba DDA110Al/ motor DG380S Speedy = 60°E-30°W) + Fuba DDA850Al + E-85 Maximum + E-85 Gessat + 80cm Famaval + 60cm Fe = 53°E-30°W..
uživatel
Maneto
Registrace: 9/2010
Galerie: Maneto

@Maneto

To je zaujímavá indícia, musím zistiť večer. Môžeš mi to nejako zdôvodniť, prečo podozrievaš práve Motionflow? Vďaka za každé info.
uživatel
nikino

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra