Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

Technisat Digit HD-8SX instalacia

Dobrý deň. Mal by som na Vás prosbu s pomocou prvotného natavenia tohoto prijímača. Rano po zapnutí prijímač písal na displeji Autoinstall... Vsetko v nom bolo pravdepodobne vymazane. Po zvoleni jazyka a krajiny mi ponúka možnosti nastavenia družíc. Pri astra 19,2 ukazuje aj signál, pri 23,5 nie. No a tam som skončil :))) . Návod som síce nejaký nasiel,po nemecky,len neviem ako pri Skylinku a príjmu z dvoch družíc nastaviť tie veci ako LNB atď. Viete mi s tým niekto pomôcť?
Ďakujem
S pozdravom Peter

malypeto
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Ahoj.Nastav si jazyk.Stlać menu.Potom Einstelung potom Grundeinstellung.Vyber Slowakei.Potvrd zelenym tlacidlom.

feko
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

alebo stlać menu a uplne dole Bediensprache.

feko
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

@malypeto

bohužiaľ sa tu nedajú posielať ani SZ ani linky...
Takže ťa skúsim navigovať inak:
1/ návod v češtine
myslím, že ho stiahneš na stránke pôvodného predajcu omko, ale treba zrejme zaregistrovať sa.
inak všetky návody na všetky technisaty sú na stiahnutie na konkurečnom fore u komunity technisatu vo vlakne Tipy a triky pre technisaty. Gugli, strejda gugl to najde.

2/ pre nastavenie družíc ti nepomôže žiadny návod - potrebujeme vedieť, čo máš osadené na parabole. Máš tam 2 LNB alebo monoblok alebo viacero LNB?
Podľa toho je potrebné v tabuľke nastavenie antény vybrať družice tak ako máš káble fyzicky zapojené z antény cez diseqC do prijímača.
To, že ti u 19.2 ukazuje nejaký signál neznamená vôbec nič. To, čo si dostal po autoinstalle je defaultné nastavenie výrobcu pre krajinu SK. Ak by si dal DE tak budeš mať nastavenie A=19E, B=13E.
Navyše, tvoj prístroj je hoooodne starý a transpondéry, ktoré má HD8S v tabuľke vo firmware už dávno majú iné parametre (snáď okrem 19.2E) takže väčšinou nájdu signál ale kvalita bude na nule, pretože treba zadať iné FEC a SR.

Skusmo:
ak máš pri tomto nastavení na 19.2E nejaký signál ale aj KVALITU, prístroj ti ukáže pod skúšobným TP, ktorý je predprogramovaný kam je natočená anténa. Napíše ti to formou:
"Antena je spřevodovaná na družici Astra 19.2E" (alebo podobne). Ak píše, že antena je nastavená na inú družicu, vráť sa o jeden krok nazad v menu a 19.2E vlož do riadku B a skús znova. (Dúfam teda, že na anténe máš LNB pre 19.2E !!!)

Ale odpíš, ako máš osadenú parabolu a budeme riešiť. samozrejme, všetky naladené stanice, ktoré si mal sú preč. K tomuto slúži backup nastavení, potom toto vôbec netreba riešiť, strčíš USB do prijímača a za 5 sekund máš všetko naladené nazad...
Prihlás sa na tipy a triky a doriešime to rýchlo.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Ďakujem za rady,momentálne som musel ist do prace,takze sa tomu budem venovat poobede. V praci poguuglim ten navod,dufam ze najdem. Co sa týka nastavení jazyka a krajiny to mam nastavene. Problem mam s tym nastavenim LNB. Chcelo to nastavit LNB a pridat druzice..a tam som skončil. Na parabole mam dual LNB so styrmi vystupmi,pripojene su tri prijímače. Tento problem mi nastal sam od seba,rano po zapnuti pisalo na displeji Autoinstall( samozrejme som zprdol zenu a dceru co zas porobili ) ... Na oboch dalsich prijímačoch idu bez problémov obe družice. Tak zatiaľ ďakujem,
S pozdravom
Peter

malypeto
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

malypeto

toto zvládneme, potom si zmenis nick na velkypeto.
Návod nepotrebuješ.
chápem, že máš quad monoblock (nazývaš dual LNB) t.j. dva čumáky na jednom držiaku a zo spodu má tá krabička 4 F-konektory. 3 máš zapojené a jeden voľný.

Čo sú to za prijímače tie ďalšie dva? Najjednoduchšie je pozrieť v ich menu, ako majú nastavený diseqC prepínač, čo je na prvej pozícii a čo na druhej - ak si si ale nie istý s ovládaním menu na týchto prijímačoch a nie je to Technisat tak radšej do nich nevrtaj.
chápem že máš zrejme skylink 23.5E a k tomu 19E.
Sú len dve možnosti - ak otvoríš menu nastavenie antény:
prvý riadok vybrať 19.2E a v tlačítku vedľa vpravo otvoriť nastavenie LNB. Tam bude "jednoduchý", TP, polarizácia a FEC bude u 19.2E správne
do druhého riadku vyber 23.5E a v tlačítku vedľa zadaj 12070 H 27500 DVB-S. Ak sa neobjaví na teplomeroch sila a kvalita, vráť sa späť a v nastavení antény daj do prvého riadku Astru23.5E a do druhého 19.2E a skús signál znova.

Keď ti bude ukazovať signál u oboch družíc, je potrebné ísť do menu vyhľadávanie kanálov - transpondér a tu postupovať transpondér za transpondérom podľa pripravenej tabuľky.
Potom treba vytriediť z naladených programov favoritné programy.
nakoniec urob určite back-up nastavenia na usb a vyhneš sa tomuto v budúcnosti.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

AUTOINSTAL

Chcem ta upozornit na ten Autoinatal.Ja mam TECHNISAT HD 8S uz asi 10 rokov.Posledne roky (asi 4 alebo 5 neviem)mi pravidelne asi tak raz za 2 mesiace nabehne AUTOINSTAL.(Tvoja rodina je v tom nevinne.)Vobec som nevedel co s tym musel som si urobit setting na pamatovu karu a tu po kazdom AUTOINSTAL vlozit do prijmaca a nahrat ulozeneudaje spat.Myslel som si ze je to dekoderom mal som este Cryptoworks tak som kupil novy Irdeto.Po 2 mesiacoch znova AUTOINSATL.Zrusil som aktualizacie ani to nepomohlo.Takze doteraz raz za cca 2 mesiace vkladam kartu so settingom do prijmaca na znovunastavenie.Kartu mam trvalo pri prijmaci.

feko
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

AUTOINSTAL

neviem prečo sa to deje u HD8S, vytiahol som teraz z krabice HD2S ktorý veľmi podobný a funguje - ako ináč - stále vynikajúco.

zrušenie aktualizácie nie je postačujúce, pretože prijímač sa zapne tak či tak v danú hodinu a skúma prítomnosť nového SW.
Ak by to malo byť spôsobené nejakou volovinou ktorá príde cez update SW, sú dve zásadné veci, ktoré treba urobiť u tohto prijímača:
A/ v nastavení TP pre software update naeditovať hodnotu, ktorá neexistuje, napr. frekvenciu 11111 namiesto 12604 aby pri zapnutí prijímač nič nenašiel
B/ čas pre update treba zvoliť tak, aby bolo na 99% isté, že prijímač je zapnutý na pozeranie, t.j. napríklad 20:00h a vtedy žiadne hľadanie update neprebehne
C/ ak sa jedná o prijímač HD8S a nie HD8SX je tam ešte nemecký fastscan, tam tiež vypnúť update.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Co sa tyka dalsich dvoch prijimacov, jeden je nejaky SL Ready, znacka tusim gosat alebo sunsat. Ten ma matka v izbe,jej tostaci. Druhy je nejaky polsky, tam sa vlastne uz ani TV nepozera,len sem tam ako pozadie pri návšteve. A ten technisat som asi pobosoroval :) . Nedavno som totiz poskuloval po sat.prijimacoch ze aky by som asi miesto tohoto 9 rocneho kupil. Pokial sa mi to s Vasou pomocou podari rozbehat,urobim tiez zalohu nastaveni,aby som v pripade problemu vedel obnovit data. Problem bude ak nebudem ja doma ci to budu vediet baby urobit. Ak by to viac alebo casto blblo tak budem musiet asi kupit nieco nove. Len co? :))

Ďakujem
Peter

malypeto
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Mám stále v provozu HD8-SX (v listopadu do bude 8 let), i když poslední rok jen příležitostně v pokoji, kde spím. Zde popisovaný problém s ním nemám. V menu mám aktualizaci SW vypnutou, TP pro SW update přeladěný nemám.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Dagy2 dik za radu.Skusim.

feko
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

velkypeto

baby to zvladnu.
usb sa nakonfiguruje tak, že ho stačí pichnúť do usb zástrčky a za 5sek prebehne automaticky rekonfigurácia prijímača s celým nastavením FAV programov, antény, obrazu, zvuku atď. Snáď len zvukové stopy sa nedajú uložiť.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

BACKUP - RESTORE

nie je potrebné nič v prijímači inicializovať, pripojovať PC ani nič podobné.
všetko ide zastrčením USB kľúča. Technisat je v tomto kompletne blbuvzdorný a krásny

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

mam pocit ze to USB by malo byt ciste.

feko
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

feko

čo by sa ti tam potom nahralo?
na USB musí byť súbor so zálohou settingu a súbor, ktorý iniciuje download tejto zálohy do prijímača.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Ano mal som na mysli iba tie dva subory a nic ine.

feko
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Dobrý večer.
Tak som sa pustil do inštalácie, tak ako Dagy poradil,druzice naslo,teraz idem hladat transpondery a ukladat programy. Potom uz radšej urobim zalohove USB. Zatiaľ ďakujem, idem robit ladica :)))
S pozdravom
Peter

malypeto
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Dobrý večer znovu
Tak sa mi podarilo podla Vasich rad nastavit a nainstalovat vsetko v prijimaci,teraz uz len prist na to ako si urobit zalohu nastaveni. Chcel by som ju dat na SD kartu. V navode ktory som nasiel na guglovi som nic take nenasiel. Viete mi prosím poradit ako na to?
Ďakujem
Peter

malypeto
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

velkypeto

super.
SD karta nepodporuje backup funkciu.
zober stary USB kluc co uz nepouzivas staci 128MB. urcite mas niekde taky hodeny v supliku. navod mas inak v Tipoch a trikoch krok za krokom. programky dbdump a dbload najdes bud tam alebo na omko
naformatuj kluc v PC
vytvor si adresar BACKUP a do neho daj dbload a dbdump.
potom skopiruj dbdump do hlavneho adresara
zastrc do technisatu a ten ti stiahne setting do hlavneho adresara.
setting si skopiruj do zlozky BACKUP
v hlavnej zlozke zmaz dbdump a nakopiruj z backupovej zlozky dbload
v hlavnom adresari teda bude dbload a zaloha settingu. tymto je kluc pripraveny aby po zasunuti do usb nahral automaticky setting do prijimaca
v backupe je zaloha settingu a dbload a dbdump to preto aby si tieto programky nemusel vzdy hladat.
usb po naladovani treba vzdy vytiahnut z prijimaca a ulozit

dufam som dbload a dbdump nepoplietol.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Super, ďakujem. Uz to mam,nasiel som aj ten navod z roku 2009. Vytvoril som si súbor dbdump, dal na SD kartu a nahralo mi to na nu zalohu. Potom som skusil subor prepisat na dbload,zasunul a aktualizovalo to databazu. Takze to vyzera ze aj SD kartu podporuje.Priijimac sa restartoval a vsetko tam bolo. Zajtra to skúsim naostro,s tovarenskymi nastaveniami :)))
Este raz Vam vsetkym dakujem,velmi ste mi pomohli.
Teraz Vas uz len pozvat niekam na nejaky drink... :))

malypeto
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

velkypeto

super ešte raz. SD kartu som popravde nikdy neskúšal.
vyskušaj ešte zvukové stopy, to je myslím jediná vec, ktorá sa nezálohuje.
Tzn. po aktualizácii databázy z karty SD budeš mať na všetkých programoch aktívnu 1. zvukovú stopu. Napríklad u Markíza group je prvá stopa international takže ti pôjdu s originálnym zvukom alebo bude nemý. Toto treba babám ukázať aby ti nevolali keď budeš niekde preč.
Inak to funguje 105%-ne.
tento prijímač by som nemenil pokiaľ máš len skylink a 19E. Má stále obraz na úrovni, jediné čo neposkytuje je HbbTV.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Ja som to skusil s SD kartou a nahralo to na nu. Uvidim zajtra ako budem stihat,skusim vymazat vsetko a nahodit to tam z SD. Ak to prejde tak to bude parada. SD kartu skor niekde zapatrosim alebo stratim :))) . Pre istotu si tie subory aj z navodom preposlem mailom ako zalohu.
Zvuk som kontroloval,ostal nastaveny ako bol. Zvolil som v menu prvu stopu SK druhu CZ, uvidim zajtra..
Inak som z obrazom fakt spokojny,vyskusal som pred deviatimi rokmi asi sest prijimacov,tento jediny vtedy mal super obraz aj rychlost pri prepinani bola ok. Z tych zvysnych mal kazdy nieco zle. Jeden mi dokonca po par hodinach zhorel. Ak by som kupoval novy teraz,asi by som to mal tazsie. Uz som sa pozeral po nejakom novom prijimaci,ale stale zostavam nerozhodny do coho ist.

malypeto
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Zdravím všetkých. Mne po 5,5 rokoch začali na Technisat Digicorder ISIO S vypadávať všetky programy s horizontálnou polarizáciou na všetkých družiciach (23,5 19,2 13,0) Myslel som, že to bude v inštalácii ale keď som pripojil donesený Technisat SIR, všetko na ňom šlo bez problémov. Na horizontálnu polarizáciu je potrebných 18V. Pravdepodobne bude chyba v kondenzátoroch v zdroji. Napísal som oficiálnemu dovozcovi Technisatu pre CZ a SK (oxxo) od ktorého som prístroj kúpil, či zabezpečujú aj pozáručné opravy, ale mi odpísali, že iba tak že prístroj pošlú do Nemecka a tam to riešia výmenou celej základnej dosky za 5000 Kč. Doporučili mi kúpu nového Technisatu. Najhoršie je, že chyba sa prejaví niekedy aj dvakrát za večer a potom pár dní ide OK. Programy s vertikálnou polarizáciou idú stále OK, iba tie s vertikálnou vypadávajú. Aj som hľadal niekoho na výmenu kondenzátorov v zdroji, ale nikto sa do toho nechce chytiť. Tak som na rozpakoch, lebo kúpiť nový satelitný prístroj po 5,5 roku sa mi zdá ešte skoro, aj keď mi všetci okolo hovoria, že to je už prístroj dávno po svojej životnosti. Mojej mame Technisat SIR šlape v poriadku aj po 6 rokoch.

IVOzNR
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

ivoNR

kusok od teba v NZ hladaj servis.
kondiky myslim urcite vymeni.
skusim najst tu firmu.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat Digit HD-8SX instalacia

Vďaka Dagy2.

IVOzNR
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 257
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra