Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

https://technet.idnes.cz/dvb-t2-cnx-/tec_video.aspx?c=A181022_115705_tec_video_nyv

... ale to se dalo čekat ...

(omluva za link)

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 821
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

potom nikto nebude platit za HD ked budu fta sd v DVBT to neni dobré

🇸🇰

Jupi
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 17 338
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

ČT HD,taky není a nebude zadarmo.

mcm1
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 809
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

V SD budou leda do doby, dokud se bavíme o přechodových sítích, který platí stát. Až ta šaškárna v roce 2020 skončí, tak se pozemní operátoři budou muset začít chovat jako všichni ostatní operátoři, tj. šířit signál na svoje náklady, kódovat a odvádět poplatky za abonenty. Nebo si vystačit v muxech s Óčkem od Bureše, Noe a možná pár dalšími stanicemi, jenž budou ochotny za provoz terestriky platit. Ale moc jich nebude, takže spíš poslední zhasne a terestriko sbohem, pokud se vydají touto cestou.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Multiplexy 2,3,4 platí asi Bureš.... :)))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 777
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Multiplexy 2 a výše neplatí Bureš, tyto multiplexy jsou tady historicky z dob, kdy TV trh fungoval jinak. Dneska je realita taková, že satelitní, kabeloví a IPTV operátoři odvádí poplatky za abonenty a signál šíří na svoje náklady, takže nelze udržet stav, že někde budou identické stanice (byť jenom v SD) dostupné gratis a ještě jejich vysílání zaplatí ty stanice samotné. To už je odsouzeno k záhubě a nechává se jenom doběhnout, přičemž korunu tomu nasadil stát, když se rozhodl, že bude financovat provoz přechodových sítí T2 a jenom tak oddálil nutnou agónii bezplatného příjmu.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Otázka spíše je, jestli je udržitelný stav, kdy operátoři platí za to, že vysílají na své náklady signál komerčních televizí, které primárně vydělávají úplně na něčem jiném. Operátoři to pak pochopitelně musí chtít po zákaznících a ty to bude čím dák více motivovat k tomu, aby se podívali, že ten film či seriál se dá za méně nebo 0 peněz obstarat i jinde a navíc bude trvat o polovinu méně času a mohou se na něj kouknout, kdy se to hodí jim a ne když je zrovna v bedně.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mcm1

ČT hlavně je a bude volně přístupná úplně pro každého, ať už platí nebo ne.

vlah
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Nevím kde se kdo podívá na ten či onen seriál nebo film za 0. A pokud jde o čas, tak se tentovat s jakýmsi hledáním a stahováním, nezřídka ještě v pochybné kvalitě nebo neúplné apod., případné platit za přístup na datová úložiště. Tím se můžou bavit puberťáci, protože nemají co na práci nebo nějaký netový úchyl, co nechodí do práce a žije z této nelegální činnosti.
Před 14 dny jsem prošvihnul 5. díl seriálu Rodáci a jelikož jsem ten seriál 30 let neviděl, tak mě napadlo se na tento díl mrknout někde na netu. A ejhle - dostupný je pouze na ulozto, a to v "kvalitě" 320x240, přičemž při free stahování by to trvalo přes hodinu. Příště si radši si to radši nahraju z JOJ Family HD a reklamy přeskočím.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Kdybyste byl abonentem některého IPTV či OTT providera, mohl jste tento díl shlédnout zpětně.
Tady je budoucnost.

JanHora
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Stačilo si zapnout nahrávání, k tomu nemusím nutně platit za IPTV nebo OTT (i když Skylink to nabízí taky jako bonus). To byl ale jenom příklad, takových najdu v pohodě víc, třeba filmovou produkci ČSR 1957-1964, kde drží autorská práva NFA, který se nechá zastupovat organizací OSA a ta notoricky práská všechna videa, na která natrefí na YT a i jinde. Od roku 1965 do roku 1991 už to má naštěstí SFK, který na to dlabe.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Mně by zajímalo, o čem se furt ohledně HD třepe! Pokud vím, tak doteď si SD vysílání platí Nova, Prima atd samy. V T1 má Nova datový tok 3,5megabitu/mpeg2 a například Comedy Central HD má v T2 datový tok 2,5megabitu/hevc a obraz je v pohodě.

To je/bude to šíření v T2/hevc tak ukrutně drahé ?

pepek89
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 59
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

nějak mi vypadla čísla:

...Comedy Central HD má v T2 datový tok 2,5 až 3,5megabitu/hevc a obraz je v pohodě.

pepek89
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 59
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Nova a Prima už nemají zájem platit za jakékoliv šíření. A je to logické, protože ani u jiných platforem si za šíření neplatí a naopak ještě dostávají peníze za každého abonenta. S tímto faktem je potřeba se smířit, případně tyto stanice vyřadit ze svých priorit a sledovat něco jiného.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

tak to doufam ze sd vydrzi co nejdele, jelikoz sem se pozbavoval sd prijmacu. no pokud budou hd podminovat pristupovou kartou, asi ceka lidi ne jedno ale jeste dalsi vymena za pet let od vypnuti sd. dopadne to stejne jako s hd prijmaci v x264 kdy lidi nakupovali a ted jim jsou k nicemu a eshopy dokonce nabizeji dal k prodeji za stejnou cenu jako nove x265.
jediny kdo v tomto technologickem pokroku vyhraje jsou satelitni operatori, leda ze by hd v dvbt stalo mene nez na sat. ale vzhledem k plustelce na slovenske pochybuji ze to bude levnejsi,takze dopadneme stejne jako ted na slovensku. dvbt prakticky neexistuje, a na satelitu bez obohaceni ceskych se na slovenske temer neda na co divat.
je nekde seznam soucasne dostupnych hd v dvbt v cesku?

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Ja osobne se bez techto kanalu obejdu, jelikoz je nesleduju, na filmy mam Kodi a Stream Cinema, ale nechce se mi verit, ze by proste terestriku vypnuli a byli v pohode, protoze by kazdy utikal a koupil iptv, sat, kabel nebo cokoliv jineho.

pepek89
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 59
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Klidně ať to DVB-T vypnou, alespoň třeba spousta lidí zjistí, že na ty blafy opravdu nepotřebují koukat. A ti co potřebují budou mít pořád dost jiných možností, jak to sledovat.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Dobrý den pánové podle mě pojede dvbt dál i když třeba v sd protože kdo má v domácnosti víc tv tak si nebude pořizovat víc satelitů,iptv a podobných zpúsobů tv příjmu,podle mě spíš na (nevhodné slovo) dostane satelit a budoucnost bude mít internet a iptv a určitě i pozemák většině lidí stačí i to sd jen aby viděly svoje seriály to jen tady co chodíme na fóra a řešíme hd či uhd je nás hrstka oproti ostatním takže jen dál dvbt ať jede dál a hodně dlouho.90% lidí v republice ani neví co je kodi,streamy a podobný věci většina dojde domů sedne k tv a čumí na sd toť můj názor.

kanon
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 843
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Pozemní vysílání rozhodně nepojede proto, že má doma někdo víc TV :-)
A v čem má být budoucnost internetu, pokud je řeč o TV? Internet je pouze jedním ze způsobů dopravy signálu k divákovi a bohužel ten nejméně vhodný.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Já jsem nenapsal že dvbt pojede jen kvůli tomu že má domaněkdo víc tv ale myslel jsem to tak že lidi si nebudou pořizovat víc přijimačů a karet a všechno platit většina lidí nestojí o placený vysílání a k satelitu který mají tak mají určo dál jako doplněk pozemák,pokud samože nemají stabilní příjem pozemáku tak jim nic jinýho nezbude a pokud nemají rychlý internet tak taky ne jak jít do satelitu ale podle mě má pozemák hodně velkou budoucnost a jen tak neskončí a platit za reklamní kanály se nikomu moc platit nebude chtít a bude se hledat nelegální příjem a podobný věci tady nejsme na západě český člověk pokud nemusí tak platit nechce

kanon
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 843
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Tě jednou přimknou za šíření poplašné zprávy,bohužel pro tebe,terestrika pojede v klidu dál v SD,nebo HD-a kromě tebe a Glisnika to nikdo nebude řešit! :O

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Vidim to na 720x576 1Mbps v HEVC. A kdo bude chtit, tak si priplati za REKLAMNI kanaly ve FHD, pres CI+ bude mit zakazano preskakovat reklamy atd atd.

pepek89
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 59
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Poldas propagátor placené tv nejvíc jsem se smál při odpovědi tv Nova která chce i u iptv zamezit přetáčení reklam. A ještě předstírá poskytování ceného obsahu. Budocnost je v placené službě jako Hbo Go bez reklam kde si divák vybere program podle chuti za tohle má smysl si zaplatit. A CT bude volně tu platíme všichni už ted. Nova A Prima at už se jdou zakopat. Navíc platící zákazníci už jsou někde jinde. but u satu nebo iptv kde je více možností a konfortu. Tomu odpovídá i anketa na konci článku. Takže T2 z velkou pravděpodobností skončí jako v SR kde co mělo kapku rozumu uteklo

doors1
Registrace: 8/2017
Příspěvků: 763
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-T2: komerční TV budou fta jen v SD

Přesně jak píše doors1, budoucnost je ve službách jako je Netflix a spol., kde se člověk dívá na co chce, kdy chce. Živá TV má význam leda tak na sport či zprávy. Koukat se na film či seriál na Nově nebo podobných kanálech je čistý masochismus pro lidi, kteří neví, co s volným časem.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Internet je naopak ten nejlepší způsob dopravy tv signálu, protože je interaktivní, člověk se může koukat zpětně atd. To přes vzduch ani družici prostě nikdy nepůjde. To ostatně pochopil i tvůj milovaný Skylink, který nabídl své Live TV, aby nebyl úplně 100 let za opicema. Navíc rychlý internet už má doma téměř každý, takže zprovoznění televize je otázka stažení aplikace, netřeba volat žádného odborníka a lozit po střeše a montovat cosi na stožár.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PoldaS

Nič v zlom, ale neuveríš?!
Nedalo mi to a pozrel som sa na ten tvoj 5. diel seriálu Rodáci a on ten seriál je na "ulozto" v rozlíšení 720x540 a v slušnej kvalite!
Len treba hľadať!!!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra