Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

VU+ UNO 4K - zkušenosti

Ahoj.. chtěl jsem vás požádat o vaše zkušenosti s tímto přijímačem. Mám ho sice krátce a postupně jsem přešel z OpenATV na VTI. Vadí mi tyto věci:

1.) po restartu si často nepamatuje nastavení zvukové stopy.
2.) v HBBtv ČT po přidání pořadu do oblíbených a znovuzapnutí HbbTV si žádný nastavený pořad nepamatuje.
3.) přepínání na některé programy zabere i 20 vteřin.
4.) na HotBirdu je stanice Hot Bird 4K1 u které mi nejde zvuk a obraz se zasekává a problikává se zelenou obrazovkou. Může to být tím, že moje televize neumí HDR? Nebo je to u nich?
5.) Oproti předchozímu mému STB VU+Duo2 se častěji stává, že při přepínání píše chybu (něco ve smyslu): SID není v PAT tabulce nebo tak nějak. Naštěstí to dělá jen u minima programů.

Body 1-3 zkoušeny na VTI i OpenATV. Díky za info.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

ještě oprava.. jedná se o VU+ Uno 4K SE.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

jonnyq

Ahoj.Zkus si nainstalovat Openpli.Je jednoduchý a to co potřebuješ ti tam pujde.

Tonda2
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 322
Odpověď v diskusním vlákně
 

jonnyq

A na příjem 4K musíš mít 4K Tv.

Tonda2
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 322
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

Nič také som než pozoroval. VTi 13.12.

VU+ UNO 4K, Black Hole 5.1.011, Oscam.Pozícia:23,5-19,2-16-13,0.TivúSat

Valto
Registrace: 12/2010
Příspěvků: 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

jonnyq

Ahoj! Jen k čemu mám co říct:
1) Myslím, že po úpravě nastavení zvukové stopy je potřeba box vypnout (zde asi hluboký spánek), při pouhém restartu nastavení nevydrží (tak to bylo aspoň u starších modelů, dělám to tak stále a nemám problém)
5) Řekl bych, že to chce problematické kanály vymazat a znovu naladit.
Jinak se docela kloním k Tonda2, Open PLi používám taky je opravdu jednoduchý a působí svižně (dřív jsem jel na BH).

VU+ UNO 4K, VU+Zero 4K (OpenPLi 7.2, OScam 11572), VU+Zero 4K, NAS, parabola T90, 4 x Inverto BLACK Ultra Quad LNB 0,2 dB, DiSEqC 4/1 OptiSwitch, SONY KD-65XD7505

clooney1
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

1. U linuxových přijímačů se ukládají nastavení jen vyvolaným restartem, když to vypnete a zapnete vypínačem, nastavení zmizí. Možná některé popsané věci souvisí s tímto faktem?
2. Taky to vypadá na nedostatečnou anténní soustavu. Nepřesně nastavenou, příliš malou, vadný koax apod.
3. Nejspíše taky chyby v settingu. Asi komplet vymazat a nechat naladit znovu. Dost možná by mohlo stačit bez mazání proladit znovu...což je sice nečistý bastl, ale je jednoduchý.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jonnyq

1. V menu prijímača/E2 treba nastaviť automaticky preferovaný jazyk
2. Podľa mňa je to chyba pluginu v OpenATV a VTI
3. Pozrieť nastavenie softcamu a ak je to vonkajšia linka pozrieť ako je nastavený inactivitytimeout. Ale môže byť chyba aj na serveri.
4. neviem odskúšať
5. Aktualizovať satellite.xml a najlepšie potom naskenovať celú družicu.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 036
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

v openpli nefunguje HBBtv !!!

jansmrz
Registrace: 3/2015
Příspěvků: 533
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

Nastav si preferované jazyky a funguje to.

VUZero4K,Google4KStick,HomaticsBoxQ,motor30W-75E,MagioGO premium

Nalimm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 697
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tonda2

já vím.. 4K televizi zatím nemám, ale mám nastavený HDMI výstup do 1080p. Jiné 4K kanály fungují, ale zrovna ten Hot Bird ne.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Valto

zvláštní.. mám stejnou verzi.. VTI 4.0.12.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

tedy VTI 13.0.12..

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk, @Nalimm

Automatický preferovaný jazyk nastavený mám, ale týká se to hlavně kanálů, kde je uvedeno jako jazyk např. "český / slovenský" a tato volba není ve VTI dostupná. Nicméně i tak si myslím, že i kdybych neměl nastavenou preferenci jazyku, tak by si to mělo pamatovat.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

ad 2: opravdu? HbbTV i televizní signál funguje dobře, HbbTV funguje i u Vu+Duo2 a to bezchybně. U Vu+ Uno4K funguje, ale nelze si nic přidat do oblíbených (tj.položka Moje pořady), neboť si to nepamatuje.. jako by měl zakázané cookies.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

ad 3: jenže ono to dělá i u nekódovaných kanálů a také u kanálů, které se dekódují přes modul, stejně jako CAM. Pro jistotu jsem zkusil změnit CAM z GBoxu na Oscam a provedl jsem drobné úpravy. Nicméně tu volbu inactiv* jsem tam nenašel.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

Opravdu. Pokud nemáš kvalitní signál z paraboly, může trvat třeba 20 vteřin než se přijímač na některých lockne a přepne. Taky to ale může být asi patnácti jinými věcmi. (Cookies s tím nemá nic společného.)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

počkej až bude lepší počasí a tím zjistíš jestli je tupej tuner
jinak originál VU+ nejdřív nahrát a pak teprve jiné IMG

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

jj.. ten cookies patřil k něčemu jinému. No.. zapomněl jsem zmínit jednu důležitou věc.. používám diseqc A/B. Nicméně i tak.. u VU+ Duo2 to přepínání bylo rychlejší.. tuner mám nastavený správně.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dnurg

ten originál tam naštěstí již byl při koupi.. takže toto splněno.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

Program 4K1 robi presne to čo píše jonnyq mám VU + Ultimo 4K 2 týždne predtým som mal VU + SOLO 4K. Davnejšie to nerobilo tak neviem kde je chyba asi u vysielateľa parabolu mám nastavenú na 100% multifokus mam image VTI dnes som skúsil aj open atv 6.3 aobraz sa rozpadával a bez zvuku ako náhle zapnem timeshift tak pri posuve je obraz aj zvuk OK

asystem
Registrace: 4/2012
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VU+ UNO 4K - zkušenosti

chyba bude najskôr u nich už sa to tu riešilo v tv zo sat tunerom to vraj ide ok

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

Hotbird 4k

Hotbird 4 k opravdu dělá to co píšeš, signál 13 db a seká se a bez zvuku.

vjosef
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

@vjosef

a co máš za přijímač / image?

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

jonnyg

VU UNO 4K VTI

vjosef
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 302
Odpověď v diskusním vlákně
 

Web Black Hole

Neviete náhodou, kde sa dá nájsť www.vuplus-community.net, web pre Black Hole podľa IP? Pravdepodobne im expirovala doména... :(

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 919
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra