CryptoBox 800 UHD

AXN Sci-Fi a AXN Crime míří na UPC Direct

| Martin Vyleťal | tisk

Do nabídky středoevropské satelitní placené televize UPC Direct míří nové placené kanály. Od května budou v nabídce k dispozici tématické kanály rodiny AXN v českém jazyce - konkrétně AXN Sci-Fi a AXN Crime. Oba nové programy naladí abonenti na nové pozici 0,8°W.

UPC Direct začne poskytovat své služby z nové orbitální pozice 0,8°W ze satelitů Thor 5 a Thor 6 začátkem května 2010. Na nové pozici bude nabídka služeb podstatně širší. Objeví se i první programy ve vysokém rozlišení (HDTV).

Ve standardním rozlišení (SD) operátor přinese AXN Crime a AXN Sci-Fi v českém jazyce (dabing nebo titulky) zaměření na krimi seriály, respektive vědecko-fantastické seriály a filmy. UPC Direct bude v pořadí druhou platformou, která stanice bude poskytovat. Již dříve oba programy postupně do své nabídky zařadil CS Link . Oba programy AXN Crime a AXN Sci-Fi již vysílají na UPC Direct z nové pozice ale zatím nemají zapojenou českou audio stopu.

Kanály AXN Crime a AXN Sci-Fi budou součástí rozšířeného balíčku PLUS. V této nabídce je šířena také základní stanice AXN ve středoevropské verzi.

UPC Direct by měl skončit na stávajícím satelitním systému Astra 19,2°E již koncem června 2010. Celý proces je výrazně urychlen. Důvodem jsou vysoké částky za pronájem transpondérové kapacity na evropském satelitním systému Astra a nutnosti uvolnit kapacitu pro klíčové evropské trhy SES Astra.