Quantcast
Další platformy

CS LINK (Czech Link) - satelitní platforma

české a slovenské programy ze satelitu z karet CS Link / Gital

CS Link CS LINK je česká satelitní platforma, která volně navazuje na činnost předchozího balíku programů známého pod názvem Czech Link. Služba pod názvem Czech Link skončila v říjnu 2006 a od listopadu se tato vysílací síť na všech set top boxech identifikuje jako CS LINK.

Programy v paketu CS Link

CS LINK obsahuje většinu všechny programy České televize - tj, ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport, dále Prima TV, TV Nova, TV Noe a řadu placených programů. Z důvodu omezení vysílacích práv jsou programy ČT1, ČT2, ČT4 a Prima TV, TV Nova a některé další na satelitu kódovány. Příjem těchto stanic je možný se satelitním přijímačem s dekodérem Irdeto nebo CryptoWorks s přístupovou kartou CS Link (dříve GITAL/diGITALlink). Uživatel dekódovací karty musí splnit několik podmínek ohledně používání karty. Za příjem základních neplacených programů ČT, Prima TV, TV Nova a další se vedle zákonem stanovených koncesionářských poplatků zaplatí nízký pouze tzv. servisní poplatek.

Další kódované programy v nabídce CS Linku již nejsou poskytovány. Zájemce o placené stanice musí migrovat na nabídku sesterské platformy Skylink.

Co je potřeba pro příjem programů CS LINK?

logo společnost SES Astra Pro příjem balíku programů CS LINK je zapotřebí satelitní set top box, příp. kombo receiver se satelitním tunerem, USB zařízení či DVB PCI karta v počítači. Pro příjem volně vysílaných programů vyhoví takřka jakékoliv zařízení, pro sledování kódovaných programů jen ty, které mají interní či externí dekodér (modul) Irdeto (dříve Cryptoworks) a v něm přístupovou kartu pro příjem balíku CS Link, kterou na trh dodává společnost Media Vision. Kartu lze pořídit u prodejců se satelitní a anténní technikou, stejně jako všechny nezbytné komponenty. Provozovatel služby nezapůjčuje zařízení pro příjem. Všechny komponenty si musí zájemce o CS Link pořídit na vlastní náklady.

Velikost paraboly

Pro příjem CS LINKu je v České republice nutná parabola od průměru 60 cm, kterou nasměrujeme na pozici 23,5°E, tj. na satelit Astra 3B a jde o velmi blízkou pozici k velmi známému evropskému satelitnímu systému Astra na pozici 19,2°E. Zájemce o CS Link dále potřebuje LNB Universal, tj. konvertor určený především pro příjem digitálních signálů ze satelitu...

Vedle paketu CS LINK můžeme na pozici 23,5°E přijímat i několik dalších volných televizních a rozhlasových programů. Přehled dostupných televizních programů na pozici 23,5°E.

Kde je možné naladit paket CS LINK v Evropě?

Na tuto otázku odpoví mapka pokrytí signálem ze satelitu Astra 3B. V hlavní zóně pokryté signálem ze satelitu Astra 3B je Česká republika, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Belgie, Lucembursko, Nizozemí, Dánsko, částečně Francie /severovýchodní část země/, Polsko /jihozápadní část/, Slovensko /západní část/ a Itálie /severní část/. Družice Astra 3B přináší širší pokrytí Evropy, severní Afriky a Středního Východu.

Další informace o paketu CS LINK