Quantcast

TV Nova představuje multifunkční studio pro zpravodajství a publicistiku

| redakce | tisk

V pondělí 4. května TV Nova odhalí nové multifunkční studio, ze kterého se divákům poprvé představí pořad Snídaně s Novou. Celý projekt nového vizuálu a studia završuje proces modernizace studiového komplexu pro zpravodajské a publicistické pořady, který započal v roce 2012.

Vzniklo tak největší a nejmodernější zpravodajské studio v České republice.

Studio je multifunkční - všechny dekorace jsou pohyblivé a je možné jejich pozici libovolně měnit. Z jednoho studia je tak možné vysílat všechny publicistické pořady TV Nova, volně jej dramaturgicky propojovat s děním v jeho druhé části, ze které se vysílají Televizní noviny a další zpravodajské pořady televize. Variabilita celého studia umožňuje vysílat i jakýkoli jiný speciální pořad, nebo komentované studio před důležitým sportovním přenosem,“ upřesnil David Fiala, Art Director zpravodajství a publicistiky.

Jako první televize v České republice pracuje TV Nova s novou vysoce svítivou digitálni LED stěnou o ploše 6 m2, která umožňuje jak přenos živých vstupů a hudebních videí do studia, tak i odbavení grafických přehledů k jednotlivým rubrikám ranní show. V celém studiu se nacházejí pohyblivé dekorační prvky. Digitální horizont o rozměru 26 m x 4,5 m obsahující 33 600 LED diod navazuje na zpravodajskou část.

TV Nova představuje multifunkční studio pro zpravodajství a publicistiku
▲ TV Nova představuje multifunkční studio pro zpravodajství a publicistiku

Technologické novinky

Tablety - přímé ovládání grafiky moderátorem
Moderátoři v novém studiu dostali do rukou tablety, kterými mohou sami přímo ovládat obrazové stěny ve studiu. Průběžně aktualizované menu v tabletech nabízí fotogalerie nebo výběry z denního tisku, magazínů či webových stránek.

• Počasí s automatickým náhledem
Moderátoři Počasí mohou během celého živého vysílání sledovat v tabletech aktuální nabídku grafiky. Přímo před kamerou dostávají pomocí technologie Haptic Feedback informace o průběhu vysílání relace.

• Rychlejší příprava infografiky
Novinkou jsou nástroje pro snadnější přípravu infografiky. Redaktoři si snadno a rychle mohou vybrat aktuální novinky z ranního tisku nebo připravit fotografie, které si přinesl host Snídaně na svém USB disku.

• Scénář a kontextová nápověda
Během tříhodinového živého vysílání často moderátoři Snídaně s Novou ocení možnost kontextové nápovědy. Ve správný čas si mohou oživit paměť například informacemi o kapele, celém jménu hosta nebo dopravní situaci.

Nové aplikace, které jsme vytvořili v našem oddělení Real Time grafiky TV Nova na míru ranní show, jsou naší vlastní inovací a chceme je do budoucna nabídnout i pro komerční využití na televizním trhu u nás i v zahraničí,“ informoval Petr Josefus, vedoucí oddělení Real Time grafiky.

Studiová automatizace
Díky studiové automatizaci je možné ovládat několik zařízení z jedné režie. Např. pokud jde o grafiku, lze řídit až 4 grafické procesy najednou, a to dle předem daného scénáře.

360stupňová kamera
Speciální otočná dálkově ovládaná kamera umožňuje zcela netradiční záběry shora.

Kreativní a realizační tým
Design studia a grafické řešení pro Snídani s Novou a další publicistické pořady je interním projektem, který vzniká pod vedením kreativního ředitele skupiny Nova Alana Záruby ve spolupráci se studiem Oficina, autorem výtvarné koncepce, a slovenským studiem Ungroup.sk Jaroslava Holoty, autorem dekorace celého studia.

Kompletní výroba grafické výbavy je realizována pod vedením Radovana Černého, vedoucího grafiky TV Nova. Implementace všech prvků a informační grafika byla realizována pod vedením Davida Fialy, Art Directora zpravodajství a publicistiky.

Kompletní realizace celého projektu včetně nového stylingu a image moderátorů je dílem rozsáhlého interního, profesionálního týmu pod vedením Josefa Uhra, ředitele techniky TV Nova a šéfproducenta zpravodajství TV Nova Josefa Müllera.

zdroj: Nova

Reklama
Vybrané články