CryptoBox 800 UHD

Stanice ČRo Plus zahájí na VKV vysílání v 10:00 hodin

| redakce | tisk

Stanice ČRo Plus, která se věnuje především analytické publicistice, zahájí své vysílání na VKV dne 2. listopadu v 10:00. V rozšířeném programovém schématu nabídne posluchačům nové pořady a výjimečné hosty.

Exkluzivním hostem prvního dne vysílání nového programu Českého rozhlasu Plus bude slovenský premiér Robert Fico. V pořadu Interview Plus se ho budeme ptát na to, jestli se Slovensko cítí v mezinárodní izolaci kvůli svému přístupu k migrační krizi, jak postupuje jednobarevná slovenská vláda před volbami, jak Slovensko pomůže Ukrajině, která čelí hrozbám zastavení dodávek plynu z Ruska, a na slovensko-české vztahy. Moderátorem pořadu Interview Plus, který začíná v 11:33, je Michael Rozsypal,“ uvedl šéfredaktor stanice Plus Alexandr Pícha.

Plus bude svůj program stavět na čtyřech pilířích: politika, společnost, byznys a věda. Stanice bude vysílat čtyřiadvacet hodin denně a naladit si ji bude moci téměř 60 procent obyvatel České republiky. Ambicí Českého rozhlasu je, aby se počet posluchačů stanice Plus v dohledné době minimálně zdvojnásobil.

Celoplošná stanice Plus nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady. Analyzuje současnost a aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických, ekonomických či kulturních. Český rozhlas Plus je také informačním kanálem pro témata z oblasti vědy a techniky nebo historie.

zdroj: ČRo