Quantcast

Hokejový šampionát na ČT Sport a RTVS

| redakce | tisk

Již tento pátek 5.5.2017 začíná v Kolíně nad Rýnem a v Paříži šampionát MS v ledním hokeji. Česká televize (ČT) přinese svým divákům všech 64 zápasů, 55 na programu ČT Sport, všechny pak na responzivním webu ČT Sport a rovněž i pro majitele moderních televizorů a set top boxů s HbbTV.

Letos nabídneme divákům již jedenapadesáté hokejové mistrovství. Naše vysílání zahrne kompletní program šampionátu se speciálním důrazem na český tým. Studio budeme mít opět v dějišti turnaje, nejprve v Paříži v hale Bercy a od play off pak v aréně v Kolíně nad Rýnem. Poprvé budou všechna utkání opatřena původním komentářem z obou dějišť turnaje. Hokejovým fanouškům jsme tradičně připravili i bohatý doprovodný program,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Diváky provede studiovým programem Jiří Hölzel spolu s dlouholetým expertem Markem Sýkorou. Druhým průvodcem bude vedoucí redaktor a současně komentátor Robert Záruba, pro něhož bude letošní mistrovství šestadvacátým v řadě. V rolích komentátorů se představí také Tomáš Jílek, Michal Dusík a Ondřej Zamazal, v rolích expertů je doplní Martin Hosták, Milan Antoš a David Pospíšil. Reportérské úlohy se chopí Darina Vymětalíková, Hana Ježková a Jana Niklová. „Náš ustálený vysílací tým se v této sestavě představí letos divákům naposledy. Marek Sýkora, jehož postřehy provázely českotelevizní program mistrovství v Minsku, v Praze i v Moskvě, ohlásil, že mistrovství světa v Paříži bude jeho posledním,“ vysvětluje Robert Záruba.

Všech čtyřiašedesát zápasů nabídne komentovaným přímým přenosem responzivní web www.ctsport.cz. „Kromě tradičně bohatého zpravodajského obsahu budeme letos také více aktivní na sociálních sítích. Díky přítomnosti našeho redaktora v dějišti mistrovství nabídneme pohledy do zákulisí šampionátu, Facebook live rozhovory se členy českého týmu i postřehy televizních komentátorů,“ doplňuje šéfeditor webu ctsport.cz Jiří Kalemba.

RTVS přinese divákům 64 zápasů z MS v hokeji 2017, z toho 33 v přímých přenosech a 31 v záznamech. Jednotka odvysílá 11 živých přenosů, všech 7 zápasů Slovenska v základní skupině, úvodní den MS s atraktivním duelem Kanada - Česko a v závěru šampionátu také 3 zápasy vyřazovacích kol šampionátu - jedno čtvrtfinále, jedno semifinále a v neděli 21.5.2017 i večerní finále.

Vlastní studio bude mít RTVS v kolínské Lanxess Arene, odkud bude zabezpečeno vysílání z přenosového vozu RTVS. Veřejnoprávní vysílatel RTVS přinese 64 komentovaných zápasů, které mohou zájemci sledovat na speciálním hokejovém webu http://hokej.rtvs.sk. Půjde jak o simulcastové streamy Jednotky a Dvojky a všechny souběžně hrané zápasy na doplňkovém webovém streamu.

Reklama
Vybrané články