Široká nabídka DVB-T antén

Satelitní Plustelka končí. Provozovatel se zaměří na DVB-T

| redakce | Tisk

Provozovatel slovenské satelitní platformy Plustelka postupně ukončuje poskytování služeb. Tato satelitní síť dnes nabízí na kartách a modulech Plustelky už jen dva programy - Jednotka HD a Dvojka HD veřejnoprávního vysílatele RTVS.

Konec satelitní Plustelky byl proto očekávaným krokem - na kartách a modulech operátora bylo možné v posledních týdnech sledovat už jen zmíněné dva programy RTVS a rovněž i stanice ČT1 a ČT2 v SD rozlišení. Ty ale byly v úterý vypnuty.

Satelitní Plustelka odstartovala před 2 lety. Divákům měla nabízet přístup k hlavním slovenským programům. Do nabídky byly proto postupně zařazeny stanice RTVS a komerčních televizních skupin JOJ a Markíza. Programy Markízy byly poskytovány za roční poplatek. Tato nabídka byla po necelém roce zrušena.

Ještě v dubnu Towercom tvrdil, že Plustelka bude na satelitu pokračovat. Nyní ale již přiznává, že se zaměří na svoji pozemní službu se stejným názvem. "Programové služby pôvodne zaradené do satelitného vysielania Plusteka Mini budú dostupné už iba prostredníctvom plateného balíka Plustelka Štandard cez anténu," uvedl pro portál Živé.sk Ivan Rudolf z PR agentury, která Towercom zastupuje.

Po ukončení provozu Plustelky mají diváci na výběr z bohaté nabídky služeb od jiných operátorů. Stejný satelit jako původní satelitní Plustelka využívá česko-slovenský Skylink, dále na trhu působí i Nová Digi TV SK, Magio Sat (Slovak Telekom), freeSAT (UPC DTH), Antik Sat (Antik Telekom) a Flix TV.