Široká nabídka DVB-T antén

Švýcarská SRG skončí ve Viaccess 2.6 a 3.0

| redakce | tisk

Začátkem tohoto měsíce zahájil švýcarský veřejnoprávní vysílatel SRG SSR výměnu starších přístupových karet Viaccess za novější typ Viaccess Orca, které lépe zabezpečení programy před neautorizovaným příjmem.

Výměna karty se týká všech diváků SRG SSR, kteří sledují programy tohoto vysílatele ze satelitního systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E. Původní přístupové karty Viaccess PC 2.6 a Viaccess PC 3.0 budou nahrazeny novější verzí PC 4.0.

Proces výměny karet bude ve správě SRG SSR. Jednotlivé diváky bude proto kontaktovat a upozorňovat je na nutnost vyměnit starší kartu za novou. Stará karta bude v provozu 3 měsíce. Za výměnu karty si SRG SSR účtuje 20 CHF (tj. cca 430 Kč). Nevyměněné karty budou po jednom upozornění deaktivovány.

EMM data pro karty SRG SSR v systémech Viaccess PC 2.6 a 3.0 budou vypnuty 15.5.2018 v 6:00 hodin.

SRG SSR kryptuje své programy na satelitním systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E z důvodu omezení vysílacích práv k jednotlivým pořadům. SRG kupuje práva jen pro území Švýcarska, satelitní signál ale pokrývá nejenom Švýcarsko ale celou Evropu, severní Afriku a Střední východ. Kryptované vysílání SRG SSR je dostupné jen pro švýcarské domácnosti a Švýcary v zahraničí.

zdroj: broadcast.ch