CryptoBox 800 UHD

Ericsson dodá Bulgaria Sat hardware pro Ultra HD

| redakce | tisk

Bulharský satelitní operátor Bulgaria Sat si vybral společnost Ericsson na dodávku hardware, které pomůže šířit SD, HD a 4K programy televizním abonentům v regionu z orbitální pozice 1,9E.

Ericsson také dodá Bulgaria Sat, přidružené společnosti Bulsatcom, systémové enkodéry AVP 4000 pro šíření 56 HD programů v MPEG-4, třech HD stanic v HEVC a 46 SD programů v MPEG-4. Zvolené řešení také poskytne první 4K programy vysílané přes nový telekomunikační satelit BulgariaSat 1, první bulharskou geostacionární družici, která byla vynesena v červnu letošního roku. Nový satelit zatím nešíří žádné televizní programy.

Smlouva představuje pokračování dlouhodobé spolupráce mezi společnostmi Ericsson a Bulsatcom, největším poskytovatelem placené televize v Bulharsku. Obě společnosti společně spolupracují přes 10 let a poskytují více než 100 digitálních televizních programů a širokopásmový internet k více než jednomu milionu zákazníků.

Platforma Ericsson AVP 4000 je navržena tak, aby poskytovala vynikající kvalitu obrazu v rozlišení HD a SD v MPEG-2 i MPEG-4/AVC a nabídla silný plán pro operátory, kteří chtějí rozšířit své služby o 4K a technologii HDR (High Dynamic Range).

Systémové enkodéry Ericsson reagují na požadavky po vysoké kvalitě operátorů IPTV, kabelové a satelitní televize.