Epic Drama získal válečný seriál Das Boot

| redakce | tisk

Společnost Viasat World získala od Sonar Entertainment vysílací práva na seriál Das Boot (Ponorka) pro svůj tématický kanál Epic Drama a na druhou řadu televizní adaptace románu Stephena Kinga Pan Mercedes pro kanál ViP Premiere a předplatní službu ViP SVOD v Rusku a dalších zemích SNS.

Nový válečný seriál Das Boot (8 x 60 minut), vyrobený v koprodukci Sky Deutschland, Bavaria Fiction a Sonar Entertainment, se inspiroval mistrovským válečným filmovým dramatem Wolfganga Petersena nominovaným na Oscara a Zlatý glóbus natočeným podle čtenářsky nesmírně úspěšné novely Lothara-Günthera Buchheima. Seriál s rozpočtem 32,8 milionu dolarů a slavnými jmény před kamerou i za kamerou se točil v Mnichově, La Rochelle, Praze a na Maltě. Vykresluje nesmyslnou realitu 2. světové války ve dvou paralelních dějových liniích odehrávajících se na pevnině a na moři. Jedna z nich sleduje příběhy posádky fiktivní ponorky U612, která z domovského přístavu míří do nepřátelského území, druhá odboj proti německým okupantům v La Rochelle. Ve hvězdném hereckém obsazení nechybí Vicky Krieps (Nit z přízraků), Lizzy Caplan (Mystérium sexu), Tom Wlaschiha (Hra o trůny), Vincent Kartheiser (Šílenci z Manhattanu), James D'Arcy (Agent Carter) a Thierry Frémont (Juste un regard).

Seriál byl natočen v němčině, francouzštině a angličtině a pyšní se zpracováním a uměleckou hodnotou světové úrovně. Viasat World získal exkluzivní práva k seriálu Das Boot včetně práv pro vysílání na vyžádání pro vybrané mezinárodní trhy (exkluzivita neplatí pro Moldávii, Černou Horu a Maltu) a předběžně naplánoval jeho vysílání na kanálu Epic Drama - nejrychleji rostoucím placeném televizním kanálu v Evropě - na prosinec.

Das Boot režíruje Andreas Prochaska (Temné údolí). Hlavními scénáristy jsou Tony Saint (Margaret Thatcherová - Dlouhá cesta do Finchley) a Johannes W. Betz (Tunel). Výkonnými producenty jsou Moritz Polter (Spotless), Oliver Vogel (Dengler) a Jan S. Kaiser (Hotel Lux) za Bavaria Fernsehproduktion, Marcus Ammon a Frank Jastfelder za Sky a Jenna Santoianni (Taboo) za Sonar Entertainment.

Vedle seriálu Das Boot získává Viasat World také exkluzivní práva k druhé řadě seriálu Pan Mercedes pro kanál Viasat World ViP Premiere (výhradní práva neplatí pro Moldávii) a službu ViP Play v Rusku a zemích SNS (Ukrajina, Ázerbájdžán, Arménie, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Moldávie, Tádžikistán, Turkmenistán, Uzbekistán a Gruzie). První řadu vysílal v Rusku a SNS exkluzivně kanál Viasat World TV1000 Premium, než byl přejmenován na ViP Premiere.