Široká nabídka DVB-T antén

Na AMC startuje 3. sezóna seriálu Preacher

| redakce | tisk

Padlí andělé, nebeští zabijáci, upíři... na první pohled nesourodá sestava. Ve světě seriálu Preacher, jehož třetí sezona startuje na televizní stanici AMC již 19. července, se nejedná o nic neobvyklého.

Hlavního hrdinu Jesse Custera čeká boj s démony minulosti i padouchy současnosti. Navíc stojí před nejtěžším úkolem jeho života - přivést zpět k životu milovanou Tulip. Podaří se mu to? To mohou diváci v České republice a na Slovensku sledovat každý čtvrtek od deseti hodin večer s českým dabingem.

Angelville je nebeské jméno... ale ve skutečnosti zde boha se vší pravděpodobností nenajedete. Jedná se totiž o zapadlou plantáž kdesi v Louisianě. Právě sem se musí vrátit Preacher Jesse Custer, přestože se jedná asi o poslední místo na zemi, kde by chtěl být. Nemá však jinou možnost. Pokud chce oživit Tulip, kterou zastřelila Lara Featherstone, musí se vydat za svou babičkou, prastarou čarodějkou. Cena za návrat ze záhrobí ale nebude zrovna levná. Starou paní totiž nezajímají peníze ale lidské duše.

Preacher (foto: AMC)
▲ Preacher (foto: AMC)

Do toho všeho Jessem zatřáslo přiznání jeho parťáka upíra Cassidyho, který se mu na konci druhé sezony přiznal, že ho ve skutečnosti hluboce nenávidí. Situaci neusnadní ani fakt, že poté, co se Herr Starr pokusil Jesse prohlásit za příštího mesiáše, ztratil hlavní hrdina svou schopnost božího příkazu, kterou mu dodává nadpřirozená bytost Genesis.

I v nové sezoně se mohou diváci těšit na drsný humor prošpikovaný brutálními scénkami i absurdními výjevy. V žádném jiném seriálu se neobjevuje bůh v psím převleku, mladík s tváří připomínající pozadí - Prdelman a další více či méně podivné postavy.

Za sérií, která vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy, stojí světoznámý producent, režisér, herec a stand-up komik Seth Rogen. (Apokalypsa v Hollywoodu, 22 Jump Street nebo Interview). Hlavními hereckými hvězdami jsou Dominic Cooper (Jesse Custer), Ruth Negga (Tulip) a Joe Gilgun (Cassidy).

Především Dominic Cooper se v posledních letech objevuje v těch největších hollywoodských trhácích. Diváci ho mohli vidět například ve filmech Mamma Mia!, Avengers, Captain America nebo Vévodkyně. Ruth Negga zase znají fanoušci filmu z předloňského trháku Warcraft: První střet, zombie hitu Světová válka Z nebo 12 let v řetězech. Zajímavostí je, že právě tito dva herci tvořili pár jak v sérii Preacher, tak v soukromém životě. Po osmi letech se však letos rozešli.

zdroj: AMC