Quantcast
Konference Radiokomunikace

LG zpřístupní chytrou televizní platformu webOS

| redakce | tiskobrázek k článku: LG zpřístupní chytrou televizní platformu webOS

Společnost LG Electronics (LG) se rozhodla dát svým partnerským značkám televizorů k dispozici její oblíbený ekosystém televizní platformy webOS. Vstřícným gestem chce změnit současnou nezdravou proprietární praxi televizního segmentu, kdy každý výrobce vybavuje své televizory vlastními operačními systémy.

Kromě odborných znalostí v oblasti výroby televizorů nyní LG napne ještě víc sil nejen do vývoje a vylepšování chytré televizní platformy webOS, ostatním výrobcům chce ale také co nejvíc usnadnit její implementaci. Jihokorejská značka věří, že tento krok nejen, že nastartuje nový trend pro výrobce televizorů a dodavatele obsahu, zároveň ale díky němu ještě víc posílí celosvětový význam značky LG na poli domácí zábavy.

aplikace ve webOS (foto: LG)
▲ aplikace ve webOS (foto: LG)

Zcela intuitivní zobrazení, a tedy i výjimečně snadné ovládání. To jsou hlavní devizy platformy webOS, která je nedílnou součástí systémů domácí zábavy společnosti LG už od roku 2014. Jak odborná veřejnost, tak hlavně samotní majitelé televizorů LG na webOS oceňují uživatelsky nadstandardně přívětivé prostředí stejně jako širokou nabídku funkcí včetně hlasového ovládání a vyhledávání, využívání pokročilých algoritmů umělé inteligence i nativní konektivitu.

Díky chytré platformě webOS mají také zákazníci přístup k široké škále obsahu včetně služeb pro streaming videí jako Netflix, YouTube, Amazon Prime Video či DAZN, který se specializuje na streamování sportovních videí. V nabídce ale nechybějí ani LG kanály s exkluzivním video obsahem zdarma (v závislosti na jednotlivých regionech). Podporované modely televizorů budou zároveň vybaveny dálkovým ovladačem Magic Motion.

LG se na implementaci webOS domluvila s už více než dvaceti výrobci televizorů z celého světa. Na seznamu jsou značky jako RCA, Ayonz či Konka, další partneři budou postupně přibývat. Ekosystém platformy webOS je také podporován mnoha technologickými partnery jako Realtek, Nuance, Gracenote, CEVA či Universal Electronics.

zdroj: LG

Reklama
Vybrané články