CryptoBox 800 UHD

Prima MAX uvede film Než přišla bouře podle skutečného příběhu

| redakce | tisk

Televize Prima MAX uvede v sobotu 27. února ve 20.00 v televizní premiéře film Než přišla bouře, natočený podle skutečného příběhu přežití v oceánu. Seznámení dvou mladých lidí vyústí v boj o holý život, když musí čelit jednomu z nejkatastrofálnějších hurikánů, jaký byl kdy v historii zaznamenán.

Tami Oldhamová a Richard Sharp jsou dobrodružné povahy. Díky náhodě se potkali, zamilovali se a teď si užívají jeden druhého. Oba milují plavbu po moři, a proto se ve dvojici vydají na dlouhou cestu přes oceán. Netuší však, že se blíží jeden z nejsilnějších hurikánů v historii lidstva. Když se bouřka zklidní, Tami se probere a zjistí, že Richard je těžce zraněný a loď je v troskách. V beznadějně zoufalé situaci musí Tami posbírat všechny své síly, aby zachránila sebe a jediného muže, kterého kdy milovala.

V čem se liší filmový a skutečný příběh a jak vzpomíná Tami Oldhamová na nejdramatičtější momenty svého života? „Byly chvíle, kdy jsem už nechtěla žít, protože jsem nevěděla, jak dál.“ Při útoku hurikánu oba bojovali s jediným cílem - jachta se nesmí potopit. Ač se hurikánu s názvem Reymond snažili uniknout, dvanáctimetrové vlny jejich snažení značně komplikovaly. Zatímco si sahali na dno svých sil, hurikán nevykazoval žádné známky slábnutí. Právě naopak. Stočil se jejich směrem a pronásledoval je jako kořist...

Než přišla bouře, Shailene Woodleyová, Sam Claflin (foto: FTV Prima)
▲ Než přišla bouře, Shailene Woodleyová, Sam Claflin (foto: FTV Prima)

Film se inspiroval skutečným příběhem Richarda Sharpa a Tami Oldhamové, které 12. října 1983 zastihl na moři hurikán Raymond.

Tami Oldhamová byla po hurikánu Raymond na moři uvězněna po dobu čtyřiceti jedna dnů. Přežívala na zničené jachtě a na jídle v konzervách.

Ve skutečnosti se Richard a Tami poznali v San Diegu (ve filmu se potkali na Tahiti). Richard byl na plavbě kolem světa se svou britskou přítelkyní, kterou opustil, aby mohl být s Tami.

Tami Oldhamová se po tragédii, kterou zažila, vrátila na moře a pokračovala v plavbách.

Film se natáčel na Fidži a 90 % bylo natočeno přímo na moři. Běžný natáčecí den začínal už ve čtyři ráno, a to dvouhodinovou plavbou od pobřeží, aby nebylo v záběrech. Celkově jeden den na place trval i dvanáct hodin.

Herečka Shailene Woodleyová vzpomíná na natáčení na otevřeném moři: „Až na režiséra a kameramana jsme všichni trpěli mořskou nemocí a zvraceli z lodě do moře.“

zdroj: FTV Prima