Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Doporučte TWIN LNB

Zdravím všechny,
po 12 letech mně odchází LNB konvertor Mascom MC M4-QS02HD Universal Monoblock 4.3° Quad LNB, některé výstupy už nepřepínají. Chci pořídit TWIN LNB, stačí mně na 2 výstupy a 1 družici.
Díval jsem se na LNB konvertor Inverto Black Premium Twin Universal a na LNB konvertor Inverto HOME Pro Twin 0,3dB . Co myslíte? Druhá věc je, jak se řeší krytí konektorů (tento Mascom má vysouvací plastový kryt) a jak bych mohl zaizolovat(zakrýt) ty 2 zbylé konektory, které mně u satelitu navíc posléze zůstanou, jelikož momentálně mám u paraboly 4 kabely?

Díky předem

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Modem ti posunut moj nepouzivany Mascom monoblok Twin.

Gustoh
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 162
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Gustoh

No a za kolik a jak s dopravou? Jsem z Brna

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Kup si Zircon s LTE filtrem. Prodejce máš kousek od sebe.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

A kde? V Datartu mají jen Zircon Twin L-201 ECO. V Omko ho nemají pro TWIN monoblock.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TWIN LNB

do google Zircon Monoblok Twin M-0243 Slim line Skylink. Objednej si na eshopu nebo u Brna je skladem na Blučině.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TWIN LNB

Ježiš kupoval jsi někdy něco? TK si to objednej domů nebo do zásilkovny.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Aktivuj si PM a napisem ti.

Gustoh
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 162
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Gustoh

co je šeptem, to je (s) čertem😄

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Kludne si kup ten Inverto Black Ultra Twin ja ho mam uz niekolko rokov a ide v je v pohode aj s krytkou... Mozno by som doporucil aj tento https://satelity.ellano.sk/38402/lnb-smart-twin-titanium-edition.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwztOwBhD7ARIsAPDKnkBPqYKMFuqPmdosgmtme_oxM1Vq5XICM2Y7Xlc5QSBMuN09_Kr1UawaAg5GEALw_wcB
chcel som jo kupit kvoli recenziam ale dokedy mi slape LNB IBU tak zatial neriesim...

Zgemma H9 Combo, Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500

Miko
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 510
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TWIN LNB

Kludne si kup ten Inverto Black Ultra Twin určite tento mám tiež veľa rokov R^

pego097
Registrace: 3/2011
Příspěvků: 352
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

nevím,proč se ozývá důchodce,který asi tomu nijak nerozumí a hlavně nijak nepomohl - jako vždy hloupé kecy....
:sly: :sly: :sly: :sly:

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

určitě Inverto Black.... R^

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Maš pravdu každý bude jednou v důchodu , když se ho dožije. Ale ten můj invalidní bych ti nepřál. Jsem nechodící. Ale to je jedno. Píšeš že tomu nerozumím Linux E2 mám už od začátku. První přijímače Dreambox 800 HD PVR a Dreambox 800 hdse. A to už je pár let. V současné době mám to co je v popisu. Měj se hezky😄

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Inverto Black. Taky ho mám a spokojenost už dobu

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

když někomu

doporučujete LNB z vlastní zkušenosti,tak napište i s jakou parabolou,jsou různé ozařovače a ty různě sedí a nesedí k různým parabolám,jako napsat kup si tyhle boty,já je mám a netlačí je kravina

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TWIN LNB

Môj názor:
Autor tejto témy robí z môjho pohľadu maličkosti, len zbytočnú vedu! Pretože, pokiaľ bude používať to LNB na príjem štandartných TP ktoréhokoľvek u nás dostupných a na našom trhu fungujúcich sat operátorov, tak mu bude v praxi fungovať každý twin LNB konvertor. Samozrejme, ja osobne by som mu neradil kupovať hneď ten najlacnejší, na ktorý natrafí v prvom obchode. Ale už taká stredná cenová trieda, prípadne aj po preštudovaní nejakých recenzií, tak také LNB by mu malo fungovať dlhodobo a bezproblémovo.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Dávám Ti plně zapravdu. Z obyčejné věci dělá problém, vždyť to nestojí raketu a je to /jako většina věcí okolo nás/ spotřební věc.
Všem přeji hezký den. ;)

jiriks
Registrace: 12/2018
Příspěvků: 124
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TWIN LNB

Ano přesně tak. Už jsem to chtěl napsat dřív. Kvůli takové prkotině zakládat téma.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

A co mu chceš doporučovat. Má normální parabolu. Tak že i normální LNB.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TWIN LNB

Ty navrhovaný LNB od tazatele půjdou s parabolou 80 v pohodě. Vybral bych spíš tu verzi Premium s nižším sumovym cislem. Jediný čím se liší od ostatních klasických konvertoru je větší ozařovac o průměru 6,9 cm. Pro možnost šilhání na vedlejší pozice o rozestupu 6 a méně stupnu s klasickou 80 - 85 parabolou při použití stejného typu je tento typ nevyhovující pro multifocus. Pro příjem jedné satelitní pozice s parabolou bude stačit pro běžný příjem. Mám taky tento typ LNB konvertoru od Inverto, používal jsem ho nějakou dobu při příjmu pozice 0,8/1W s parabolou 85 TM a vše šlo naprosto bez problému. Po čase jsem jej vyměnil za Black ultra twin kvůli příjmu TP z Intelsatu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

já nic,nikde nečtu,jakou má parabolu,normální je co??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

davidasis

tebou zmiňované LNB konvertory Inverto twin Home Pro a Premium mají vysouvací kryt, takže nemusíš řešit nějaký krytky přes F výstupy a F koncovky na koaxialu. Na obrázku je to ve stavu zasunutí krytky dovnitř, takže to není poznat. Jestli chceš využít i ty další dva koaxiální kabely, tak pak kup Quad. Jinak je odpoj a protahni dovnitř na pudu nebo do místnosti pokud to jde, případně jej kousek stoc a připevní za parabolu na konzolu a pres F koncovky omotat
elektrikarskou izolační páskou nebo smrstovaci buzirku 14 mm muzes použít a nahrat ji, pokud nechceš ty dva kabely zasouvat dovnitř z důvodu zateplení nebo nalisovaných F koncovek a nechce se ti to odstranovat. Neuvadis, kde máš parabolu, jestli na střeše nebo na balkoně.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Doporučte TWIN LNB

Ak by prijímal aj skutočne slabé transpondéry a mal prabolu okolo jedného metra na motore, jednoznačne doporučujem starý model Inverto Twin Black Ultra... Ešte klasického oblého tvaru, nie ten hranatý... Už je však veľký problém ho zohnať... Vynikajúce vlastnosti, lepšie ako má Inverto Single, alebo nový TWIN... A aj to len niektoré série majú pri príjme slabého signálu výrazne navrch... Mám ho na parabole Fuba 110 a rozdiel s inými konvertormi je priepastný... Hlavne neriešiť v tejto dobe šumové číslo, keď už, tak rušenie LTE... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 052
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

a co jako? Každý má svůj osud a podle toho,jak se tady projevuješ sis ho asi i zasloužil... Chybí to chlape pokora :)
Já jsem nikdy nebyl na dreamboxy a vždy to byly jen krámy... Já jsem chodící a jezdící a vozím se ve žlutém Camaro... Taky se měj pěkně :sly: :sly:

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Nic jako. Hulváte sprostý. Jinak Dreambox byl ve své době nejlepší. Už není.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra