Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Dreambox 7020HD V2 programy najde, ulozi, ale nejde obraz ani zvuk, programy na jinych frekvencich funguji, ma nekdo takovou zkusenost?????

MSKO
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 17
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Já bych to udělal naopak,doladit parabolu a Reautorizaci karty ,neb naopak.A, když to nepomůže, tak teprve koupit bohužel potřebný CA MODUL,nebo nový sat.přijímač/TV.Mám TV FINLUX a vždy se mi po nějaké době sekl obraz a přestalo to hrát a po přepnutí to zas hrálo nějakou dobu,ale včera sem zadal reautorizaci karty a je zatím vše v pohodě, bez seknutí.Ca Modul tam mám starý Cryptoworks od mascom ze starého sat.přijímače,tak nevím jestli něco Skylink změnil,nebo to zpravila ta reautorizace karty?Cus.

Schettl
Registrace: 3/2011
Příspěvků: 81
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Tak jak sem psal zatím to šlo a dopsal a seklo z nápisem program je zakodovaný.Sorry.Ještě dost práce s tímto problémem.

Schettl
Registrace: 3/2011
Příspěvků: 81
Odpověď v diskusním vlákně
 

Schettl

Problém zřejmě je a bude v tom staršim modulu. Prostě nestíhá. Mám tu samou potíž.

Corgi
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re Waldys:

Děkuji za radu plně ji chápu a beru ji na vědomí. Nemám velké zkušenosti z provozu satelitů pouze je provozuji od roku 1990, kdy začala být satelitní technika dostupná v ČSSR. Moc jsem satelitní techniku neobměňoval pouze jsem provozoval tyto typy 2 x přijímač Pace, Humax 5500 Cl, Technisatt DigitPlus STR 1 X, Humax iCord HD 500, Technisat HD 8SX, Ariva 200, Topfield 2050 a s dvěma parabolama 90/100 s polármontem, táhlovým motorem 16" a pozicionérem PACE a druhá 80 cm rovněž s motorickým otáčením . Takže jsem prováděl inovaci cca každého 2,6 roku a myslím si, že jsem něco v praxi odzkoušel. Vždy jste mě vy servisáci a prodejci tvrdili, že tento typ je nejlepší co je na trhu. Vše bylo bez problémů, až do doby než začal úřadova Šíttlink a přešl na jejich slavný systém Irdeto a Šíttlink redy. Po technické stránce je zcela jasné jak vše rychle vyřešit (ostatně těch všemi doporučovaných modulů mám cca 15ks, takže je plně používám. Do posledního přelaďování bylo vše OK. Ale nikdo tady neřekne pravý důvod proč firma Šíttlink to přeladění v souvislostmi s kartami Irdeto provedla. Hřebíček na hlavičku uhodil ve své pasáži o pravidelné inovaci částečně Waldys. Ale to je jenom zástupný problém, o tom hlavním důvodu si tu nedovolí servismeni a pracovníci Šíttlinku ani pípnout. A také proč, jen houšť a větší kapky, koho chleba jíš toho píseň spívej To platí obecně a vždy a všude. A co se týká té kvality obrazu v SD a HD to mje také jasné. Většina posluchačů, kteří nejsou snobové, těm je úplně jedno jestli jede program v SD nebo HD. Stejně nemají nejšpičkovější televizor s velikou obrazovkou. A dost z nich je i dříve narozených s brýlemi a těm už je to šuma fuk.
Přeji všem dobré poledne a pohodu a pevné nervy.

rybarz47
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Já tedy měl úplně stejný problém.Vlastním Mascom MC 2000 HDCi USB a stejně tak jako vám nešly mi programy z f.11797.Tak dlouho jsem s tím elaboroval,až jsem nakonec do přístroje nahrál přes počítač nový firmware(ze stránek Mascomu)a je po problému.

petrvicar
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

rybarz

Nevím, kde jsi přišel na to, že jsem servisák? Prodejce jsem, ale né satelitní techniky. A největší korunu jsi tomu nasadil tou větou o těch snobech. To jako myslíš vážně? :O ;P

Dreamsky HD6 Duo, parabola Maximum E85 Multifocus (23,5°E; 19,2°E; 13,0°E;1,0°W)

wladys
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 3 444
Odpověď v diskusním vlákně
 

petrvicar

.... no vida a jak málo stačí. Jenomže, tady se nejdřív napíše sáhodlouhý elaborát ve kterém se nejdřív nakydá kupa hnoje na Skylink, pak se pošpiní všichni ti, kteří se skylinku zastanou a až pak se jde něco zkusit vyřešit. Máš u mě R^ ;)

Dreamsky HD6 Duo, parabola Maximum E85 Multifocus (23,5°E; 19,2°E; 13,0°E;1,0°W)

wladys
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 3 444
Odpověď v diskusním vlákně
 

@rybarz47

Každý operátor má právo provádět v čase technologické změny. Je to v obchodních podmínkách a upozornění na tyto změny byly ohlašovány s velkým předstihem.

Proč k těmto změnám dochází? Protože se pořizuje modernější technologie, protože provozovatel satelitů (SES) taky mění svoji infrastrukturu pro modulaci a vysílání signálu... Sestavují se modernější a výkonnější transpondéry, připraveny pro další služby.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

=pirátske= veci sú serióznejšie!!!

...takže - odteraz si budem kupovať iba také stroje, ktoré dokážu využiť alternatívne softvéry a zdieľania!!! R^ R^ R^

Doteraz som mal všetko iba oficiálne a legálne a cítim sa poriadne podvedený!!! Kedysi som si zaplatil dve karty: Gital CZ (cca 3000,-Sk) a SkyLink SK (cca 4000,-Sk), potom som si musel priplatiť za Novu HD (cca 400,-Sk), neskôr pedať CryptoWorks modul (strata cca 1500,-Sk potom kúpiť noú ICE kartu Výmena (cca 20,-€), upgradeovať MasCom modul, aby mal pre istotu aj Irdeto a teraz mi je to v prípade tých troch kanálov na h...o!!! ...a aj tak to smeruje iba k tomu, že sa budú neustále uplatňovať znepríjemňujúce technológie, ktoré nedovolia ani nahrávať, ani pretáčať a nakoniec asi ani nič pozerať... Rv Rv Rv ...a som si istý na 10000000%, že SP sa bude neustále zvyšovať!!!

Tento prístup sa mi už vyplatil aj u GPS navigácie - kamarát mal drahú značkovú (cca 15000,-Sk) a keďže výrobca ju prestal podporovať, a s niekoľkoročnými mapami sa mu spoľahlivo jazdit nedalo - tak ju hádajte čo... ...a ja sa iba usmievam s mojou GPS za cca 1800,-Sk, nakoľko ju mám už roky - má OS Windows CE a SW aj s mapami mám doteraz vždy aktuálny a zadarmo!!! R^ R^ R^

Ďakujem zákonom, normám a predpisom, že ich dodržiavanie mi "pomáha" a "chráni" ma!!!

brga
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

Odpověď od LG na modul SMIT který bohužel vlastním

dakujem, ze ste kontaktovali LG Electronics.

Popisovany problem, podla skusenosti nasych zakaznikov, je sposobeny prave zmenou systemu vysielania od spolocnosti Skylink. Doporucujem aby ste vytahli modul s kartou. Vypli zariadenie na ok. pol hodiny. Potom naladte programy bez modulu a karty. Az potom zasunte modul.
Popisovany problem moze sposobovat moduul znacky Smit, na ktory vyrobca uz nepripravuje aktualizacie. Doporucujeme moduly vyrobcov: Neotion byd Mascom.

perlas
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dusan

ale toto snad nemysli vazne??? ake su to "modernejsi " technologie, ked maju problem aj nove pristroje a nove moduly?
o nastaveni paraboly ani nehovorim, ved to uz je aka blbost, aby som sa hral s velkou parabolou na desatiny mm? a pritom Nemcom stacia pri ich vysielacich parametroch aj mensie ako 60cm paraboly....to kam spejeme??? toto ma byt podla teba moderna technologia?

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

perlas@ V LG koukám chlastaj první ligu :D

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dušan

ano má plné právo dle smluvních podmínek,ale zákazník má taky plné právo na totéž,logicky vychází,že když jeden se snaží smlouvu obcházet,tak druhý se bude bránit,zdá se ti ,že vyměna karet co druhý rok,změna kodování,zpoplatnění kdejaké blbosti+ruzná omezení vycházejí zákazníkovi vstříc?Zatím je výhodnější pro zákazníka hrát svoji hru a tím i možnost kdykoliv změnit/odmítnout/poskytovatele,to se nemusí M7 sakra vyplatit! :O

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

HornetF18

Tak si trošku naštuduj históriu satelitného vysielania u nás, cez tie všetky CS linky, Gitaly, TaT a čo ja viem, ako sa to menovalo... bolo niekoľko platforiem, ktoré sa nejako vyvíjali a až nastala doba zlúčenia a konsolidácie v obchodnej a technickej oblasti.

A s Nemeckom to vobec neporovnávaj, pretože tam majú desaťročný predstih, ďaleko väčší trh a vyššiu kúpnu silu. Bavíme sa o sto milónovom obyvateľstve, spoločne s Rakúskom a Švajčiarskom. Takže všetky inovácie sa mohli hneď zaplatitť. Na rozdiel od nás, kde všetci chcú najvyšiu kvalitu hneď a zadarmo...

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Je nějaká možnost upgradu modulu SMIT??

perlas
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

perlas

A s jakým Smitem máš problém? Já mám jednoho v LG a vše šlape bez jakýchkoliv problémů. Fialový Irdeto Smit samozřejmě podporu má. Starý CW Smit už ne, ale i ten v LG šlape. Vše zloušeno na kartách ICE.

Dreamsky HD6 Duo, parabola Maximum E85 Multifocus (23,5°E; 19,2°E; 13,0°E;1,0°W)

wladys
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 3 444
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Na 120 cm parabole mám Topfield 7710, kde jsem přeladil FEC na 5/6 a jde to, na lelevizi Sharp LE 632E se sat. tunerem není tato možnost a po aktualizaci kanálů obraz je rozkostičkován. Nejde s tím nic udělat. Smazal a naladil - nic. Restart - nic. Je to stejná parabola, tedy i signál.

mistrdana
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 8
Odpověď v diskusním vlákně
 

mistrdana

tak je hned jasno,kde je chyba,to jedna z výhod tv se sat,tomík638 to tají,jen napověděl kabely a jeden ovladač,další výhody neznám R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

wladys

No vidíš a pak , že nebudou problémy ,nebo je budou mít jen jedni a ty samí jak jsi mi 4.2 napsal .
/ Budou tady brečet pořád jedni a ti samí........nic nového pod satelitním nebem /
Jo problémů postihlo plno lidí a nejen jedni a ty samí , zde je jich jen pár co napíší a kteří mají možnost na internet , nebo ví o Parabole Foru atd. ,ale i zde se objevují plno jinných jmén , ale praxe od opravářů , servismanů je stejná . Nestačí jezdit po lidech , zastavili na týden montáže antén . Plno lidem to nejde naladit z různých důvodů , nebo i že si přístroj i rozhodili natolik , že jim nic nejde . Jo dějou se různé věci u TV - Zeptej se mechaniků to žasneš co lidi vytvoří s přeladěný . Ani se nedivím , že nadávají .

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

wladys

Jsem rád, že mám "stařičký" HW Topfiled, Evolve a Opticum...NEMÁM ŽÁDNÉ PROBLÉMY!

Tondach
Registrace: 3/2004
Příspěvků: 1 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dusan

Proč to nemohu srovnávat s německem , koukám na satelit desítky let a třeba velký přesuny programů tam nejsou , neli žádný ,jejich programy nekostičují atd. i na ty přístroje na který se to chytá i v český republice ,S němcema nikdy nebyl problém i v SD PŘED 30 LETY a s penězma je to trochu jinak jak píšeš , protože i u nás se to chytá na starý šroty bez problémů jejich programy jak v SD tak HD v jejich nové technologii a nic to nedělá . Když jsem byl u kamarády kdysi v německu a viděl jeho šrot byl uŽ v HD ASI MEZI PRVNÍMA a šel OK + stará 70 cm parabola i když přepnutí programu trvalo déle než jsem zvyklí , tak mi napadlo zdali by to taky Šlo na Skylinku bez problémů jako U NICH na jejich Německý programy a ty nemají jen pár programů jako mi . Nšmec koupí a kouká a ne aby hledal další SW atd.

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Taky nechápu co to tu skoro všichni vlastní za křápy. Nejen u sebe ale naprosto u nikoho jsem nikde žádný problém neviděl. Možná taky proto že jsem jim kdysi doporučil vyhýbat se všelijakým zbytečným a nesmyslným modulům. R^

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nefukcni programy SKYLINK Frekvence 11797

Aha tak péťovi hned jasno, že druhý výstup twinu + svod + kontakty jsou naprosto OK a je o tolik slabší tuner v TV :laughing:

Vidím, že druhá hlavní výhoda integr. tuneru mu už docvakla (ale spíše mu tu nápovědu s mini přijímači někdo rozluštil). A není to jen o kabelech, ale vůbec o nemožnosti tak jednoduchého umístění když chci mít na stěně jen zobrazovač a žádné další "noční stolky" a kabely. Další výhody už nemusí být ke koupi tak rozhodující, nazval bych je "uživatelsky přívětivě úsměvné", jako že si lidi propojí HD přijímač scartem i přes hdmi(v lepším případě) a roky ještě koukají přes scart..nebo velmi častý problém s nepřepnutým vstupem hdmi..nebo zapomenou že jim po hdmi nejde teletext nebo že obecně bývá ovládání teletextu lepší v TV než stb(např. zmenšený obraz, menší paměť, rychlost načítání), ale souhlasím, že tato by se dala zahrnout pod jednu z těch dvou hlavních - jeden DO.

Samozřejmě hlavní nevýhody jako ladění - editace, více pozic nebo motor, jedna karta, alternativní sw..jsou notoricky známé, ale rozhodně k nim podle nějakého trumbery nepatří nižší citlivost na signál.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

příčina

Pročítám diskuzi, semlelo se všechno možné, ale nedozvěděl jsem se s jistotou příčinu těchto obtíží. Transpondérů na Astře 23.5 s FEC 5/6 je více a není problém. Mám 2 paraboly, jednu s motorem, druhá šilhá 19,2 a 23,5, na té je Octagon SF918. Ten naladil nové parametry ihned, síla i kvalita vysoko; na motoru je VU+ uno, ani ťuk. Říkám si - motor je možná trochu vyklechtaný, i když jede po orbitu zatím dobře. Připojím Vu+ na parabolu se šilháním - a co byste řekli? Nic. Takže nastavením paraboly to tak úplně nebude. Na Vu+ jede oscam, karta ICE, dosud vše bez problémů. Tak nevím.
Ještě pro redakci - nebylo by možné toto téma přišpendlit?

VU+ UNO!

drejdl
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 98
Odpověď v diskusním vlákně
 

@standa111

V Německu se nad věcmi přemýšlí a systém byl nastaven tak, aby vydržel i s příchodem nových technologií. Tady se naskočilo do rozjetého DTH vlaku později a bylo to nesourodé - jiná družice, dvě platformy atd... Nynější změny jsou důsledkem blbého začátku.

A v Německu taky museli vyměňovat boxy, hlavně v době změny z Premiere na Sky... A také u přechodu ze satelitního analogu na digitál.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 116
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra