Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skylink

Dobrý den,
dokázal by někdo poradit, jak naladit kanály ČT v tomto typu televize s vestavěným satelitem na nové frekvenci 12344, aby to fungovalo jako na staré frekvenci a nerozpadal se obraz a nebo to nekostičkovalo ??? Volal jsem na technickou podporu firmy Skylink a ptal se na to. Když jsem jim nahlásil typ televize, karty a ca modulu, tak řekli, že by to mělo být v pořádku a že bude problém v signálu. Jenže mám ještě u jiné televize v patře externí satelit Technisat SKYLINK Ready a ten jsem připojil na stejnou anténu a vše chodí bez jediného problému. Nehledě na to, že signál to na obou televizích ukazuje poměrně slušný, tedy cca 8 z 10. Co s tím ???

faba123
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 93
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5 6
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: spyko

Ono to funguje, ale poraď jak se zbavit frekvence 12343 (jak píše faba123), která se automaticky načte i po ručním zadání 12344.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

7056 jsem ještě nezkoušel, ale 7060 ani pony se neseká. Mám k dispozici 7050 a velkou zebru, odpoledne vyzkouším.

sirda
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 2 889
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: spyko

Ještě dodatek. Mám připojený na stejnou antenu ještě VU+4K, tam vše jede jak má.Mimo perfektní nastavení paraboly se projevuje i kvalita vlastního tuneru. Skylink tak přímo testuje jím doporučené přístroje (netýká se Panasonicu)a pořád zadává vše na hraně použitelnosti. S podobnými problémy jsem se na př. u německých kanálů s jiným provozovatelem nesetkal.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

Po přejetí na prázdno/automatem/,vejdi do menu sat.pozice a ručně vymaž všechny staré pozice a dodej nové,teprve potom proskenuj znovu automatem-pochopitelně už s přip.antenou,je to už dlouho co jsem to dělal u švagra,ale podobný problém se vyskytoval i u dvb-t,některé pozice se zafixlovaly a nešlo se jich zbavit-tuto pomoc jsem vyčetl na polském netu,zkus to -stojí to jen čas! :lookaround: /jinak ti pomoct neumím,satelitu jsem se zbavil,švagr je daleko na pokusy/ :8)

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

Bohužel mám stejný typ tv a Tebou popsaný postup u mne selhal. Stále přetrvává kostičkování obrazu. Psal jsem na support Panasoniku a oni vlastně nevědí nic. To samé očekávám od Skylinku že asi neporadí. Takže nezbyde než čekat až bude více lidí s tím problémem kostičkování a snad se věci pohnou. :(

ufonek
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

Ufonek to jsme nejméně dva. Skylink slíbil po mém dotazu volat a zatím bez reakce. Všechny postupy zde i jinde uvedené taktéž nezabírají a tak budu bez programů a nebo si u dost drahé televize s vestavěným satelitem budu muset dát externí satelit a místo jednoho používat dvě ovládání jen proto, že vyšlo něco, v čem je chyba a nikdo se nemá k tomu, aby ji našel a opravil (Skylink, Panasonic) :-(

faba123
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 93
Odpověď v diskusním vlákně
 

@faba a @romario

@faba:
Ten problém mám taky, psal jsem to do diskuze pod článek. Snažím se nejprve dotáhnout technika, aby mi porychtoval nastavení paraboly a vyloučil jsem její nepřesnost (7let se na ni nešáhlo, tak za tu dobu může být lehce vyosená třeba..) každopádně si spíš myslím, že s tím má problém daný tuner a vyladěním paraboly to nebude, takže budeme mít obdobné trable, jako když někdy v roce 2011 Skylink posunul hranici MBit přes 61 a modely roku 2009 (TZN například 50V10E) tedy o rok mladší si s tím neporadili a jen tlak na Panasonic a Skylink vyustíl v update firmwaru. To teď asi na 6let starém modelu těžko dojde :-(

@romario: můžu ti nechat vyexportovat svůj svl Chansortu, kde ten TP mám nastaven

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

@standa111

můžeš upřesnit přesně tvůj typ TV. Na stránkách Panasonicu mi to ve vyhledání FW nenachází (hledal jsem z důvodu, abych si vyloučil, že máš jiný FW než my verzi 2.518). Jinak to ve mně vzbuzuje trochu naděje, že by to nemuselo být tunerem nebo FW protože předpokládám, že ten tuner, co tam máš je buď identický nebo jeho základní elektronika je identická. Když tak upřesni tu svoji TV (možná ses upsala a místo 32 máš 42 :-) a svoji verzi FW. Dík

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

@faba123

Já si myslím že nás bude více. Ale jak píšeš, taky jsem zkoušel vše možné bohužel s nulovým výsledkem. Taky jsem problém poslal mailem na Skylink tak uvidím co mi vůbec a zdali odpoví. Ale musím říct že už reálně uvažuji o koupi sat. přijímače protože to není první patálie s tímto tv. Snad jen naděje umírá poslední... :(

ufonek
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

@faba123

Kdyby se i Tobě náhodou ozvali dej prosím vědět jak na tom jsme a budeme. Samozřejmě i já se tady ozvu co a jak...

ufonek
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

ještě doplním, že mi to na Arivě 202, ci kterej model mám u druhý starý tv funguje...

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

TV mám přesně takovou, jako je v názvu tohoto tématu a firmware 2.518 je pro tuto televizi tedy alespoň podle vyjádření nějaké slovenské paní v Panasonicu ten poslední. Skylink se zatím neozval a je to již více, než 24 hodin, které na to podle jejich operátorky na to mají. Jdu zkusit ještě napsat.... :(

faba123
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 93
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Zigáč

@Zigáč- myslím , že nemá význam vyexportování tvého svl, protože máš stejný problém jako já. Teď jsem ještě zkoušel to tovární nastavení a také bez úspěchu.Jediná naděje je Sky link, jelikož si pamatuji ca. před 2-3 roky problém se zamrzáním u placených Viasat History,History a pak udělal Sky-link ( nebo Panasonic, teď si nejsem zcela jist) upgrade a od té doby to běhá bez problémů. Myslím ,že je nás mnoho se stejným problémem a že s tím budou muset urychleně něco dělat. V anténě to nebude neboť múj syn má na stejnou parabolu připojenou LG a běhá to bez problémů

Romario
Registrace: 11/2016
Příspěvků: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

dnes se hodně

ladilo,mimo jiné i amíko par.60 a celej den ch.ca.lo,žádný kostičky a vše šlo jak po másle,přeladění minuta,ten signál bych taky viděl zlepšit,ale zákazník je spokojen a 80tku nechce,když to prý chodí celej rok OK

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romario

to uz bylo v roce 2011 tusim, tenkrat to bylo spojeny primarne s presunem Novy na TP, kdeSkylink navysil kapacitu pres 60Mbit a Panasonic TV i blue-ray prehravace z roku 2009 si s tim neporadili. Tenkrat se z toho udelalo docela halo a donutilo to Panasonic k uprave fw, ale problem byl spis v hw toho tuneru, uprava fw pomohlo, ale byl tam nejaky kompromis a myslim, ze to odsrala kvalita HD zobrazeni. Ty TV tenkrat jeste byly v zaruce, nektere mozna jeste v prodeji, takze se k tomu celem postavili. Zda to zaplatili oni nebo Skylink nebo se sabli, je tezko rict. Maslo na hlave meli oba. Ted zatim vim o cca 4lidech tady odsud, jinak ani na jinejch forech si zatim nikdo nestezuje. Uvidime co se stane po uterku az bude starej TP vyplej, zda pribude lidi patrajicich po reseni a stiznosti. Obecne bych nesazel ani korunu, ze pro 6let stary model by vyvijeli aktualizaci FW... bohuzel

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

jinak, zkouseli jste zakvedlat kabelem pripojenym do konektoru tuneru, respektive tunerem? kdyz ho vychilim urcitym smerem, tak je obraz i zvuk v poradku. bohuzel to neplati pro ostatni TP, ktere se pak rozpadnou stejne jako teneto v puvodni poloze

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

Co má společného Blu-ray přehrávač s velikostí datového toku transponderů Skylink??:))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

Panasonic je vyrabel vcetne sat tuneru

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Zigáč

Já má Panasonic Viera TX-P42GT z roku 2012 takže si myslím že těch lidí co budou mít stejný problém bude mnoho.

Romario
Registrace: 11/2016
Příspěvků: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

Romario

a teď je otázka,kde udělali soudruzi chybu?

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Zigáč

Ten aktuaálni upgrade Panasonic Viera ver.2.518 je z května roku 2013- viz.
http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/download/fw/europe/down_eug20.html
Tehdy byl podle mne ten problém s tím zamrzáním

Romario
Registrace: 11/2016
Příspěvků: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

tak jsem si s tim ted pohral trochu. odsrouboval kabel a znovu pripojil. Uplne se mi krome tohohle Tp rozesral i TP 12090, jak jsem ale tak srouboval a kabelem tlacil na konektor, tak se to vycistilo a oba tp fungujou, takze jsem sebral detem kosticku, a protoze mam TV na zdi a primo za kabelem je kus drzaku, tak jsem tu kostku dal mezi drzak a kabel, tak aby tlacil na tuner misto ruky a muzu koukat. Kostickovani az na vyjimku probliknuti jednou za treba 5minut je pryc. Bud teda je neco s tunerem a uplne neodebira signal nebo ten signal neni presne nastavenej (parabola, lnb apod). At uz s kostickovanim nebo ted bez mam silu 10/10 a kvalitu 9/10. Tyhle ukazatele v Tv moc neberu jako smerodatny, ale pokud to servisak i nahore doladi, tak by to mohlo bejt u me dobry

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Romario

Ale chtělo by to aby každý z nás na Skylink napsal aby věděli že je nás víc. No uvidíme až se ozvou s čím vůbec přijdou.

ufonek
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

Zigáč

to může být klidně studený spoj,ani ne v konektoru,tím tlakem se deformuje celá zákl.deska,tak nelze říci,který spoj

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

co bys radil? doted na desku zadny tlak nebyl (6let od koupe). muze bejt nejakej kondenzator odejitej ci neco jinyho?

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5 6
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 126
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra