Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skylink

Dobrý den,
dokázal by někdo poradit, jak naladit kanály ČT v tomto typu televize s vestavěným satelitem na nové frekvenci 12344, aby to fungovalo jako na staré frekvenci a nerozpadal se obraz a nebo to nekostičkovalo ??? Volal jsem na technickou podporu firmy Skylink a ptal se na to. Když jsem jim nahlásil typ televize, karty a ca modulu, tak řekli, že by to mělo být v pořádku a že bude problém v signálu. Jenže mám ještě u jiné televize v patře externí satelit Technisat SKYLINK Ready a ten jsem připojil na stejnou anténu a vše chodí bez jediného problému. Nehledě na to, že signál to na obou televizích ukazuje poměrně slušný, tedy cca 8 z 10. Co s tím ???

faba123
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 93
Stránka: 1 2 3 4 [ 5 ] 6
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

Takže ja by som to riešil asi takto

Zavada, neviem čo tam robia, ale Ja by som už vypol na danom TV všetke tie extra služby aj z teletextom, či sa ten problém spraví, ak nie tak je problém z problémovou frekvenciou, takže by musela nastať úprava parametrov, ak by to nešlo ani potom, tak prosím iný Nekonfliktný TP, ovšem nezaznamenal som že by sa niečo takéto dialo, okrem tej servisnej noci :))) :))) :)))

PS: Zabudnime už konečne na blbí HW R^ R^ R^ teda aspoň vo vetšine prípadov.

PISTOK153
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 2 781
Odpověď v diskusním vlákně
 

PISTOK153

tvoje analýza vypadá zajímavě,proč to jede tedy více jak 99% uživatelům??? naprosto OK,to bude jistě chyba skylinku,hahaha

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

vieš pravda podla mna bude inde, ono by sme vedeli komu to nejde, keby sme vedeli, koľko ludí má poruchu, inak ani v 21 storočí nemá každy internet a na ďalšia vec je zasa , že neviem kto by poznal trebárs Parabolu atd. ostatné fora, trebars spomedzi mnoho uživaťelov a dvochodcov, vezmi si že z obce ktohrá má cca 280 obyvateľov a ešte je tu susedná, tak tento veb až poznajú, možno 3 aj so mnou, ak je problem už vždy volaju trebárs mne, ale oto nejde, ja si toho doma napočuvam, že som charita, a prečo si nezavolajú servis... ale oto nejde, chcel som len načrtnúť, že poskytovateľ vie len pravdu kolkym to nejde, aj to sa nemuseli šetci ozvať ......Hmmm toto ťa nenapadlo že :D

PISTOK153
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 2 781
Odpověď v diskusním vlákně
 

PISTOK153

napadlo,už dávno

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@koudelka

včera večer, když jsem přišel domu

čekám až někdo napíše, že se mu servis ozval, protože v tom dotazníku, co chtějí vyplnit tak datum nákupu i pořizovací cenu si už nepamatuju a doma fakturu asi těžko dohledám, když je to 6let stará TV :)))

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Zigáč

Doporucuji tam zavolat a domluvit se osobne.

koudelka
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 830
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Zigáč

Ano, včera večer 13.12. mě servis zavolal, ověřil si údaje a po dohodě, že počkám na nějaké upřesnění z Prahy jsme si dali oboustranně kontakt. Měl jsem to štěstí, že u návodu k TV jsem měl založenou fakturu a tedy uvedený "dotazník" jsem vyplnil.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

tak fakturu jsem nasel. Vcera to bylo na den presne 6let :)))
formular jsem vyplnil a napsalo mi to trochu neco jineho nez tu bylo uvadeno:
"Děkujeme Vám za vyplnění formuláře pro nahlášení opravy.
V nejbližší době Vás kontaktuje operátor zákaznického centra a sdělí potřebné informace."

cekal jsem nejakej potvrzovaci email s nejakym poradovym cislem, ale nic nedoslo

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

tak potvrzovaci mail dorazil az ted, asi to nevyrizuje automat, ale ziva lidska sila, ktera uz byla vecer taky doma :)))

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

Tak ještě jednou, parametry: 23,5 12344 H 2/3 29900 DVB-S2 8PSK OFF . Se stejnými parametry (mimo f 12090 V)jede bez závad jiná frekvence. Rozdíl je že 12344 není V ale H . Když jsou ostatní údaje stejné, je příčina v jiné polarizaci a proč? Co se k tomu "přibalí", že to některé SAT příjmače nezpracují nebo neumí? Odstraním-li chybu, musím znát příčinu. Potom odstraním následek. Jestli někdo dobře rozumí konstrukci příjmačů, napiš.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

Pro zajímavost: 19,2 SES Astra 12344 H 30000 2/3 DVBB-S2 8PSK. Neznáme intenzitu SES Astra, rozdíl Symb. rychlosti 30000 a 29900(!), další neznámá je první boční lalok vyzař. diagramu naší anteny (proto někdy pomohlo pohnout parabolou). Možná, že je to ten rozdíl 30000 a 29900 se kterým se některé příjmače nevyrovnají.
Kdo zná konstrukci "vadných" příjmačů, tak se k tomu odborně vyjadřete.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

tak mi volal servis na základě toho vyplnění a sdělil mi, že zpráva o tom že mají řešení je omyl :laughing: Rv
"Soudruzi" z Polska, kde prý má Panasonic vývoj či co jim poslali nějaké řešení z roku 2011, které když vyzkoušeli, tak zafungovalo na jedné TV z deseti, takže nic nemaj a každopádně je to podle nich problém Skylinku a obsahu, který do datového toku posílaj, a že prý problém mají všechny TV starší 4,5 roku tzn. v pohodě choděj od modelové řady 50 a výše

Zigáč
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 224
Odpověď v diskusním vlákně
 

Teryk

chyba není v parametrech TP,ale v obsahu TP,některé přijímače to nezvládají HW,jiné stačí opravit

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Máš asi pravdu. Symbolová rychlost souvisí přímo s alokovanou šířkou kmitočtového pásma kanálu přidělenou digitální distribuční platformě. Potom záleží, kolik do toho kanálu dostaneš + další proměnné vyskytující se v přenosu. Skylink potom dělá záslužnou práci tím , že nutí výrobce s tím počítat. Výrobce musí používat technologii odpovídající dnešnímu trendu. Jinak ztratí dobré jméno a neprodá...

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

Teryk

myslím,že takto dokonale to skylink zmáknutý nemá,prostě to otestovali na devíti přijímačích a zrovna na desátým to zlobí,jenže vlak už je rozjetej

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Zigáč

Mám stejnou zkušenost. Nejdřív e-mail z Panasonicu, že existuje řešení,které technik - když mi po dvou týdnech zavolal - označil za nesmysl. Panasonic řešení nemá, technik doporučil externí box. :(

Heka
Registrace: 1/2017
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Zigáč

To stejný. Prostě řešení je, ale kolik by stálo x počet úprav = xxx Kč. Panasonic jde cestou raději poškodit své jméno, než platit. Tak jak byla v TV s obrazovkou Trinitron na š(nevhodné slovo) SONY, potom plazma Panasonik a teď nastupuje s Oled 4K obrazovka LG.
Ale Panasonic ještě vyrábí na př. dobré pekárny na chleba a pod..., určitě v pečení chleba bude jedničkou. Každý se nějak živíme. A Skylink se směje, vyřadil do 2.ligy dalšího hráče. Bude moci propagovat Ready přístroje a to nedělá určitě zadarmo...

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

Teryk

můžeš nám napsat,jak by sis představoval nápravu???,kdo by co měl upravovat,nebo opravovat??,děkuji

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Tak ještě jednou a naposled. Před vánočními svátky jsem napsal do Panasoniku a obratem se ozvala jedna firma z Brna, opravující TV s obrazovkou nad 50" s tím, že na vlastní náklady vlastním autem odvezou TV do opravy, provedou opravu a zase jako záruku dovezou zpět(i když je TV 6 roků stará).Domluvili jsme se ale na termín po nov.roce. To mě ale zavolali, že to nejde, abych si koupil SAT příjmač, že oprava nejde. Mám VU+SOLO 4K tak šlo spíš o princip reakce Panasoniku. Jsme už oba asi dost staří, abychom pochopili o co jde. A mezi tím před vánocemi, mě Panasonic ještě poslal dotazník, jak jsem spokojen se službou, to jsem je ještě chválil. A to má tato plazma(i když není 4K) ve spojení s VU+4K vynikající obraz.Na strán. Paraboly, mám dojem, někdo psal o výměně přesného typu tuneru, který to řeší. Vím, že máš rád poslední slovo, ale mě už neodepisuj, pro mě je tato diskuze konečná.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

Teryk

nemusíš odpovídat,mě zajímalo něco jiného,na co jsem odpověď nedostal,nic se neděje

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Tak na otázku mimo Panasonic. Česká televize placená z peněz poplatníkům se správně rozhodla zkvalitnit svoje služby. Určitě na šíření signálu vypsala výběrové řízení, kde byly stanoveny parametry na šíření a dostupnost. Předpokládám, že až na nové tech.věci tam určitě měli klausili týkající použitelnosti na stávajících standartních tech. vybavených příjmačích. Na př. zvuk AAC nové tech. podmínky, ale umožní určitou variantu na přechod. A teď dominantní sat šiřitel zvolí frevenci s doplňkovým nastavením sice v normě, ale na hranici zpracování. A vyrojí se spousta "postižených", kde to nejde. Všichni samozřejmě nadávají, ale ne ČT , ale poskytovateli služby. Ten se brání, že to má řešit výrobce. Dvě otázky na závěr, před spuštěním 12344 snad technici ČT vše odsouhlasili a s problémem souhlasili. A druhá-proč určitě stejně zdatní technici poskyt. služby nastavili parametry tak, aby problém vzniknul a nevolili možná malý kompromis. A ještě se opakuji, na vánoce jsem v obchodech slyšel: Nekupujte Panasonic, ten má nějaké problémy s ČT, kupte si Sencor, tam vše hraje OK.

Teryk
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 168
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Teryk

no vývoj jde dopředu a některý železa prostě nestíhaj,a bude následovat další,tohle byl jen testovací TP,jak hodně bude řvát veřejnost

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

Tak, tak. Nevím proč někdo spílá Panasonicu, když ten v době uvedení modelu na trh fungoval jak má. A že se pak objeví něco novýho v TV vysílání, to přece není vůbec jeho věc.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV PANASONIC TX-P50V20E a ČT na 12344 skyl...

ano postup panasoniku byl u mě taky stejný v prosinci a vše sváděli na Polsko ,ale má být vše v normě u TV , Panasonik nic dělat s tv nebudou , máme se obratit na Skylink ten přejkračuje normy nařízení .Pak Televize jen některý ,nejen panasonik , ale i sat. přístroje to nezvládají . Je zajímaví , že kolega který to nevydržel , taky měl problém s rozpadem obrazu , půjčil jsi kartu jiného operátora a přeladil na konkurenci freeSAT a tam se mu obraz nerozpadá ) EUROSPORT HD ATD. na žádným programu přitom na stejný tv panasonik .Zatím to má měsíc zkušebně . :bomb:

amater3389
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

@amater3389

už se to psalo stokrát,že TP na 12344 je nadupaný a každý přijímač to nezvládá

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Stránka: 1 2 3 4 [ 5 ] 6
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 126
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra