Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
08.04.2008, 23:14.36

upscaling???

ktere masinky pouzivaji upscaling? lepe receno pouzivaji to HD boxy AB IP 9000HD nebo KATHREIN UFS 910 nebo snad novy dream nebo jen nejake DVD prehravace? pokud to zlepsi SD na nejaky koukatelno rad bych toho vyuzil......
uživatel
Jerry
08.04.2008, 23:20.51

RE: upscaling???

nasel jsem na pc tuningu jak UPSCALOVAT film v divx atd ale jak na SD treba pri live prenosu fotbalu...HDTV je super vec ale upscalovat nejaky ten SD kanal ktery v HD neni by nemuselo byt spatne, zajimá se o to někdo? neříkám že upscalem získám HD kanal to vůbec ne ale ke zlepšení to snad vede ne?
uživatel
Jerry
09.04.2008, 07:10.20

RE: upscaling???

Dobré hodnocení na upsacaling i v SD má Technisat Digicoder HD S2 ale bohužel neumí zase jiné vychytávky jako např. ten IP BOX 9000HD- tady nením jak zvládá dalece upscaling u SD.
uživatel
frank1
09.04.2008, 07:54.30

RE: upscaling???

Upscaling je zajímavá věc, ale v žádnym případě od toho samotnýho přepočítání nelze čekat nějaký VÝRAZNÝ zlepšení. Ale když porovnáš klasickej SD přijímač, kterej je propojenej s televizí přes RGB SCART a postavíš vedle to HDTV receiver s HDMI výstupem a naladíš tam nějakou SD stanici, tak už je ten rozdíl zase výraznější, protože tam se projevuje nejenom to mírný zlepšení při upscalování, ale navíc čistější (plně Digitální) propojení přes ten HDMI výstup.
uživatel
moonword
09.04.2008, 08:52.18

RE: upscaling???

Záleží taky na zdroji signálu. Čím je původní signál kvalitnější, tím ten rozdíl víc graduje, protože ten upscaling funguje nejlíp, když má už kvalitní a ostrej obraz jako zdroj. Takže Minas Tirith, město králů :laughing: z třetího dílu Pána prstenů (čtyřdisková edice) je prostě dech beroucí záležitost na mojem DVD přehrávači s HD upscale.
uživatel
moonword
09.04.2008, 09:02.46

RE: upscaling???

Já se ale obávám jak znám Jerryho tak mu jde trochu o ,,obrazové zkulturnění" bežných programů.
Těžko bude pořád dokola čučet na Pána prstenů...To určitě za čas omrzí...
uživatel
pat
09.04.2008, 09:07.54

RE: upscaling???

Jasně, no já si myslím, že určitě ten rozdíl u UPC Directu bude menší, než třeba v případě ČT na CS linku, ale nějakej rozdíl to přesto bude.
uživatel
moonword
09.04.2008, 10:05.41

RE: upscaling???

http://img247.imageshack.us/img247/6272/p1010012gj5.jpg
uživatel
moonword
09.04.2008, 10:36.48

RE: upscaling???

Upscaling musí robiť každá LCD TV alebo plazma, ak má zobraziť na obrazovke s vyšším rozlíšením klasický SD obraz (720x576) zvyčajne privedený cez analógový vstup. Záleží iba na kvalite prevodu v TV, niekedy je to lepšie nechať na obvody v DVD (alebo SAT) s upscalingom a prepojiť TV cez HDMI.
uživatel
matulo
09.04.2008, 10:44.16

RE: upscaling???

To samý tady tvrdil včera Antonín, že tenhle druh upscalingu dělá vlastně každá moderní televize. Ale my ostatní jsme se většinou shodli spíš na tom, že to (aspoň u těch normálních a cenově dostupnějších TV) vypadá tak, že se ty řádky jednoduše zdvojujou a k žádnýmu pokusu o "dopočítávání" tam viditelně nedochází. A že je VŽDYCKY o něco lepší, to propojit přes HDMI.
uživatel
moonword
09.04.2008, 11:13.13

RE: upscaling???

Súhlasím, moonword, naviac pri prepočte 576 riadkov na napr. 720 alebo 1080 to nie je násobok celého čísla, takže upscalingové obvody musia riešiť interpoláciu a zaokrúhľovanie, čo nie je tak jednoduché, a naviac obraz sa hýbe a niekedy aj dosť rýchlo.
uživatel
matulo
09.04.2008, 12:17.52

RE: upscaling???

Kup si pořádnou televizi a upscaling tě nemusí zajímat.
uživatel
Janik
09.04.2008, 12:29.42

Janik

No já nevím, jestli to tak je. Že když teda někdo investuje třeba dejme tomu těch 40.000 nebo víc, jestli se to vyplatí. Já dal za tu svojí LCD LG ani ne 20.000 a DVD přehrávač, kterej to udělá dobře místo ní, tak ten mě vyšel na 2.700 plus pár stovek za HDMI kabel. A moderní SAT kterej bude umět HDTV, tak ten mám stejnak v plánu si kupovat a kupoval bych ho časem tak jako tak.
uživatel
moonword
10.04.2008, 09:13.21

Nejlepší upscaling je žádný upscaling.

SD signál posílat do TV jako 576(i,p) po HDMI. V TV se to stejně upscaluje v 99,9% případů nejlépe. Zvláště u TV 768ř HDready.
uživatel
HaryFotr