Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
22.05.2008, 15:48.48

23+19+13+0,8 na parabolu Mascom 90

Zdravím, jak to vidíte z přijmem na 1 parabolu, je to od mascomu ta kulatá 90. Jestli není problém při silném dešti... na krajních pozicích ? Na přímo bych dal 13
uživatel
nori
22.05.2008, 16:32.33

RE: 23+19+13+0,8 na parabolu Mascom 90

Funguje docela v pohode, ten 0.8 W v silne oblacnosti obcas spadne, ale da se to.
uživatel
klokan
22.05.2008, 16:48.43

RE: 23+19+13+0,8 na parabolu Mascom 90

Tisíckrát zde probírané téma.Postavit to takto lze,ale spolehlivost není nijak vysoká.Jako ohnisko bych zvolil pozici blíže Intelsatu,třeba 9E,nebo 7E.I za cenu toho,že tuto pozici nebudeš využívat pro příjem programů.
Konstrukce multifokálního držáku také není úlně jednoduchá.
Běžně prodávané multifokusy neumožnují rozsah 23,5E až 1W.
Jednoduše řečeno,pokud to myslíš vážně,použij pro tuto variantu jiný typ antény,než klasickou ofsetku.
Nabízí se třeba MultiBeam,nebo ještě lépe toridiální anténya,ale to už je jiné téma.
uživatel
Saxon