Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
13.08.2008, 18:06.34

Problémy s příjmem z Astry 23,5E

Dobrý den a ahoj všem! Mám problém s příjmem českých a slovenských programů z Astry 23,5E. Používám multifokus na všechny Astry (19,2E, 23,5E, 28,2E) s Astrou 23,5E uprostřed. Dále mám přepínač DiSEqC 4/1 a přijímač Mascom MC1110CrCi s kartou TT. Problém je, že je ohromně rozdílná v kvalitě příjmu z jednotlivých transpondérů. 11992/H má kvalitu 70%, 12525/V 40% a 12565/H 0%. Můžete mi někdo poradit, kde by mohl být problém? Nechce se mi věřit, že je parabola špatně natočená. Nemohl by být problém v přepínači nebo LNB? Za každou radu budu vděčný, než se pustím do nějakých oprav. Díky moc!
uživatel
msvobo
13.08.2008, 18:21.12

Tohle opravdu

nevypadá na špatně nastavenou parabolu. Zjistit ovšem skutečnou příčinu těchto potíží pravděpodobně nebude snadné. Pro správnou diagnózu je totiž potřeba měřit signál v jednotlivých zlomových místech. Takže bez pořádného měřáku je to na dlouhé lokte, a hodně pokusů!
uživatel
Enik
13.08.2008, 18:26.14

Problémy s příjmem z Astry 23,5E

Určitě jako první bych zkontroloval nastavení paraboly a je potřeba ji nastavit na 11992 H ..... příjem Novy a dalších z paketu. Na tomto TP je nastavení nejcitlivější. Pokud bude situace stejná postupoval bych: LNB, potom přepínač, ale tady asi chyba nebude, to by nešla celá družice.
uživatel
grupen
13.08.2008, 18:57.51

RE: Problémy s příjmem z Astry 23,5E

Právě to je mi divné transpondér novy má slušnou kvalitu a ostatní je nižší. Mám jedno náhradní LNB, tak ho tam asi zkusím dát.
uživatel
msvobo
13.08.2008, 19:46.05

RE: Problémy s příjmem z Astry 23,5E

SAkusal si zadat na diseqc nastavenach iny port? Len tak pre srandu vymen povel medzi astrami 23,5 a 19,2. Alebo si daj pojednom vsetky LNB na priamo a budes vediet hned co a ako.
uživatel
NR Laco
13.08.2008, 20:00.55

re.

zkoušel jsem sílu signálů z freg.11,992=90%12525=80%12565=70 tedy nejslabší.nastavit tuto nejslabší pozici a zkusit doladit konvertor pootočením zkusit doprava doleva měl by být trochu do leva tedy zkusit nebýva rovně
uživatel
vaclavbrno
13.08.2008, 20:35.20

Skew

Nemyslím si, že by to byl špatně nastavený skew, na ten je nejcitlivější právě 11.992H, já bych řekl, že to je přímačem. Že má vadný vstupní díl. Zkrátka půjčit si jiný a vyzkoušet. Jinak nevím...
uživatel
Martin79
13.08.2008, 20:42.27

RE: Problémy s příjmem z Astry 23,5E

Skus to bez prepinaca napriamo a oznam silu signalov.
uživatel
gogo1
13.08.2008, 22:12.13

Existuje možnost.

Celekm jednoduchý způsob jak zjistit možnou příčinu těchto potíží je následující postup: Na všech třech satelitech existují transpondery, které jsou na stejných nebo podobných frekvencích. Na A3 dokonce existuje transponder 12565 na vertikální i horizontální polarizaci. Vyzkoušej tedy signály ze všech tří družic na těchto frekvencích. Pokud bude pokles směrem k 12565 na všech družicích, pak není problém v LNB ale spíš v kabelu. Ono to vůbec vypadá tak, že problém bude v kabelu. Signál Ti totiž velmi rychle padá s narůstající frekvencí. To vypadá na prudký nárůst útlumu kabelu s narůstajícím kmitočtem!
uživatel
Enik