| 27.08.2008, 15:45.41 | |
Táhlový motor, krajní polohaNedávno mi kleknul táhlový motor. Už mi přišel objednaný nový. Ten původní mi sice zapojoval odborník (cca před 12 roky), ale myslím že bych to mohl zvládnout zapojit sám, včetně nastavení kontaktů krajních poloh. Jedno ale nevím - když odmyslím nastavení vypínače krajní meze při vysouvání - dá se zjistit, kam až se může táhlo vysunout? Je tam nějaká mez? Může se motor poškodit při jejím překročení? Díky. |
![]() J_N |
| 27.08.2008, 16:04.19 | |
RE: Táhlový motor, krajní polohaJá když měl táhlový,tak se krajní polohy štelovaly v pozicioneru a k motoru ještě kabel 4x1,5.Ty máš asi jiný tip. |
![]() Ji.sat |
| 27.08.2008, 16:11.37 | |
RE: Táhlový motor, krajní polohaJe to Super Jack HARL3618+. Jak ale říkám, jsem jen zvědavý, co by se dělo při vysouvání bez jakékoliv zábrany. |
![]() J_N |
| 27.08.2008, 16:14.17 | |
RE: Táhlový motor, krajní polohaJá si myslím, že má táhlo v krajní poloze spínače, ale nevím to také jistě. Na pozicionéru se nastavuje max poloha otočení paraboly vzhledem k montáži na budovu |
![]() grupen |
| 27.08.2008, 16:14.59 | |
RE: Táhlový motor, krajní polohaV pozicioneru se štelují elektronické limity v táhlovém motoru mechanické. V každém případě nedoporučuji zvětšovat délku výsuvu změnou nastavení mech. kontaktů, zmenšení výsuvu tímto způsobem je možné pokud nepotřebuješ plný výsuv táhla. |
![]() sirda |
| 27.08.2008, 19:23.04 | |
RE: Táhlový motor, krajní polohačo sa asi stane . Vytrhne maticu ak na polárnom závese príde na doraz alebo zdeformuje úchyt na polárnom závese. V tom najhoršom prípade praskne ozubené koliesko v prevodovke ak je zo silónu. |
![]() oneeeee |
| 27.08.2008, 20:00.43 | |
RE: Táhlový motor, krajní polohaU SuperJacka je pod ktytem se svorkovnicí hřídelka se dvěmi vačkami, které ovládájí mikrospínače. Po povolení axiálního šroubku lze vačky nezávisle nastavit a tak určit limity v jakémkoli rozsahu podle potřeby.. |
![]() Hujer |
| 27.08.2008, 21:22.56 | |
RE: Táhlový motor, krajní polohazapoj ho bez paraboly a uvidíš kam to půjde |
![]() pierrepetr |
| 27.08.2008, 21:28.06 | |
RE: Táhlový motor, krajní polohaTento motor mám taky a seřídil jsem ho aby točil 75E-31,5W.Nikdy jsem nezkoušel kam až se vytočí ale myslím si,že konstrukce těch ozubených vaček nedovolí vytočení táhla. |
![]() Jarous |
| 27.08.2008, 22:48.08 | |
Táhlový motorMám zakoupené málo použité 2 ks Motor Jinonický/Špičkový motor/ Je pro parabol. 6O až 12O . Výtečně pracuje.Mám taképozicionér úplně nový nepoužitý.Lepší táhlový motor jako je JINONICKÝ NENÍ.Mohu zaslati na dobírku,Další informace na rajcar.ok@seznan.cz .Táhlové jsou lepší dají se ukotvit proti větru. |
![]() Carak |