| 28.08.2008, 08:28.56 | |
Propojovací kabelChtěl bych se zeptat, jak nejlépe propojit HDTV sat přijímač (Topfield 7700 HSCi)se 100Hz CRT televizí Panasonic (s kompenentním výstupem - 3 cinche - omlouvám se, nevím jak se to značí YPB ?). Jasně, že nejlepší bude SCART, když to předvolím na RGB tak je obraz lepší než přes komponentní vstup (tam nejde RGB, ale jen CVBS).Problém mám ale v tom, že televizí často otáčíme a kvalitní SCART kabel (těžký, pozlacený) občas v televizi vypadne a tak jsou tam už asi špatné kontakty a obraz často skáče, tak je potřeba SCART vždy znovu upevnit. Kdybych použil kabel SCART (sat) - cinch (televize) tak asi taky nepůjde RGB? Nebo neexistuje nějaký kabel HDMI (sat) - cinch (do televize)? Díky za odpověď na můj asi podivný dotaz :-) |
![]() jirka67 |
| 28.08.2008, 08:43.45 | |
ScartJa mam SCART a ten je problem vubec z TV vytahnout! Jinak nejlepsi propojeni po HDMI je komponentní video. Tady se doctes vic: http://avmania.zive.cz/default.aspx?section=21&server=1&article=485 |
![]() flukes |
| 28.08.2008, 08:59.48 | |
RE: Propojovací kabelNezbyde nic jineho nez pouzivat scart. Pouze na tomto vystupu je HDTV prepocitano do normalniho PALu 720x576i. Na vystupu HDMI i component bude ve formatu HDTV, tedy 1920x1080i pripadne 1280x720p. CRT televize toto nezasynchronizuje a kdyby nedejboze ano, tak by VN trafo vyletelo dirou ve strope. ;) |
![]() visper |
| 28.08.2008, 09:04.16 | |
RE: Propojovací kabel@jirka67: pleteš si kompozit (1x cinch pro obraz) s komponent (3x cinch a super kvalita) |
![]() vortimond |
| 28.08.2008, 09:06.53 | |
Řešení jsou dvěZlacený kabel je nesmysl, takže je možné použít scart kabel upletený z jednotlivých stíněných žil. Takový kabel stojí asi 160,-Kč. Je podstatně měkší než klasické kompaktní. Druhou možností je propojení pomocí kabelu RCA (cinch), a to ať už za přímého využití RCA konektorů na jednotlivých přístrojích nebo za pomocí redukcí Scart/RCA. Propojení po RCA kabelu je v tomto případě samozřejmě nejlepší. Jedná se sice o jednosměrné propojení, v tomto případě to ale není na závadu. Možnou variantou může být i S-video, to bych ale nedělal. |
![]() Enik |