Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
19.11.2008, 21:20.53

naladění satelitu

dobrý den, zkompletoval jsem sat. komplet, umístil monoblok Inverto. Na přímo jede Astra 3A (99procent)super, druhou (šilhající) družici nemůžu chytit. Monoblok má dva výstupy...není zapotřebí přepínač? Mám do přijímače vyveden jen jeden kabel (Z fungující Astry 3A) Děkuji za případné odpovědi.
přijímač Topfield 6000CR
uživatel
žlab
19.11.2008, 21:27.44

RE: naladění satelitu

V příjimači si musíš na tu druhou družici nastavit diseqc na B ( nebo na dvojku).
uživatel
popopepe
19.11.2008, 21:28.05

RE: naladění satelitu

Prepínač není zapotreby,monoblok ho obsahuje,len či máš správne umiestnený monoblok a správne zadané DiSEqC 1.0.
uživatel
letas
19.11.2008, 21:32.33

re: popopepe, letas

ještě dodatek: v menu přijímače, jak je ten ukazatel signálu to ukazuje na ASTRA 3A 99procent, na ASTRA 94procent a na ASTRA 2 nula procent. A při skanování to najde programy jen z Astry 3A
uživatel
žlab
19.11.2008, 21:32.37

RE: naladění satelitu

jak vis,ze mas astru 235e na primo?Resil jsi nastaveni DISEQC?
uživatel
Saxon
19.11.2008, 21:38.10

re:saxon

na Astře 3A mám B
na Astře (bez čísla) mám Neoznačeno a přitom to ukazuje 94 procent
je to nelogické, ale skutečně to ukazuje takové hodnoty síly signálu, jak jsem popsal výše...
uživatel
žlab
19.11.2008, 21:44.58

RE: naladění satelitu

znovu opakuji prvni otazku!mas A3 na primo/v ohnisku/?
uživatel
Saxon
19.11.2008, 21:50.07

re:saxon

no já nevím...namontoval jsem parabolu, zajistil elevaci, namontoval monoblok a otáčením azimutu jsem naladil Astru 3A na těch 99procent....v této potici mi to ukázalo kvalitní signál i na Astře (bez čísla). Ve finále to naskenovalo jen tu Astru 3A
uživatel
žlab
19.11.2008, 21:50.23

RE: naladění satelitu

pokud mu jde A3 na disecs2, tak ji má napřímo za pravý krk pohled za parabolou,A1 vlevo šilhá a zapnout disecs1
uživatel
pierrepetr
19.11.2008, 21:51.38

RE: naladění satelitu

a1 naladit
uživatel
pierrepetr
19.11.2008, 21:51.52

RE: naladění satelitu

Ta ASTRA bez čísla bude asi ASTRA 1 19,2, ASTRA 3 je na 23,5 a astra 2 je úplně jinde, na 28, tu nechytíš.
uživatel
popopepe
19.11.2008, 21:59.34

re: popopepe

to by odpovídalo (že Astra bez čísla by mohla být na 19,2 stupních) ale proč mi to nenajde programy, když kvalita je 94 procent?
uživatel
žlab
19.11.2008, 22:03.39

RE: naladění satelitu

Zkus ručně proskenovat nějaký transpondér z té "Astry 1", ať víš že nečučíš někam jinam. Např. 12382/H 27500 3/4 - tam by měly být české programy.
uživatel
popopepe
19.11.2008, 22:12.55

a ještě perlička

na druhém kopletu Topfield 7710 + 2xLNB mám nastaveno:
Astra 1 neumožněno
Astra 2 (19,2) B
Astra 3A (23,6) neumožněno
a jedou Astra 2 a 3a bez problémů
pokud přepnu na Neumožněno i na Astře 2, tak Astra 2 nejde, ale Astra 3a stále jede :-)
uživatel
žlab
19.11.2008, 22:19.05

RE: naladění satelitu

Astra 2 nieje 19,2.
uživatel
letas
19.11.2008, 22:19.31

RE: naladění satelitu

to je guláš,nastav to jak jsem psal a je to ,co řešíš
A1-19.2 discs1
A2-28.2
A3-23.5discs2
ujasni si co chceš
uživatel
pierrepetr
19.11.2008, 22:22.33

re: pierrepetr

ok...disc1 jako A
disc2 jako B ju?
uživatel
žlab
19.11.2008, 22:23.14

všem

jinak dík všem ;)
uživatel
žlab
19.11.2008, 22:54.32

všem

Ahoj dneska jsem si zakoupil TF 6000CR a uz dve hodiny tady bojuju z naladenim.Vsechno mam tak jak ma bejt,aspon si to myslim delam to poprve. A stale nemuzu nic naladit,pise my to uroven 90% ale kvalita 0.Prosim o radu.
uživatel
Wonder
19.11.2008, 22:59.22

re: wonder

té úrovně se nevšímej, rozhodující je kvalita signálu a dle tvojí informace je nulová, tudíž nemáš signál z družice
ps. musíš tam mít zelený proužek s údaji v procentech (síly signálu)
uživatel
žlab
19.11.2008, 23:00.05

RE: naladění satelitu

Chlapi, nechte si to odborně nainstalovat a máte po problémech R^
uživatel
drobeček
19.11.2008, 23:00.37

všem

podle ceho jsi nastavil parabolu?
uživatel
uai1
19.11.2008, 23:35.33

Wonder

je nutné cpát stejný dotaz do všech vláken?
uživatel
pierrepetr
20.11.2008, 18:30.21

RE: naladění satelitu

tak jsem to konečně naladil, ale byla to fuška...příště si pozvu radši montéra s měřákem a zkušenostmi...v tomhle už šetřit nebudu...
uživatel
žlab
20.11.2008, 18:48.17

To wonder

A podle čeho jsi tu parabolu ladil??Podle voka?
Pokud ti to stále nejde a koukáš na zrnění(v lepším případě na Menu)tak by sis měl někoho pozvat....Třeba si dej inzerát nebo někam zavolej....Pěkný digitální podvečer.
uživatel
Kamil_k4