Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
07.12.2008, 17:56.07

propojení sat-video-tv

prosím o radu jak nejoptimálněji propojit
tv (1x scart), sat (2x scart,cinch- audio L,R,video)
a video (starší typ,žádný scart,jen audio+video out, audio +video in)
jde mi o to aby přes video šel také satelit (nahrávání)což
mi nejde, jinak sat přes av ok, analog kanály na video ok
díky
uživatel
fanmax
07.12.2008, 18:17.35

RE: propojení sat-video-tv

Satelitní přijímač má jak píšeš dva scarty.
Jeden nese označení TV,ten je určen pro propojení do TV,druhý konektor nese označení VCR,ten je určen pro propojení do záznamového přístroje,ve tvém případě to je VHS.
Musíš na to použít kabel Scart-2xCinch/žlutý Video,černý či bílý Mono Audio/.Musíš dbát na správný směr signálu.Nejlepší je koupit s přepínačem na Scart-konektoru.
Pro záznam satelitního vysílání je třeba na VHS navolit AV vstup.
uživatel
Saxon
07.12.2008, 18:24.00

RE: propojení sat-video-tv

Mrkni na toto mám to a nemám problem není to žádný hifi, ale běžnýmu uživateli to stačí.
http://cgi.ebay.at/VIDEO--UMSCHALTPULT_W0QQitemZ400011855862QQcmdZViewItemQQimsxZ20081125?IMSfp=TL081125141001r4568#ebayphotohosting
uživatel
slapet
07.12.2008, 18:48.41

RE: propojení sat-video-tv

díky ,jak píše saxon, tak jsem to už měl propojený
(sat - scart,vhs audio/video in cinch)ale nevím jak na vhs nastavit av vstup když to video nemá scart
uživatel
fanmax
07.12.2008, 18:54.40

RE: propojení sat-video-tv

AV vstup přece neni jen Scart.Vždyt sám píšeš, že to má AV in i out.To tvé video má sice pouze CVBS, ale i ten Ti tvuj záměr musí splnit,ne?
Když neumíš na Videu nastavit AV vstup,to je pak těžký Ti radit.
Na DO to bývá tlačítko, které je označeno nějak takto:
AV,Ext,šipka směřující do čtverečku či kruhu.
uživatel
Saxon
07.12.2008, 18:58.47

RE: propojení sat-video-tv

jaký to je video
uživatel
slapet
07.12.2008, 18:59.59

RE: propojení sat-video-tv

Tipoval bych to ještě na model s BNC konektorem na video pozici.
uživatel
Saxon
07.12.2008, 19:02.51

RE: propojení sat-video-tv

@Saxon mám totiž starej philips VR 253 bez scartu a když už nahrávám tak v pohodě R^
uživatel
slapet
07.12.2008, 19:19.02

RE: propojení sat-video-tv

chlapi díky, nemám to doma ale zapojoval jsem to příbuzným,
je to starý vhs sony, postup zapojení už mi je jasný
uživatel
fanmax