Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
18.01.2009, 14:52.39

Sloučení DVB-T + kabelovka

Jak sloučit kabelovku (UPC) a DVB-t (kanal 32-39-54).Při použití hybridního slučovače mi DVB-T ruší (vodorovné proužky) některé programy v kabelovce.
uživatel
vojok
18.01.2009, 15:20.10

RE: Sloučení DVB-T + kabelovka

Budto si zjisti, kde vysila kabelovka a pouzij pasmovy slucovac (kabelovka je vetsinou na VHF a S kanalech), pak staci slucovac VHF/UHF

Ovsem casto je i na spodnich kanalech UHF, pak by to chtelo pasmovy pro kanaly 1-trebas 29 a 32-60 ale taky muze byt i na vyssich kanalech a pak by jsi potreboval asi slucovac REST na 3 kanaly.
uživatel
J a
18.01.2009, 15:21.43

RE: Sloučení DVB-T + kabelovka

Jedině selektivním slučovačem, kde z jednoho vstupu bude DVB-T přesně na kanálech, které uvádíš a z druhého vstupu vše ostatní. Ale pokud náhodou kabelovka používá ty výše uvedené frekvence, tak to bude stejně o ničem (nehledě na úrovně signálů, které by měly být zhruba stejné). Z principu je to ale blbost vůbec dávat dohromady...
uživatel
technikTKR
18.01.2009, 15:40.34

RE: Sloučení DVB-T + kabelovka

Proste vyzkouset koaxialni rele,napr.od nejmenovane firmy correct.Sam jsem si je objednal na zkousku,nicmene nekomunikuji se mnou:).
uživatel
hdpe
18.01.2009, 15:46.37

RE: Sloučení DVB-T + kabelovka

Nebo dva zesilovače před slučovačem a vypínat jim napětí.
uživatel
TDB
18.01.2009, 16:42.56

RE: Sloučení DVB-T + kabelovka

Pouzit slucovac 32,39,54 a rest (UPC), na vstup pro UPC pro jistotu zaradit utlum. clen pro kanaly 32,39,54. Podminkou dobreho fungovani jsou cca. stejne urovne sluc. signalu.
uživatel
blik