Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
09.04.2009, 14:42.04

krajné satelity

Mám parabolu s motorom a nemôžem zachytiť signál na krajnych druziciach ide mi hlavne o 75E parabola sa natočí ale je to bez signálu,skúšal som aj krokovanie a nepomáha čo s tým? Ďakujem.
uživatel
01peter011
09.04.2009, 14:48.40

RE: krajné satelity

1.nepíšeš typ paraboly,ale něco běží i na 80cm
2.kolmý stožár
3.výhled na tuto světovou stranu
4.pokud zabrousíš do sekce ABC,tak zjistíš vše o nastavení motoru a jeho nastavení...
5.pokud ti sekce ABC nezaujme tak se zkus poradit s někým ze svého okolí(třeba montážní firma..) R^
uživatel
Kamil_k4
09.04.2009, 14:51.28

krajné satelity

A jakej chytneš poslední? 42E, 53E, 68,5E a co překážka není tam barák, strom ...
uživatel
VYDRA004
09.04.2009, 15:02.56

krajné satelity

parabola je 80-ka kolmy stožiar mám aj pekný výhľad.......a najkrajnejšiu chytím 53E a dalej nič
uživatel
01peter011
09.04.2009, 15:30.45

krajné satelity

Máš to špatně naštelovaný ,jinak s tou 80kou bys ulovil víc 68,5 E 100%
uživatel
VYDRA004
09.04.2009, 15:32.23

RE: krajné satelity

Na zvolené pozici zkoušej jemně doladit parabolou dokud nezachytíš signál, poznáš kde je chyba. Třeba není osa paraboly s nohou motoru.
uživatel
juzek
09.04.2009, 15:33.51

krajné satelity

Máš to špatně naštelovaný ,jinak s tou 80kou bys ulovil víc
uživatel
VYDRA004
09.04.2009, 15:49.52

krajné satelity

chalani takze ked sa mi natocí na 75E mám ju ručne teda skrutkami dostaviť? a len potom či aj pôvodné sa mi nestratia?
uživatel
01peter011
09.04.2009, 15:55.00

RE: krajné satelity

Musíš zjistit a to právě tím ručním seřízením, kolik a kde máš chybu. To samé provádět střídavě na druhém konci. Najít to nej pro krajní polohy. Samozřejmý je naprosto kolný úchyt pro motor !
uživatel
juzek
09.04.2009, 16:57.22

RE: krajné satelity

Krajné polohy družíc s motorom sa nastavujú už veľmi citlivo a je potrebné presné doladenie, tam je už odchylka 1-2 mm bez signálu. Čím väčšia parabola, tým to musí byť presnejšie. U 80 cm paraboly je to v pohode, tam je rozmedzie elevácie dosť veľké. Kolmý stožiar je základ. Kolmý ale naozaj presne kolmý. Začni od začiatku, to znamená začať s nastavovaním nulového bodu, ktorý máš na danej družici. Potom sa posúvaj postupne do ľava s parabolou, teda k východným družiciam po jednej, teda 23,5, 26,28,39,42..atď a sleduj signál.Ak sa signál postupne stráca nastav v menu v prijímači na danej družici miernu odchýlku, teda napr. u 53E skús ručne nastaviť v menu v prijímači napr. 53,2,53,3,alebo 52,8.Ak sa signál zvyšuje, nastav tak všetky družice, to znamená všetky na východ,ale aj na západ po 45W, ak chytíš. Odchylka,ktorú zadáš je vlastne vyrovnanie kolmosti držiaka, motora, príp. celého celku zostavy. V každom prípade treba začať s nastavovaním od nuly, teda nulového bodu.Ja som mal ten istý problém s parabolou 110 cm a v karjných polohách u 75E a 80E sa jednalo doslova o milimeter, dva.
uživatel
vw1
10.04.2009, 19:07.11

krajné satelity

dakujem všetkym,skusim co bude v mojich silách a uvidím....
uživatel
01peter011
10.04.2009, 21:01.46

01peter011

........a hlavne nezabudni, ako máš dobre nastavenú nulu, (dôvod nájdeš na ABC) aj to je dôležité spolu s kolmosťou stožiaru a s ostatnými detailami, bohužiaľ ale dôležitými
uživatel
antonius