| 01.05.2009, 13:17.04 | |
C Band / Str. SlovenskoMam v zahrade nejaku stredovu 140-150 cm parabolu a uvazujem nad tym, ze si zakupim 17°K C-Band LNB (lokalita Zvolen). Ak ma niekto skusenosti, je mozne prijimat nejake TV kanaly?Dik (idem studovat footprints). |
![]() bmilan |
| 01.05.2009, 14:03.28 | |
re.podívej se na lyngsat.com tam je vše od 80°E po 60°W dokonce velikost paraboly svazek nasměrování K+C :))) |
![]() vaclavbrno |
| 01.05.2009, 17:35.44 | |
RE: C Band / Str. SlovenskoTam som samozrejme isiel hned po napisani dotazu a zistil som, ze by to chcelo vacsiu (ovela vacsiu) parabolu. |
![]() bmilan |
| 01.05.2009, 19:47.29 | |
C bandak uz ides nieco kupovat, tak ber pod 17*K. Kedysi davno som v pohode prijimal C band na antenu 1.5m a ozaj som si vychutnaval ten pocit slobody a exotiky. Pouzival som sice Chaparral a samostatny lnb ako pre ku tak i c pasmo. A vobec nepoviem hlupost, ked som po nejakom case pouzivania 17*K Eagle Aspen presiel na 13*K a sila signalu sa vyrazne zlepsila cim padom som mohol prijimat o zopar stanic viac. Znacku si uz nepamatam a kvoli tomu, ze som uz niekolko rokov mimo Slovenko, tak nemozem poskytnut blizsie info. Avsak verim, ze napr. 40*W ta zaujme. Tie juhoamericke stanice stoja za zhliadnutie....Inak tu su satelity, co mi isli ok: 93*E, 90*E, 80*E, 78*E, 76*E, 68*E, 53*E, 40*E, 26*E, 1*W (Deutsche Welle), 18*W, 22*W, 27*W, 40*W a 53*W (tu si pamatam este aj analog M2) |
![]() sato |