| 26.05.2009, 17:55.40 | |
Zákaz vstupu na střechuMám problém s našim novým "důchodcem důvěrníkem" v našem paneláku,který i snad ze závisti zakázal přístup všem na střechu.Asi mu vyhovoval předrevoluční režim a mu stačí se dívat na čtyři zrnité programy ze zastaralé STA.Já mám na střeše parabolu,CB,FM VKV a čidla od meteostanice.Proto se tam obcas potřebuji dostat,ale ten je jen pro to,aby se sundaly paraboly i na boku našeho paneláku.Je tu sice natažená kabelovka,ale drahá. Poradíte jak na to? |
![]() zelenina |
| 26.05.2009, 17:57.46 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuposlat ho do domova dochodcov |
![]() Blooddog |
| 26.05.2009, 17:59.04 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuzastřelit. nenápadně. |
![]() Tomik535 |
| 26.05.2009, 18:00.39 | |
RE: Zákaz vstupu na střechunemá šanci. z hlediska protipožární ochrany MUSÍ být přístup na střechu volný.Ať jsi jde stěžovat, řekni mu, že zavoláš na hasiče, že blokuje přístup na střechu a ať si připraví prachy na pokutu. |
![]() Rambo |
| 26.05.2009, 18:02.55 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuNech tam ide s tebou a potom nenápadne, ale ozaj nenápadne ho postrč..... :))) a si tam sám! :))) |
![]() Milan C |
| 26.05.2009, 18:07.10 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuNa tyhle nervozní a zlý postkomunistický důchodce se musí rázně a tvrdě žádně násilí ale trochu zvýšit hlas a ukázat že nejste Venca Vokurka z 3.patra co se nechá odbýt a jde radši na pivo.a jde to .. hlavně jak říkám nenechat si sr***át na hlavu a nenechat se tahat za nos |
![]() pat |
| 26.05.2009, 18:08.13 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuk vlastnímu zařízení máš vždy právo, ale i povinnost vstupu, nepíšeš, zda jste sdružení vlastníků, či jste u nějakého družstva. Milému důchodci vysvětli co by dělal, kdyby jakékoliv zařízení na střeše se utrhlo nebo spadlo, měl by na krku obecné ohrožení.Bohužel se s takovými strupy musíš nějakým způsobem vypořádat: pokud jste sdružení svolej schůzi a všem vlastníkům učiň oznámení, třeba i zápisem, pokud jste družstvo, zajdi si na příslušného správce, že požaduješ třeba i klíč od žebříku, prostě vstup na střechu za účelem správy svého majetku (vysvětleno lidovou formou :8) ) |
![]() Babui |
| 26.05.2009, 18:21.05 | |
Zákaz vstupu na střechuJsme sdružení nájemníků. A telekomunikační zákon něco neříká?Nevíte? |
![]() zelenina |
| 26.05.2009, 18:24.00 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuZastrelit a napadne, aby sa inemu dochodcovi tu funkciu nechcelo prevziat. |
![]() gogo1 |
| 26.05.2009, 18:25.32 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuJo já mam taky podobnéj problém jenže máš na tu parabolu a antény povolení vlastníka domu jestli jo tak si udělej ten klíč ale jestli né tak by se raději držel při zdi a skusil jse dohodnot nebo mužeš taky o tenhle příjem programu přijít.A to nemluvím jestli to máš uzemněné a jiné technické věci. |
![]() ROSTA |
| 26.05.2009, 18:27.14 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuDo zákonů se nemontuji 20 let, protože v této společnosti má vždy dvojí výklad a to je na h.o.v.n.o., jinak platí co napsal pat |
![]() Babui |
| 26.05.2009, 18:27.58 | |
ROSTAPovolenou mám jen jednu a revize je hotová,uzemněno vše. |
![]() zelenina |
| 26.05.2009, 18:28.28 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuSabotoval bych tomu dědkovi televizní rozvod... |
![]() Martin79 |
| 26.05.2009, 18:32.44 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuNebo i po dobrém...nabídnout mu společný konvertor na 23.5.. |
![]() Tomik535 |
| 26.05.2009, 18:34.43 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuA ještě tě pak sám bude bránit před dalšími případnými závistivci..musíš té (nevhodné slovo)ity využít R^ |
![]() Tomik535 |
| 26.05.2009, 18:51.54 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuAno, nebo mu vlézt do p*dele. |
![]() Martin79 |
| 26.05.2009, 18:52.54 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuAno, ale účelově ;) |
![]() Tomik535 |
| 26.05.2009, 18:54.59 | |
Je to zrádnýstačí aby začlo někde zatekat a máš to na krku,pokud máš povolení tak by neměl být problém,dědek nemá šanci,ale určitě si bude stěžovat,proto bych skusil domluvu,když ne tak potom přitvrdit! |
![]() spyko |
| 26.05.2009, 19:14.35 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuNebo mu řekni, že k němu jako k důvěrníkovi nemáš důvěru. Dědkovi vypadnou zuby, klepne ho pepka, a aplikace brokovnice, či jiné vyhlazovací metody nebude potřeba.:-D |
![]() Martin79 |
| 26.05.2009, 19:16.17 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuPřístup na střechu má být z požárního hlediska volný, ovšem také často vidím zámky na vstupech a žebřících. Zdůvodňuje se to zbytečným vstupem na střechu, třeba za účelem opalování a střechy tím trpí.Jinak pokud se jedná o typ vlastnictví, o domě v obou případech rozhoduje buď schůze vlastníků nebo v případě družstva schůze samosprávy. Tyto orgány rozhodují o tom co bude kde viset, ať na stěně domu nebo na střeše na stožárech. Nejvhodnější řešení je dohodnout se na společném rozvodu SAT i DVB-T. |
![]() grupen |
| 26.05.2009, 19:18.38 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuJestli splnujes vsechny potrebne podminky a zakonne normy atd.,tak nevim proc ti to nechce povolit ,kdyz uz je tam mas. V opacnem pripade jestli jste SVJ mel by sis vyzadat souhlas atd.,takove rady jak ti tu radi jsou k nicemu.....tady je nazor jednostrany a to neni dobre....jsem tez toho nazoru jako ..spyko...diskuse a domluva je tou nejrozumejsi cestou.Pevne nervy R^ |
![]() kos |
| 26.05.2009, 19:33.13 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuJo, to znám.. :))) |
![]() lipagamb |
| 26.05.2009, 19:50.59 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuMěl jsi na důvěrníka kandidovat sám....ale on o to není zájem, protože to jsou starosti navíc a zadarmo!!Já osobně bych udělal to samé (a to nejsem důchodce) A máš alespoň ten byt v osobním vlastnictví? Nenápadné rady "postrčit ze střechy" jsou opravdu blbé. Chybí tu Antonín, aby ti řekl.....kup si svůj dům a nebudeš mít problém. To není o komunistech....ale jen a jen o lidech. |
![]() Jarpet |
| 26.05.2009, 23:37.47 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuJo, nebo tak.Kvůli domluvě s některými lidmi, je ale někdy třeba potřeba udělat i to co netřeba. ;-) |
![]() Martin79 |
| 27.05.2009, 00:16.57 | |
RE: Zákaz vstupu na střechujak píše grupen. Rozhoduje domovní schůze! Na tu asi nechodíš viď. Využij schůzi nabídni i ostatním řešení,( že se mohou kdykoliv v budoucnu přidat, vysvětlit důvody proč by to mohli v budoucnu využít i oni) prostě je na tobě jak to ovlivníš. Promluv s některými ještě před schůzí. Pokud na střeše je stožár nemyslím že by se to nedalo obhájit. Dobře se připrav a trvej na zápisu ze schůze. Bez emocí to jistě dobře dopadne. Mnoho zdaru |
![]() juzek |
| 27.05.2009, 15:47.35 | |
RE: Zákaz vstupu na střechuNa takých jedincov treba veľmi tvrdo, ako už bolo už písané.Nech sa určite bývalý súdruh preberie, je rok 2009. |
![]() romannitra |