| 26.05.2009, 19:45.58 | |
Televize a mlžení výrobcůPo 2 letech jsem donucen kouknout na televize na trhu. Nedávno se tady vychvalovala nějaká nová TV od Panasonicu, tak byl průzkum rovnou zaměřen na produkty tohoto výrobce.Na webu upoutá jakási nová technologie NeoPDP,s nejnižší spotřebou el. energie v historii s úhlopříčkou 106 cm. To mně zaujalo, technické údaje však ne. Max příkon 340 W ! To se mi málo vůbec nezdá, když moje 2 roky stará plazma papá při stejné úhlopříčce max 380 W (Samsung) Kouknul jsem tedy na starší typy Panasonic a ejhle, výrobce se asi za spotřebu stydí a raději ji většinou neuvádí - prý bude upřesněna. Kolik tedy vlastně žere obyčejná plazma - ta méně úsporná,když se výrobce chvástá onou "nejnižší spotřebou el. energie v historii"? |
![]() Orion |
| 26.05.2009, 20:03.53 | |
Kupuju tady max.295Whttp://www.rtvmedia.pl/produkt-Panasonic_TX_P42S10E_Full_HD_400Hz-Panasonic%20TX-P42S10E,78.html |
![]() habr |
| 26.05.2009, 20:25.15 | |
LCD Sony KDL-40Z4500 Full HD 200Hz nebere mínhttp://www.rtvmedia.pl/produkt-Sony_KDL_40Z4500_Full_HD_200Hz-Sony%20KDL-40Z4500,128.html |
![]() habr |
| 26.05.2009, 20:36.01 | |
RE: Televize a mlžení výrobcůOrionNejde pouze o úhlopříčku, ale i o rozlišení, takže možná srovnáváš blbě. Nedávno jsem se známým kupoval 127cm panasonic full hd - max. 495W. Její nástupe s neopdp má na štítku 420. Samsungy měly ještě víc. Není snad třeba dodávat, že na tuto spotřebu se dostaneš jen párkrát ve zlomku vteřiny.. |
![]() Tomik535 |
| 26.05.2009, 22:47.17 | |
Údaj o příkonu na štítku přístrojevůbec nic nehovoří o jeho spotřebě, ekologičnosti nebo ekonomičnosti. Jedná se o maximální technologickou hodnotu. Nikoliv o hodnotu provozní. Je to stejné jako výkon motoru u automobilu a průměrná spotřeba podle TP. Ta spotřeba také neodpovídá štítkovému údaji o výkonu motoru. I motor s maximálním výkonem 150kW může jezdit za 5l/100km, a to je to co mě jako spotřebitele opravdu zajímá. Těch 150kW je jen cukrátko pro zákazníky! |
![]() Enik |
| 26.05.2009, 22:55.23 | |
RE: Televize a mlžení výrobcůFakt je ,ze je to oblepene nalepkami(hlavne v predajni)spredu aj zozadu.Osobne som pod vyvojom niecoho noveho v oblasti TV ocakaval,ze klesne aj spotreba a ono to za posledne roky len splaslo a spotreba stupla.A ak nemas kvalitny signal,tak to tu aj uvidis na rozdiel od crt.Takze moc univerzalnosti ten vyvoj nepriniesol,ked nemas 100% signal trt uvidis ale mas placku. |
![]() liquere |
| 27.05.2009, 02:24.54 | |
RE: Televize a mlžení výrobcůJestli vám jde o ekologii,tak to chválím,ale pokud o kapsu,tak si spočítej zhruba 4 hod denně ,asi 1Kwh,asi 3Kč,t,j. 1 cigareta,nebo 1/4 litru piva,pokud nemáš na elektřinu,kup si akvárko. |
![]() pierrepetr |
| 27.05.2009, 05:31.11 | |
RE: Televize a mlžení výrobcůnejde mi o to , kolik zaplatím za elektriku nebo o ekologii. Prostě je to zajímavé a něco o tom vědět není nikdy na škodu. |
![]() Orion |
| 27.05.2009, 07:41.04 | |
pierrepetrKde žiješ?http://www.nazeleno.cz/energie/energetika/elektrina-zdrazi-nova-cena-je-4-65-kc-za-kwh.aspx |
![]() juzek |
| 27.05.2009, 08:16.28 | |
@ pierrepetrNo a meral si spotrebu na akvarku? |
![]() gogo1 |
| 27.05.2009, 08:23.53 | |
RE: Televize a mlžení výrobcůNo jasně jak ukoho že u mně tv jede 16h denně za 20let vystřídal 6 tv Po 5letech každá hin to nemluvím jestli chceš tošku držet krok s vyvojem před 5 lety platil za el.800kč ted 1500kč měsičně a ještě doplácím teď momentálně plasma 106cm LG kterou mám přes dva roky už jednou v opravně problém z obrazovkou pruměrná spotřeba měřená koupeným měřákem spotřeby 180W. |
![]() ROSTA |
| 27.05.2009, 09:37.24 | |
RE: Televize a mlžení výrobcůHodně dělá taky nastavení mám samsung 656 (117cm) A mám vytažený hodně jas.. tak má 280w.. V každém případě při jiném nastavení jasu atd.. může rozdíl dělat i 100w. Zkoušno měřákem. |
![]() TRE |
| 27.05.2009, 16:11.54 | |
RE: Televize a mlžení výrobcůK té spotřebě el. energie a ekologii -koho to zajímá,tak má fa Sony od března na našem trhu model řady WE .Koukněte na stránky od Sony. http://www.sony.cz/hub/bravia/block/3/subblock/3?campaignid=12003807 |
![]() gogin |
| 28.05.2009, 01:22.39 | |
juzekvidíš jak jsem dopadl,ani nesleduji ceny,i tak to vyjde levněji než kino |
![]() pierrepetr |