Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
26.05.2009, 19:45.58

Televize a mlžení výrobců

Po 2 letech jsem donucen kouknout na televize na trhu. Nedávno se tady vychvalovala nějaká nová TV od Panasonicu, tak byl průzkum rovnou zaměřen na produkty tohoto výrobce.
Na webu upoutá jakási nová technologie NeoPDP,s nejnižší spotřebou el. energie v historii s úhlopříčkou 106 cm.
To mně zaujalo, technické údaje však ne. Max příkon 340 W !
To se mi málo vůbec nezdá, když moje 2 roky stará plazma papá při stejné úhlopříčce max 380 W (Samsung)
Kouknul jsem tedy na starší typy Panasonic a ejhle, výrobce se asi za spotřebu stydí a raději ji většinou neuvádí - prý bude upřesněna. Kolik tedy vlastně žere obyčejná plazma - ta méně úsporná,když se výrobce chvástá onou "nejnižší spotřebou el. energie v historii"?
uživatel
Orion
26.05.2009, 20:03.53

Kupuju tady max.295W

http://www.rtvmedia.pl/produkt-Panasonic_TX_P42S10E_Full_HD_400Hz-Panasonic%20TX-P42S10E,78.html
uživatel
habr
26.05.2009, 20:25.15

LCD Sony KDL-40Z4500 Full HD 200Hz nebere mín

http://www.rtvmedia.pl/produkt-Sony_KDL_40Z4500_Full_HD_200Hz-Sony%20KDL-40Z4500,128.html
uživatel
habr
26.05.2009, 20:36.01

RE: Televize a mlžení výrobců

Orion
Nejde pouze o úhlopříčku, ale i o rozlišení, takže možná srovnáváš blbě. Nedávno jsem se známým kupoval 127cm panasonic full hd - max. 495W. Její nástupe s neopdp má na štítku 420. Samsungy měly ještě víc. Není snad třeba dodávat, že na tuto spotřebu se dostaneš jen párkrát ve zlomku vteřiny..
uživatel
Tomik535
26.05.2009, 22:47.17

Údaj o příkonu na štítku přístroje

vůbec nic nehovoří o jeho spotřebě, ekologičnosti nebo ekonomičnosti. Jedná se o maximální technologickou hodnotu. Nikoliv o hodnotu provozní. Je to stejné jako výkon motoru u automobilu a průměrná spotřeba podle TP. Ta spotřeba také neodpovídá štítkovému údaji o výkonu motoru. I motor s maximálním výkonem 150kW může jezdit za 5l/100km, a to je to co mě jako spotřebitele opravdu zajímá. Těch 150kW je jen cukrátko pro zákazníky!
uživatel
Enik
26.05.2009, 22:55.23

RE: Televize a mlžení výrobců

Fakt je ,ze je to oblepene nalepkami(hlavne v predajni)
spredu aj zozadu.Osobne som pod vyvojom niecoho noveho
v oblasti TV ocakaval,ze klesne aj spotreba a ono to za posledne roky len splaslo a spotreba stupla.A ak nemas kvalitny signal,tak to tu aj uvidis na rozdiel od crt.Takze moc univerzalnosti ten vyvoj nepriniesol,ked nemas 100% signal trt uvidis ale mas placku.
uživatel
liquere
27.05.2009, 02:24.54

RE: Televize a mlžení výrobců

Jestli vám jde o ekologii,tak to chválím,ale pokud o kapsu,tak si spočítej zhruba 4 hod denně ,asi 1Kwh,asi 3Kč,t,j. 1 cigareta,nebo 1/4 litru piva,pokud nemáš na elektřinu,kup si akvárko.
uživatel
pierrepetr
27.05.2009, 05:31.11

RE: Televize a mlžení výrobců

nejde mi o to , kolik zaplatím za elektriku nebo o ekologii. Prostě je to zajímavé a něco o tom vědět není nikdy na škodu.
uživatel
Orion
27.05.2009, 07:41.04

pierrepetr

Kde žiješ?
http://www.nazeleno.cz/energie/energetika/elektrina-zdrazi-nova-cena-je-4-65-kc-za-kwh.aspx
uživatel
juzek
27.05.2009, 08:16.28

@ pierrepetr

No a meral si spotrebu na akvarku?
uživatel
gogo1
27.05.2009, 08:23.53

RE: Televize a mlžení výrobců

No jasně jak ukoho že u mně tv jede 16h denně za 20let vystřídal 6 tv Po 5letech každá hin to nemluvím jestli chceš tošku držet krok s vyvojem před 5 lety platil za el.800kč ted 1500kč měsičně a ještě doplácím teď momentálně plasma 106cm LG kterou mám přes dva roky už jednou v opravně problém z obrazovkou pruměrná spotřeba měřená koupeným měřákem spotřeby 180W.
uživatel
ROSTA
27.05.2009, 09:37.24

RE: Televize a mlžení výrobců

Hodně dělá taky nastavení mám samsung 656 (117cm) A mám vytažený hodně jas.. tak má 280w.. V každém případě při jiném nastavení jasu atd.. může rozdíl dělat i 100w. Zkoušno měřákem.
uživatel
TRE
27.05.2009, 16:11.54

RE: Televize a mlžení výrobců

K té spotřebě el. energie a ekologii -koho to zajímá,tak má fa Sony od března na našem trhu model řady WE .Koukněte na stránky od Sony. http://www.sony.cz/hub/bravia/block/3/subblock/3?campaignid=12003807
uživatel
gogin
28.05.2009, 01:22.39

juzek

vidíš jak jsem dopadl,ani nesleduji ceny,i tak to vyjde levněji než kino
uživatel
pierrepetr