| 16.06.2009, 10:19.03 | |
=Živelna pohroma=Pozdravujem linuxákov!Vie mi niekto pomôcť, poradiť s DM 7020Si? Pravdepodobne po zásahu bleskom- výmena Wifi anténa, výmena Wifi router a nap otvoru nejde ani komunikácia s dreamom(cez sieť.kábel a router) Vďaka za prípadné reakcie... stano66 zavinač centrum.sk |
![]() jurkstan |
| 16.06.2009, 10:26.38 | |
RE: =Živelna pohroma=co tam chces pomoct?.. Servis to isti.. |
![]() fesacik |
| 16.06.2009, 10:56.29 | |
RE: =Živelna pohroma=Podle všeho to proběhlo do procesoru a to je špatný.Na dálku je diagnoza nemyslitelná-jak píše výše servis. |
![]() hobza |
| 16.06.2009, 11:17.01 | |
RE: =Živelna pohroma=dream jde? |
![]() Hujer |
| 16.06.2009, 11:22.30 | |
RE: =Živelna pohroma=Stále se pozastavuji nad tím, že si někdo koupí techniku za desítky tisíc, ale věnovat pár tisícovek na vybavení domu nebo bytu kvalitními přepěťovými ochranami je už za těžko. |
![]() kuba |
| 16.06.2009, 11:58.27 | |
kuba netárajpri zásahu bleskom ti už nič nepomôže, ani vtedy ,keby si ju mal na sebe. Najlepšia ochrana je na 100 % odpojenie všetkých káblov.To čo sa stalo sa stalo , nedopatrením ,lenivosťou alebo neprítomnosťou,danej osoby na danom mieste. tých pár tisícoviek sa dá využiť na iné účely , a tie svoje prepäťové ochrany /určite ich predávaš , alebo im robíš reklamu/ si natri na cicky. Aj tak to nepomôže. |
![]() oneeeee |
| 16.06.2009, 12:28.38 | |
@oneeeeeco je to cicky? :8) |
![]() Babui |
| 16.06.2009, 12:29.13 | |
RE: =Živelna pohroma=najlepsia ochrana je poistka v poistovni a prepatova ochrana ktora proti blesku nic nezmoze, ale poistovak sa uz nema naco vyhovarat.(vlastna skusenost) |
![]() PEPE8989 |
| 16.06.2009, 12:31.36 | |
Cickonaše známá východňárka říkala cicko koze (té hrudní) |
![]() drejdl |
| 16.06.2009, 12:32.33 | |
RE: =Živelna pohroma=snad likvidátor ne? |
![]() Babui |
| 16.06.2009, 12:36.24 | |
RE: =Živelna pohroma=jedna nejmenovaná fa., výrobce př. ochran dává garanci ve výši několika tisíc euro na poškození přístrojů, ovšem jak by to dopadlo a kde mají servisní techniky nebo nějaké zastoupení mi zůstalo utajeno :-/ |
![]() poky1 |
| 16.06.2009, 12:36.43 | |
oneeeeeMám sto chutí napsat"kdyby hloupost nadnášela...." Ale neudělám to. Něco si o problému přečti a potom mluv. Dále to komentovat nebudu, protože by to u tebe bylo zbytečné. Jak je vidět, máš pevný názor a to já obdivuji. |
![]() kuba |
| 16.06.2009, 12:42.11 | |
kubaďakujem za uznanie. Každý má svojho boha, svoj názor a svoju dieru. ;) |
![]() oneeeee |
| 16.06.2009, 13:32.44 | |
RE: =Živelna pohroma=Jo souhlas kuba je mimoň. |
![]() alda |
| 16.06.2009, 14:40.18 | |
aldaMimoń a to tuplovanej jsi ty. Nepleť si přímej úder blesku a napěťovou špičku po vedení. To jsou dvě rozdílné věci. O přímej úder blesku se tu zcela jistě nejednalo.Po zásahu bleskem do objektu by jurkstan nenesl věci do opravy ale do šrotu. Vysmívat se bez vědomostí umí každej (nevhodné slovo). |
![]() kuba |
| 16.06.2009, 15:54.32 | |
RE: =Živelna pohroma=No nevím respondet píše po zásahu bleskem tak ty ani číst neumíš.Tak ty jsi opravdu větší dutohlav než jsem čekal. :laughing: |
![]() alda |
| 16.06.2009, 16:10.06 | |
RE: =Živelna pohroma=@alda - je asi tvojím hobby každého osočovať a urážať, ale čítať naozaj nevieš, je tam jasne napísané "Pravdepodobne po zásahu bleskom"...A asi si priamy zásah bleskom v živote nevidel, to by mu ten Dream dymil ešte na vianoce. A podľa toho, čo jurkstan píše mu nejde len komunikácia. Vidím to tak na odpálenú sieťovku v Dream-e. |
![]() Ferrari |
| 16.06.2009, 17:17.39 | |
RE: =Živelna pohroma=jasne.. kludne nech to uzivatel rozvrta, pripadne zajde este na slavne AááBéé forum k tamojsim odbornikom, a tí mu poradia aby nahral vsetko cez JTAG a vybavene ..Pisem to zamerne sem, lebo posledne som mal umelca, ktoremu a onom fore ako liek na nenanaladenie kanalov na opene 8xx poradili JTAG a on to tam narval rovno trafopajkou.. vid : http://satservis.sk/servis/viewpage.php?page_id=6.. Inak len tak dalej satmaniaci, kutilstvo je dobre iba tak doma na zahradke, a box, ktorý mi pride na servis po uzivatelskom neodbornom zasahu posielam na naklady uzivatela rovno spat !!! |
![]() Vlado Fogo |
| 16.06.2009, 18:11.00 | |
VladoFogoNeni to malinko jinak ???A výsledok ? Prijímač po odstránení "patlanín" + nahraním noveho softu + vymenením jedného tranzistora,( t.j. pôvodcu celej poruchy) normálne ďalej bezproblémovo funguje. Oprava v tomto prípade nebola drahá, ale nakoľko prišiel s prijímačom, do ktorého ktosi neodborne zasahoval, bola raz tak drahá ako keby bol prišiel z prijímačom bez cudzieho zásahu :))) |
![]() bigj |
| 16.06.2009, 18:18.52 | |
RE: =Živelna pohroma=ajjaaaj :))) |
![]() borsalino |
| 16.06.2009, 18:31.57 | |
RE: =Živelna pohroma=Nejsem profík servisman jako VF ale když se mi oběvila hláška Adios Amígos tak jsem našel pomoc na víše zmíněném foru a od té doby mám klid.Spíš mu ubírá kšefty a to se přeci nikomu nelíbí.Sice netvrdím že se nenajde spousta lidí co neví co dělá a pak to tak dopadá že není co opravovat. |
![]() AB DSR-322 |
| 16.06.2009, 19:21.28 | |
RE: =Živelna pohroma=..preboha ane nezrovnavaj Adios Amigos s tym co som uvadzal ako priklad. nenaladenie kanalov nema nic spolocne z JTAG-om ako znela rada z onoho fora.a co sa tyka tych kseftov .. priklad z inej oblasti trebars od doktora: myslis si ze ty uberas nejaky kseft doktorovi ked mas 40-tky teploty a das si doma aspirin miesto toho aby si ho navstivil ?? trt, miesto teba pride x druhych pacientov.. kamosko oberas tym len svoju rodinu o prachy, bo teraz ti to moze prejst, ale ta viroza sa ti neskor vrati a zalahnes na dlhsiu dobu a ujde ti toho ovela viac.. |
![]() Vlado Fogo |
| 16.06.2009, 19:43.01 | |
RE: =Živelna pohroma=Panebože.....já si myslím že ta viroza už někho postihla.. a vubec to není léčené.. a vlezlo mu to už aj na mozog a cicky... |
![]() pat |
| 16.06.2009, 19:57.02 | |
RE: =Živelna pohroma=Ďakujem veľmi pekne za názory.Väčšine tento problém pomohol k "duchaplnej" debate. Pre tých serióznych, DREAM funguje bez problémov, len neviem doňho dostať net. Rormýšľal som ešte nad cestou cez USB alebo serial port????????????? :-/ |
![]() jurkstan |
| 16.06.2009, 20:06.39 | |
jurkstanAhoj urcite bych byt tebou zkontrroloval nastaveni videl bych to docela realne jestlis menil routr .Jinak pokud sisi jist tak asi budes muset navstivit servis asi sitovka.Lukas |
![]() lak |
| 16.06.2009, 20:13.58 | |
RE: =Živelna pohroma=ten internet dostaneš len cez ethernet. USB je na pridanie pamäte a rs232 len na prehratie image.Takže ak máš router do menu nastavenie komunikácie a zaklikneš DHCP ak nemáš router tak to necháš volné. reštart a znova pozrieš či sa ti adresa nezmenila. Potom stisneš modré tlačidlo vzbereš addons / downloads a tak zistíš či ti ide internet. |
![]() oneeeee |
| 16.06.2009, 20:17.15 | |
@pat... je odvodenina od patolizal.. v ktere r i t i jsi momentalne? ja bych řekl, ze v te olmacke ?? |
![]() Vlado Fogo |
| 16.06.2009, 20:24.53 | |
RE: =Živelna pohroma=Jeste dodam ze nevim jaky routr mas ale necopodobneho jsem resil asi pred rokem a v routru jsem musel vypnout ochranu.A tech stouralu si nevsimej jeste nebyli na dovoleny tak jim to leze na mozek :8) Lukas |
![]() lak |
| 16.06.2009, 22:28.32 | |
Poky1,VF a OneeeChlapci,už jsem se tak dlouho upřímně nezasmál.DěkujiS pozdravem mud.sat Ps: cicky....no to je síla |
![]() mudrsat |
| 16.06.2009, 22:29.53 | |
RE: =Živelna pohroma=U nás se říká cycky. :-/ |
![]() Tomik535 |
| 16.06.2009, 23:13.15 | |
aldaJsi opravdu chytrej chlapec, to se musí nechat. Jen řekni mamince, ať ti dá čepičku víc do čela, máš asi úpal! |
![]() kuba |
| 17.06.2009, 00:15.38 | |
RE: =Živelna pohroma=tak ste zase zkujwili jedno téma, tak si můžete gratulovat@mudrsat: a čemu si se smál u mého příspěvku, radši ani nechci vědět :crying: |
![]() poky1 |
| 17.06.2009, 01:26.39 | |
RE: =Živelna pohroma=Jaký máš router? |
![]() Hujer |
| 17.06.2009, 07:23.48 | |
Vladko fogo si robí reklamkuMálo práce? |
![]() juzek |
| 17.06.2009, 08:56.00 | |
poky1Neber si to tak, tobě se to povede téměř všude, kde se objevíš. |
![]() kuba |
| 17.06.2009, 10:10.35 | |
@juzekvobec nie.. skor naopak .. uz ma nebavi opravovat zpatlane prijimace..kludne pridi na vypomoc, aspon budes konecne robit nieco uzitocne, ako tlacit ludom tie polske kramy menom Ferghnusnon .. kua to by som nedal ani tchyni a pritom ju mam tak rad, asik ako koza nož :))) |
![]() Vlado Fogo |
| 17.06.2009, 10:50.55 | |
kubaUpřímě tě lituji ty chudáčku.Nemáš to v hlavince uplně vpořřádku co? :laughing: :laughing: |
![]() alda |
| 17.06.2009, 10:57.58 | |
aldaA ještě něco bys uměl? Třeba tu k věci. |
![]() kuba |
| 17.06.2009, 13:44.31 | |
@VFMinulý týden jsem dvakrát projížděl PB a koukal jsem, že na spoustě panelákách máte popadané antény a ohlé stožáry.Sem si řekl, že ti to budu musel pěkně vyčinit, tak tak činím nyní.Jinak pěkné městečko, ale V.Tatry bylo famózní. Je to ostuda, vychřice přece řádila 19.11.2004. :)) |
![]() Saxon |
| 17.06.2009, 15:45.09 | |
RE: =Živelna pohroma=Saxone,tak ta vychřice to je fakt ostuda! |
![]() Sekyra |
| 17.06.2009, 17:29.04 | |
@Saxonco si neprezvonil a pripadne sa nezastavil ?popadane anteny nie je to hlavne co špatí PB .. ovela horsie bude na tom az sa dokonci dialnica, ale spat k tym antenam .. je to pozostatok po starych casoch .. v meste su 3 kablovky + 2 vysielace SATRO MMDS, takze povodne 30 rocne spol anteny uz su odstavene a domove spolocenstva sa nemaju nejak k ich likvidacii.. vyzera to naozaj desne, pekny farebny zatepleny panelak s ohavami na streche |
![]() Vlado Fogo |
| 17.06.2009, 17:36.11 | |
@VFZastavim se někdy příště, v Tatrách jsem určitě nebyl naposledy - nadchly mě dokonale.Viděli jsme i malého medvěda/Hrebienok/. Sklánim se před všemi, co stavěli lanovku na Lomničák.Muselo to být hrozně náročný/ ve třicátých letech minulého století/. |
![]() Saxon |
| 17.06.2009, 18:14.41 | |
RE: =Živelna pohroma=tí ,čo stavali tú lanovku , tak ich deti stavali niekde metro. Len si nemôžem spomenúť kde. :laughing: |
![]() oneeeee |
| 17.06.2009, 18:33.24 | |
RE: =Živelna pohroma=jj, tatry su ok, ja preferujem tiez pekny kus prirody trosicku blizsie: http://www.chatanagruni.sk/ a z kopca vidiet dumbier, roháče, alebo trebars maguru.. oplati sa to prejst |
![]() Vlado Fogo |
| 17.06.2009, 18:36.36 | |
RE: =Živelna pohroma=Že by v matičke stovežatej? :))) |
![]() Tomik535 |