Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
20.07.2009, 17:23.10

Vhodná parabola-Gibertini

Rád bych rozšířil mou parabolu o další LNB konvertory(28,2°E-23,5°E-19,2°E-13°E) Můj problém spočívá v tom, že nevím jaký zvolit vhodný multifokus. Parabola je stará asi 6 let (85cm hliník) a nemá moc nejlepší možnosti pro uchycení multifokusu. http://img190.yfrog.com/i/snmek008.jpg/ Uvažuji proto o zakoupení nové paraboly, nejlépe Parabolu 55 Toroidal pro jeho možnosti rozšířit o další 4 LNB. Nezdají se mi však jeho rozměry (25,3x49,7cm) které nemusí být příliš vhodné pro příjem programů v HD kvalitě. Co myslíte, je lepší koupit klasickou 85 cm parabolu třeba od Gibertini včetně originálního multifokusu pro 4x LNB, nebo mám raději zvolit Toroidal. Umístění by bylo u držáku na zdi.
uživatel
PawelB
20.07.2009, 17:27.42

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Oprava, velikost hlavního reflektoru paraboly je 53,2 x 66,8cm
uživatel
PawelB
20.07.2009, 17:45.23

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Do ohniska dej konvertor s delším krkem a mf nejlépe vantage.
uživatel
Tomik535
20.07.2009, 17:47.12

RE: Vhodná parabola-Gibertini

https://www.parabola.cz/clanky/3420/instalace-paraboly-multibeam/

http://www.eltasat.cz/paraboly/parabola-maximum-e-85-multifocus
uživatel
netace
20.07.2009, 17:53.27

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Ano, pokud chceš opravdu víc než tyto 4 pozice..
uživatel
Tomik535
20.07.2009, 17:57.50

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Uvažoval jsem o konvertoru Megasat Diavolo Single LNB 0,1 dB HDTV.
uživatel
PawelB
20.07.2009, 17:59.02

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Dobrý článek, díky.
uživatel
PawelB
20.07.2009, 18:05.29

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Kdo vymyslel tu červenou krytku a popisky na krabičce ten fakt nebyl idiot..účel to bezpochyby spolehlivě plní.. ;)
uživatel
Tomik535
20.07.2009, 18:21.20

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Co je špatného na červené krytce a (popisu HD?) To jako že to naláká více potencionálních kupců?
uživatel
PawelB
20.07.2009, 18:23.19

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Obě paraboly jsou zdá se dobré, ale která je vhodnější? MAXIMUM E-85 Multifocus nebo 55 Toroidal
uživatel
PawelB
20.07.2009, 18:41.00

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Já by řekl, že 1. T-90, 2. MAXIMUM E-85, 3. T-55, v poměru výkon;cena. 12.5 GHz 1. 39,65db;3190kč 2. 38,7db;1590kč 3. 35,7db;1840kč.
uživatel
netace
20.07.2009, 19:23.53

RE: Vhodná parabola-Gibertini

povedal by som, ze pre tebou pozadovane pozicie je ta parabola o priemer 85 cm dost vhodna. Kup si drziak na multifokus (ten Vantage je velmi dobra volba, ale daju sa pouzit aj bryle, ak by si mal problem s uchytenim - comu neverim, uchyt sa da vzdy nejak vyriesit.
O inom type aneny uvazuj jedine v pripade, ze by si chcel "zirsi zaber". Ale v tvojom pripade volba T55 su vyhodene peniaze. Navyse na hlavnych poziciach budes mat horsi signal - priemer nepusti.
uživatel
JanoHels
20.07.2009, 19:55.12

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Tomík má naprostou pravdu !
Obyčejný až podprůměrný LNB Diavolo s magickým nápisem HD !!! dělá divy...
Stačí vyrobit něco obyčejného dát to do hezké krabičky pár hezkých nápisů a už to frčíííííí.
A lidí co se chytí je pořád dost.
Tohle platí ve všem a všude..
Jen mě to nikdy nenapadlo...
;)
uživatel
pat
20.07.2009, 20:03.25

RE: Vhodná parabola-Gibertini

pat: a co je na tom průměrného? přijatelné šumové číslo 0.1 dB za celkem přijatelnou cenu...
uživatel
PawelB
20.07.2009, 20:09.58

RE: Vhodná parabola-Gibertini

C je sparavne Neatace.
uživatel
gogo1
20.07.2009, 20:23.43

RE: Vhodná parabola-Gibertini

JanoHels: líbí se mi ta rozšířitelnost. Když se později rozhodnu u multifocus že ho doplním o 5 LNB, neměl bych tu možnost.
uživatel
PawelB
20.07.2009, 23:32.26

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Jasne, potom nie je o com. Ak to vidis takto, s perspektivou do buduca, tak potom T90 (SuperB riesenie) alebo E-85. Ja som vychadzal z tvojho zadania.
uživatel
JanoHels
21.07.2009, 15:25.48

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Proč je napsáno u paraboly 55 Toroidal která se dá srovnat s klasickou parabolou o průměru 60cm že je vhodná až pro 8 LNB, a u paraboly MAXIMUM E-85 Multifocus která je průměrově větší se píše až 5 LNB? http://www.eltasat.cz/paraboly/paraboly-toroidal/
uživatel
PawelB
21.07.2009, 15:49.24

RE: Vhodná parabola-Gibertini

To tam pisou prodejci, kteri tyto anteny nikdy nemontovali.
uživatel
Saxon
22.07.2009, 10:51.12

RE: Vhodná parabola-Gibertini

Tak jsem si nakonec objednal jen multifocus od vantage na 4 LNB(28,2°E-23,5°E-19,2°E-13°E) Může mi prosím někdo poradit jak jej správně nasměrovat? Jsem v tom celkem laik.
uživatel
PawelB
22.07.2009, 17:09.50

PawelB

Vše je dobře popsané v levém sloupku na https://www.parabola.cz/abc/
uživatel
lada69