| 20.07.2009, 17:23.10 | |
Vhodná parabola-GibertiniRád bych rozšířil mou parabolu o další LNB konvertory(28,2°E-23,5°E-19,2°E-13°E) Můj problém spočívá v tom, že nevím jaký zvolit vhodný multifokus. Parabola je stará asi 6 let (85cm hliník) a nemá moc nejlepší možnosti pro uchycení multifokusu. http://img190.yfrog.com/i/snmek008.jpg/ Uvažuji proto o zakoupení nové paraboly, nejlépe Parabolu 55 Toroidal pro jeho možnosti rozšířit o další 4 LNB. Nezdají se mi však jeho rozměry (25,3x49,7cm) které nemusí být příliš vhodné pro příjem programů v HD kvalitě. Co myslíte, je lepší koupit klasickou 85 cm parabolu třeba od Gibertini včetně originálního multifokusu pro 4x LNB, nebo mám raději zvolit Toroidal. Umístění by bylo u držáku na zdi. |
![]() PawelB |
| 20.07.2009, 17:27.42 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniOprava, velikost hlavního reflektoru paraboly je 53,2 x 66,8cm |
![]() PawelB |
| 20.07.2009, 17:45.23 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniDo ohniska dej konvertor s delším krkem a mf nejlépe vantage. |
![]() Tomik535 |
| 20.07.2009, 17:47.12 | |
RE: Vhodná parabola-Gibertinihttps://www.parabola.cz/clanky/3420/instalace-paraboly-multibeam/http://www.eltasat.cz/paraboly/parabola-maximum-e-85-multifocus |
![]() netace |
| 20.07.2009, 17:53.27 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniAno, pokud chceš opravdu víc než tyto 4 pozice.. |
![]() Tomik535 |
| 20.07.2009, 17:57.50 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniUvažoval jsem o konvertoru Megasat Diavolo Single LNB 0,1 dB HDTV. |
![]() PawelB |
| 20.07.2009, 17:59.02 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniDobrý článek, díky. |
![]() PawelB |
| 20.07.2009, 18:05.29 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniKdo vymyslel tu červenou krytku a popisky na krabičce ten fakt nebyl idiot..účel to bezpochyby spolehlivě plní.. ;) |
![]() Tomik535 |
| 20.07.2009, 18:21.20 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniCo je špatného na červené krytce a (popisu HD?) To jako že to naláká více potencionálních kupců? |
![]() PawelB |
| 20.07.2009, 18:23.19 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniObě paraboly jsou zdá se dobré, ale která je vhodnější? MAXIMUM E-85 Multifocus nebo 55 Toroidal |
![]() PawelB |
| 20.07.2009, 18:41.00 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniJá by řekl, že 1. T-90, 2. MAXIMUM E-85, 3. T-55, v poměru výkon;cena. 12.5 GHz 1. 39,65db;3190kč 2. 38,7db;1590kč 3. 35,7db;1840kč. |
![]() netace |
| 20.07.2009, 19:23.53 | |
RE: Vhodná parabola-Gibertinipovedal by som, ze pre tebou pozadovane pozicie je ta parabola o priemer 85 cm dost vhodna. Kup si drziak na multifokus (ten Vantage je velmi dobra volba, ale daju sa pouzit aj bryle, ak by si mal problem s uchytenim - comu neverim, uchyt sa da vzdy nejak vyriesit.O inom type aneny uvazuj jedine v pripade, ze by si chcel "zirsi zaber". Ale v tvojom pripade volba T55 su vyhodene peniaze. Navyse na hlavnych poziciach budes mat horsi signal - priemer nepusti. |
![]() JanoHels |
| 20.07.2009, 19:55.12 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniTomík má naprostou pravdu !Obyčejný až podprůměrný LNB Diavolo s magickým nápisem HD !!! dělá divy... Stačí vyrobit něco obyčejného dát to do hezké krabičky pár hezkých nápisů a už to frčíííííí. A lidí co se chytí je pořád dost. Tohle platí ve všem a všude.. Jen mě to nikdy nenapadlo... ;) |
![]() pat |
| 20.07.2009, 20:03.25 | |
RE: Vhodná parabola-Gibertinipat: a co je na tom průměrného? přijatelné šumové číslo 0.1 dB za celkem přijatelnou cenu... |
![]() PawelB |
| 20.07.2009, 20:09.58 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniC je sparavne Neatace. |
![]() gogo1 |
| 20.07.2009, 20:23.43 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniJanoHels: líbí se mi ta rozšířitelnost. Když se později rozhodnu u multifocus že ho doplním o 5 LNB, neměl bych tu možnost. |
![]() PawelB |
| 20.07.2009, 23:32.26 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniJasne, potom nie je o com. Ak to vidis takto, s perspektivou do buduca, tak potom T90 (SuperB riesenie) alebo E-85. Ja som vychadzal z tvojho zadania. |
![]() JanoHels |
| 21.07.2009, 15:25.48 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniProč je napsáno u paraboly 55 Toroidal která se dá srovnat s klasickou parabolou o průměru 60cm že je vhodná až pro 8 LNB, a u paraboly MAXIMUM E-85 Multifocus která je průměrově větší se píše až 5 LNB? http://www.eltasat.cz/paraboly/paraboly-toroidal/ |
![]() PawelB |
| 21.07.2009, 15:49.24 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniTo tam pisou prodejci, kteri tyto anteny nikdy nemontovali. |
![]() Saxon |
| 22.07.2009, 10:51.12 | |
RE: Vhodná parabola-GibertiniTak jsem si nakonec objednal jen multifocus od vantage na 4 LNB(28,2°E-23,5°E-19,2°E-13°E) Může mi prosím někdo poradit jak jej správně nasměrovat? Jsem v tom celkem laik. |
![]() PawelB |
| 22.07.2009, 17:09.50 | |
PawelBVše je dobře popsané v levém sloupku na https://www.parabola.cz/abc/ |
![]() lada69 |