Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
23.07.2009, 20:54.18

DM 800 Klon

Ahojte!Chcel by som sa spýtať odborníkov,že aké sú nevýhody a výhody /samozrejme okrem ceny/ Dreambox 800 HD klonu oproti originálu?Ďakujem za rady.
uživatel
sync
23.07.2009, 20:59.47

RE: DM 800 Klon

Na prvni pohled totozne, na druhy si vsimnes ze nelicuji na sebe jednotlive dily. Pak pri pouzivani zjistis ze je otoceny sata konektor, ze to tuhne ponekud casteji. Nakonec zjistis ze je lepsi zaplatit 11 tisic za original nez 8 za klon.
uživatel
krompac
23.07.2009, 22:29.41

RE: DM 800 Klon

Ja bych spis mel strach do toho nahrat fungl novy software, proc pisou prodejci "lze nahrat bootloader v.72" ? Je mozne, ze bude vydan software, ktery klony zamerne blokne ? Nastesti vlastnim original a jsem tomu rad.Porad cekat, az novy soft v klonu nekdo testne by se me teda nechtelo.
uživatel
Madness
24.07.2009, 00:52.33

RE: DM 800 Klon

ono to proste zatuhne, kdyz tam nahrajes soft s BL73 :-)

Pokud se casem smaze BL uplne nejakou time bomb, no tak pak bude muset pres RS232 nahrat BL72...
uživatel
Hollys
24.07.2009, 10:43.18

RE: DM 800 Klon

mam klon DM 800 a s gemini 4.20 chodi rovnako dobre ako orig DM 800. Neregistrujem ziadne tuhnutia ani nic podobne.
Co sa tyka novych softov, nejak nevidim dovod, preco zbytocne rvat do stroja novy soft, ked vsetko co potrebujem, funguje tak ako ma aj so starym.
Navyse som na klone privital dorobeny chladic na procaku, ktory na orig boxoch nie je
uživatel
jozef BA
24.07.2009, 11:10.50

RE: DM 800 Klon

No hlavni rozdil bude v uzivateli ten co ma origo muze cokoliv a jakkolov bez bazne a hany a ten co ma klon tak ten ti vzdy rekne: "nejak nevidim dovod, preco zbytocne rvat do stroja novy soft"... :zombie:
uživatel
chocholos
24.07.2009, 11:15.16

RE: DM 800 Klon

a nechá tam ten stávající raději dalších pět let... :))) ;P
uživatel
drobeček
24.07.2009, 11:36.05

RE: DM 800 Klon

a? nejak nechapem v com akoze vidis problem? :) Ak dream este o 5 rokov vobec pobezi, bude mi uplne jedno, aky soft tam bude ci uz gemini 8.50, alebo gemini 20.30
Skutocnost je taka, ze oba boxy su vyrabane v tej istej hale a rozdiel v ramci HW je minimalny, snad + by som dal klonu za chladenie navyse

Na druhej strane by asi aj mna mrzelo, keby som vyhodil o 180 az 200 eur viac za orig box :)
uživatel
jozef BA
24.07.2009, 19:16.35

RE: DM 800 Klon

Inak kde stiahnut firm. s bootloaderom 73? Ma ho Gemini 4.40. Box este nemam, ale uz zhanam do neho veci... Mam cas do utorka ;)
uživatel
loon
24.07.2009, 19:25.24

RE: DM 800 Klon

No a nasiel by sa niekto cez skype, ICQ, alebo aj osobne v BA, kto by mi pomohol s dreamom? Citam fora a cim dalej, tym vacsi salat mam v hlave... :))
uživatel
loon
25.07.2009, 12:04.33

RE: DM 800 Klon

Skype:Bruty12
Ozvi sa a poriesime to...
uživatel
Bruty
08.05.2010, 17:34.11

DM 800 Klon

Chcel by som sa opýtať skúsených, ako pri kupovaní DM 800 spoľahlivo rozoznám opticky, či ináč, že to nieje klon ale originál.
uživatel
mooove