| 04.08.2009, 16:01.09 | |
jeden LNB viac sat.Da sa nejak rozdelit signal z jedneho lnb do viacerych sat. prijmacov?diky... |
![]() stano77 |
| 04.08.2009, 16:06.00 | |
RE: jeden LNB viac sat.ano, ale treba pouzit bud twin alebo quad |
![]() quick123 |
| 04.08.2009, 16:08.19 | |
jeden LNB viac sat.To sa všeobecne neodporúča. Preto sa vyrábajú LNB s viacerýmmi výstupmi (2,4,8). Tak môžeš použiť i viacej sat. prijímačov |
![]() emo53 |
| 04.08.2009, 17:31.37 | |
RE: jeden LNB viac sat.Jde to - ale jenom s omezeními.LNB není anténa, jak se někdy chybně soudí. Je to první část přijímače. Jestliže tedy tuto první část musí sdíelt více přijímačů, pak to znamená, že nejsou nezávislé. Nemohou každý přijímat ve stejné době úplně různé programy. Jde to takto: - přepínač - může být elektronický, ale i manuální. Pak prostě přijímá ten, na který je přepnuto. Elektornické přepínače řídí obvykle napájení 12V, takže celkem snando jde použít napětí na scartu nebo napětí pro LNB, které některé přijímače mají vyvedeno. Pak je jeden master a druhý slave. - loop - některé přijímače mají vyveden i výstup do dalšího přijímače označený LNB out. Pak se do něj do série připojí další přijímač. Ten který je první uričuje, co se bude koukat (asi jednu čtvrtinu - určí polarizaci horizontální/vertikální a pásmo horní/dolní). Když je vypnutý má kompletní ovládání druhý. |
![]() Antonín |
| 04.08.2009, 18:48.07 | |
RE: jeden LNB viac sat.konvertor quatro a multipřepínač na potřebný počet přijímačů. |
![]() Hujer |