Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
12.08.2009, 07:07.36

TV Panasonic TX-P42G15E

Dobrý den, Chtěl bych zdejší odborníky poprosit o názor na výše uvedenou TV. Hlavně by mě zajímalo jestli někdo neví jaké kvality dosahuje DVB-S (S2) tuner. Již doma jeden sat. HD tuner mám a nevím jestli v této TV DVBS (S2) tuner je k normálnímu použití. Sleduji programy na SKYLINK.
Díky za názory.
uživatel
tony
12.08.2009, 07:13.37

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Co to je normalni pouziti?? Ma pouze Diseqc 1.0, musis dokoupit CRW modul, neumi EMU, neumi ti uvarit kafe ani svestkove knedliky.
uživatel
Saxon
12.08.2009, 07:25.11

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Normální použití? prostě vložím přístupovou kartu naladím programy a koukam. Se žádným EMU neumím pracovat a ani nevím pořádně co to je nebo co to žere. Jsem laik. Že to nevaří kafe a knedlíky to asi přežiju. Mám konvertor pro čtyři účastníky a jeden výstup je ještě volný. Ten Diseqc 1.0 by mi stačil?
uživatel
tony
12.08.2009, 07:34.54

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Tak budes muset akorat koupit CRW modul /cena kolem 1000kc/ a muzes koukat.Diseqc 1.0 umoznuje prepinat max. 4 LNB /druzice/.Co vim, tak se netes na korektni ceske EPG.Jinak je ten panel vyborny.
uživatel
Saxon
12.08.2009, 07:37.18

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Díky. Já přepínám pouze dvě družice a sice Astru 19 a 23,5 stupně.
uživatel
tony
12.08.2009, 08:34.34

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Tony, ty Skylink karty budeš mít dvě, nebo je budeš přendávat?

Komba nejsou skoro nikdy k ničemu dobrá. A obzláště nejsou dobrá komba TV se satelitním přijímačem a AVREC a playerem. Oboje funguje tak napůl a morálně zastará dříve, než panel nebo AVREC. Protože se satelitní přijem a formáty k přehrávání mění rychleji.
uživatel
Antonín
12.08.2009, 08:37.45

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

To je další otázka jestli vůbec můžu mít dvě kartyy na jednu domácnost. Chtěl bych mít dvě.
uživatel
tony
12.08.2009, 08:50.00

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

můžeš třeba pět... :8)
uživatel
drobeček
12.08.2009, 09:02.16

RE-tony

Můžeš mít Twin Cam od Cryptoworksu Mascom.Cena asi 2000Kč.A nemusíš nic vytahovat.Myšleny karty.
uživatel
Baron
12.08.2009, 09:31.34

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Kup si radeji model 42G10E a satelitni prijimac externi. Mam to tak take, je to optimalni reseni.
uživatel
Saxon
12.08.2009, 10:13.36

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Barone, barone...jestlipak jsi to opravdu pochopil?

Vidím to jako Saxon.
Ale kdybych tu televizi už jakýmsi řízením osudu měl, tak bych to zkusil, třeba jenom pro případ závady by se to mohlo šiknout...
uživatel
Antonín
12.08.2009, 10:27.08

Saxon

Funguje u TX-P42G10E EPG korektne? Na cely tyden?
uživatel
pavsla
12.08.2009, 10:28.31

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Díky za názory
uživatel
tony
12.08.2009, 11:15.26

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

jestli mas na mysli EPG z interniho DVB-T tuneru, tak to nevim, jelikoz vyuzivam EPG na HD Vantage 7100, to je uplne jina urovem. Jinak DVB-T tuner ma tato TV velmi slusny.
uživatel
Saxon
12.08.2009, 13:53.21

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Televize s DVB-S,C,T něco podobného měl nebo má Technisat ve své nabídce.Ten Panasonic jsem viděl dnes dopoledne u Emosu v Přerově na náměstí.Není to špatná volba,má i DVB-S2 tuner a CI slot a byl za cca.37 000Kč.Má ale asi jen Diseq 1.0 přepínač Tj. max.4x1.Na motor na parabole tedy nebude.
uživatel
Baron
12.08.2009, 13:58.56

RE-Antonín

Já jsem to pochopil jeho dotaz,ale on asi myslel 2x Skylink na jednu TV.Jinak pane Antoníne se tady na Parabole musíte cítil jako pan vševědoucí.Všecho ví a všechno zná.Má skoro všechny karty Evropy na Pay-TV a nedělá nic jinýho než tady všechny poučuje.
uživatel
Baron
12.08.2009, 14:31.42

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

Barone číst to nemusíš, není to povinné.
Ale je to furt užitečnější, než poslechnout tvoji radu a koupit si v jeho situaci modul Twin CAM.

Pozdravuj v obchodě v Přerově.
uživatel
Antonín
12.08.2009, 15:20.38

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

mno shodou okolností jsem testoval vyššího brášku 127cm za 60-tku a ten satelitní tuner se mě velmi zamlouvá.
Nevidím na tom nic špatného ji mít v ložnici na 4x1 diseqC a úplně to stačí, s motorem jako idiot si mohu točit třeba v obyváku a čekat až bude signál :fuming:
Testoval jsem Diablo UW 1.82 a vše potřebné včetně kartiček gital a skylink jedou, vzájemně se nekoušou, takže pohoda
Doporučuji R^
uživatel
Babui
12.08.2009, 15:31.47

babui

Dat si takou kravu do loznice, hmm, ty jsi taky strelec. ;) To by v loznici nemusel v zime topit a v lete bych chcit, kdyz bych usnul pri zapnute TV. TV s integrovanym DVB-S je pro Saxona hovadina, uz kvuli poslechu satelitnich radií.Cau
uživatel
Saxon
12.08.2009, 15:40.39

TV Panasonic TX-P42G15E-super tv

Mám tento tv a kto si ho kúpi určite sa pri ňom nudiť nebude.Má pripojenie na net a systém vier cast cez ktorý za páe sekúnd možete sledovať komplet uoutube,archív Novy vo skvelej kvalite,fotky z Picasa vebu,počasie vo svete a iné,má slot na sd kartu a videa na nej prehráva vo for. dvix,mám v ńom modul cw,karu skylink,hd programy super.Cez tech.dlna prehráva video a foto z pc v detskej izbe.K nemu pripojený notebook z ktorého sa dá prehrať všetko. Má dvb-c,dvb-t dvb-s i analog.Jedina malá nevýhoda je sat.tuner.Má len disec1=4sat=4lnb,čiže motor zatial nefunguje,ale verím že sa to ďalšou akt.softu opraví.tv si sam spraví upgrade softu,naposledy asi pred 3 týždňami
uživatel
tatar
12.08.2009, 15:41.29

Saxon

zdar, víš jaká je to pohoda, visí ti to na zdi, žádný kabel, všechno v jednom, sám mám takto 107 Samsunga a když to přijde, tak to přijde (inspirace na nás) :laughing: víš co myslím-jako živé R^
uživatel
Babui
12.08.2009, 15:51.06

babui

tusim... ;) Ja mam v loznici kino 55cm CRT a STB/21TV programu/ a uplne mi to staci, stejne to kolikrat ani nezapnu.Cau
uživatel
Saxon
23.10.2009, 16:38.23

Jak naladit satelity na TV Panasonic TX-P42G15E

Kámoš si koupil tv Panasonic TX-P42G15E a nemůžeme naladit korektně oba dva satelity Astra 19,2 a 23,5.Ladí pouze 23.5. a i když v půlce ladění 23.5 opticky napíše,že ladí 19.2 tak tam dále skáčou stanice s 23.5 a z 19.2. nic nenaladí.
Parabola je nastavena ok 80cm LNB Monoblok quad (klasický receiver pracují obě družice).Potřebovali bychom vědět jak zprávně nastavit radši všechny volby tz.Diseqc ,jak nakonfigurovat LNB .Předem děkuji za rady jak na to.
uživatel
Novak
23.10.2009, 19:54.07

RE: TV Panasonic TX-P42G15E

:laughing: Ta 60ka v ložnici nemá chybu. Nemusíš se přitom koukat na svou starou..možná to začne i znova bavit R^
uživatel
Tomik535