Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
24.08.2009, 21:16.33

Pomoc pri výbere HDTV príjimača

Dobý deň potreboval by som pomôcť pri výbere HDTV príjimača.Pred jeho výberom by som potreboval vyriešieť jeden detail.
Som laik to znamená niektoré moje výrazy môžu byť nesprávne.
Máme na streche parabolu kde sú dva LNB Chytáme družice Astra 19,2 a 23,5-máme skylink.Do podkrovia idú 2 koaxiálne káble, ktoré sú napojené do dvoch krabičiek č.1 a č.2 ktoré sú vzájomne prepojené ďaľšou krabičkou č.3.
http://www.mypicx.com/08242009/HDTV/
Ak by sa to korektne nezobrazilo tak tu je popis
Špecifikácia krabičky č.1 a č.2
-alexy ZST zlučovač TV/SAT,priech.útlm 3dB,oddel utlm 40dB. Sú na nich 3 konektory (TV,SAT,Výstup)koaxiáli zo strechy idú do konektoru SAT.Krabičky sú medzi sebou prepojené konektorom TV(resp.medzi sebou sú prepojené krabičkou č.3) konektor Výstup ide do dvoch nezávislých televízorov.
Špecifikácia krabičky č.3
ZVT-Previs a.s. PTR 21 E (5-862MHz).
No a toto by som potreboval nahradiť alebo doplniť niečím aby som si mohol zapojiť aj tretí televízor.
Čo by som očakával:
1.Nakoľko nemáme motor budem príjimať len tieto dve družice kde sa pravdepodobne nič zaujímavé nedá len tak odkódovať...
2.Chcel by som HDTV príjimač pretože by som chcel príjimať aj nejaké HD kanali teraz a po rozšírení do budúcna. Budem si taktiež kupovať skylink kartu. Samozrejme by som chcel príjimať Nova, Nova Cinema hlavne Nova HD a aj ČT HD. Moja otázka znie musím si Skylink kartu zaragistrovať pre ČR aby mi išla Nova,Nova Cinema a Nova HD,alebo stači aj pre SR a pôjdu tiež?Niekde som sa dočítal že to ide stále na skylinku že je to v nejakom teste a ten bude ešte dlho trvať. No teraz tvrdia dlho ale to nemusí platiť za dva mesiace. Z toho vyplýva že potrebujem taký príjimač do ktorého je možné zasunúť dve skylink kartičky - ak bude potreba.Tu mi znie jedna otázka Skylink kúpeny v SR zaregistrovaný pre ČR má rovnakú programovú škálu ako keby som kúpil CS link a zaregistroval v Čechách?
Na úvod nechcel by som linux príjimač-myslím že ho nevyužijem a nemám ani na to čas.
Neviem či majú všetky príjimače štandardtne aj upscaling SDTV ale vyslovene sa to písalo len pri Technisate.To by som chcel mať.
Tu je nejaký môj vyber.Strop je 270 EUR s DPH.
Topfield TF7700HSCI,Optibox8750HDCICX,OptiboxHD2CICX,Opticum9500HD 2CI2CXE PVR Ready-pôvodne som bol rozhodnutý pre tento ale neviem či má MPEG4 niekde píšu hej a na stránke výrobcu je len MPEG2,TechnisatDigitHD8S,OctagonHDSF-918,Ferguson8900
Nechcem kupovať niečo čo nevyužijem.Navrhnite.ĎAKUJEM
uživatel
icoo
24.08.2009, 22:05.43

RE: Pomoc pri výbere HDTV príjimača

Hezký dotaz.

Ta spojovací "krabička" je vlastně rozbočovač tv pásma do dvou slučovačů tv/sat. Zřejmě tam máte ještě nějaké antény na pozemní příjem.
Pro nezávislý příjem ke třetí tv potřebuješ vyměnit konvertory twin za quad a z jejich výstupů vést zvlášť kabel(přes diseq přepínač) až k stb. Můžeš si i tímto svodem přitáhnout i antény na pozemní tv(další sluč tv/sat). Pokud máte parabolu dost velkou, lze přidat i další družice.

S přijímačem ti neporadím, je zde toho dost.
uživatel
Tomik535
24.08.2009, 22:06.33

RE: Pomoc pri výbere HDTV príjimača

Hezký dotaz.

Ta spojovací "krabička" je vlastně rozbočovač tv pásma do dvou slučovačů tv/sat. Zřejmě tam máte ještě nějaké antény na pozemní příjem.
Pro nezávislý příjem ke třetí tv potřebuješ vyměnit konvertory twin za quad a z jejich výstupů vést zvlášť kabel(přes diseq přepínač) až k stb. Můžeš si i tímto svodem přitáhnout i antény na pozemní tv(další sluč tv/sat). Pokud máte parabolu dost velkou, lze přidat i další družice.

S přijímačem ti neporadím, je zde toho dost.
uživatel
Tomik535
24.08.2009, 22:07.51

RE: Pomoc pri výbere HDTV príjimača

Kurňa O2 dnes blbne.. :)))
uživatel
Tomik535
24.08.2009, 22:29.26

RE: Pomoc pri výbere HDTV príjimača

No anteny na pozemný príjem nemáme už žiadne. Horšie je to s tým že hore k satelitu sa nedostanem aby som vymenil konvertory :(.Minulý rok sa robila strecha, a podkrovie je komplety zadeglovane - difúznou fóliou. Musel by som zohnať nejaký deväťmetrovy rebrík aby som sa dostal aspoň na strechu, poodsúvať škridly, vyškrabať sa k satelitu a potom čakať keď zídem dole že ma svokor zabije :)))
Kurňa myslel som že je taky nejaký rozbočovač - zlučovač že bude mať vstup na tie dva konvektory a výstup na trebárs 4 TV bez toho že by som niečo musel meniť....
Och joj :(
uživatel
icoo
24.08.2009, 22:35.07

RE: Pomoc pri výbere HDTV príjimača

Pokud už tam nemáte antény, můžeš vyhodit ty slučovače.

S problémem přístupu ke konvertorům je lehká rada. Není nic jednoduššího, než si to zaplatit.. :)))
uživatel
Tomik535
24.08.2009, 22:49.34

RE: Pomoc pri výbere HDTV príjimača

"Skylink" a "CS Link" jsou dvě různé firmy s různou nabídkou a různými cenami...pozor na to !
Když si koupíš kartu Skylink a zaregistruješ ji pro "POUŽÍVÁNÍ" v ČR, tak ti na ni půjdou všechny neplacené programy (včetně Markízy a STV3). A samozřejmě i HD kanály půjdou nějakou dobu volně (zdarma), potom si je můžeš předplatit, kromě NOVA HD, ten jde i bez placení a tak to bude i s ČT1 HD...
Podrobnosti na stránkách Skylink.cz.
uživatel
Děda Petr
24.08.2009, 22:51.30

RE: Pomoc pri výbere HDTV príjimača

Předpokládám, že ta parabola je minimálně 80cm veliká a tak by ti stačil Inverto monoblok quad okolo 62€. V tom případě by jsi už nemusel mít žádné "krabičky" a přímo by jsi vedl každý koaxial zvlášť do každého přijímače. Hezkou grafiku má Ferguson HF-8900HD okolo 280€, ostatní neznám. Skylink bych aktivoval pro CZ region, v našem regionu funguje STV1,2,3 , JOJ, JOJ PLUS, MARKÍZA. Ve vašem regionu SK nejde ČT HD, NOVA, NOVA HD.
uživatel
netace
24.08.2009, 22:51.43

RE: Pomoc pri výbere HDTV príjimača

icoo - co takhle nainstalovat si novou parabolu na nějakém přístupnějším místě ?
uživatel
Děda Petr
25.08.2009, 07:34.27

Levné pseudořešení

Z popisu vyplývá, že v provozu jsou 2 TV přijímače. Rozumím tomu tak, že také dva satelitní přijímače? V případě, že ano, pak existuje pseudořešení. To spočívá v praxí podložené úvaze, že v provozu bude satelitní přijímač 1 vždy a ze satelitních přijímačů 2 a 3 pouze jeden z nich. Tedy kombinace 1+2, nebo 1+3. Pokud tuto podmínku lze splnit, pak na střechu není třeba lézt a na kabel k satelitu 2 se napojí rozbočovač satelitních signálů pro frekvence 900 až 2300 MHz nebo 5 až 2300 MHz.V tom rozbočovači jsou ochranné diody, která pustí proud pouze do LNB nikoliv do dalšího přijímače. Třetí přijímač se napojí novým kabelem od rozbočovače. Cena rozbočovače je kolem 120 Kč. V případě, že se zapnou oba přijímače 2+3 nestane se nic, ale budou se přetahovat a vyhraje jeden z nich, výklad by byl poněkud delší. Lze však naprosto sledovat stejný transpordér (kmitočet)stejné družice naprosto bezpečně i v kombinaci přijímačů 2+3. Pro nezávislý provoz všech tří přijímačů je nutno použít výše doporučené řešení.
Mám doma 2 Technisaty. Mají hezké obrázky a umožňují snadno vyřezávat reklamy z nahrávek, mají zabudovaný dekodér pro použití polské TNK, nejsou to však ani náhodou přijímače pro satelitní fajnšmekry.
uživatel
samorost
25.08.2009, 07:55.12

@samorost

To je vlastně svým způsobem použití LOOP propojení - kdy jeden receiver je vypnutý a druhý se může zapnout.
uživatel
netace
25.08.2009, 13:04.06

to Netace

Pokud se týká použití, je to obdobné. Rozdíl proti LOOPu je pravděpodobně jeden, druhý přijímač nemusí být ani ve stand by. Mám zato, že LOOP není funkční, když není napájení,je tam asi malý zesilovač na krytí ztrát, ale nikdy jsem to nezkoušel a nezkoumal.Propojení "natvrdo" bych zde netipoval.
uživatel
samorost
25.08.2009, 14:34.42

@samorost

Mám takto přes smyčku propojený S3000CICR spolu s SSHD2 a jede to dobře, akorát, že na SSHD2 je o něco menší signál. Bez měřáku ti nenapíši o kolik db je ztráta, ale když to vezmu podle S3000CICR kde je signál na 75% a na SSHD2 55%, tak tipuji, že ta ztráta může být tak 2db.
uživatel
netace