| 28.08.2009, 22:45.34 | |
HD přijímač bez HD televizeZdravím pánové, chtěl bych se zeptat mám 100 hz televizi od Samsungu a SD přijímač. Přemýšlím o HD přijímači, pofrčí mi to když to propojím přes Scart kabel?? Nebo musím mít i Televizi v HDčku?? Díky za odpověď. |
![]() ASRady |
| 28.08.2009, 22:50.38 | |
Pofrčíale nějak uniká smysl. |
![]() hobo |
| 28.08.2009, 22:51.30 | |
RE: HD přijímač bez HD televizePojede ti to, ale kvalitu HD vysilani neuvydis. |
![]() Saxon |
| 28.08.2009, 22:53.37 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeneuvidis... |
![]() Saxon |
| 28.08.2009, 22:54.13 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeNo jasné že to pôjde aj na tom Samsungu cez Scart - a budeš mať prístup k programom MPEG 4 /DVB S2/ a HD programy. |
![]() satmonter |
| 28.08.2009, 22:57.06 | |
Přístupano,ale to je asi tak všechno.HD toho se tedy na té skleněnce opravdu nedočká. |
![]() hobo |
| 28.08.2009, 23:00.57 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeKoľko palcový máš ten Samsung ??? |
![]() satmonter |
| 28.08.2009, 23:11.36 | |
re:Může přijímat i SD programy v MPEG4,třeba KD na 23,5E.Saxone jak hodnotíš ty anténky na fotce v emailu,došel ti? |
![]() lubbik |
| 28.08.2009, 23:16.27 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeAZ BOX HD máš tam i modulátor .o) |
![]() juzek |
| 28.08.2009, 23:35.42 | |
satmonterJe to úhlopříčka 82 |
![]() ASRady |
| 28.08.2009, 23:50.41 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeS takou veľkou obrazovkou je už poznať rozdiel v obraze medzi SD a HD - a k tomu na tom klasickom TV prijímači je normálny obraz aj na SD - lebo v HD toho až tak veľa zatiaľ tam nie je, a čo tam je, tak je všetko pekne platené. Tak že by som si ťažkú hlavu z toho HD TV prijímača nerobil kým to začne všetko vysielať v HD kvalite tak ten TV prijímač ešte doderieš. |
![]() satmonter |
| 29.08.2009, 00:03.33 | |
lubbikJeste jsem v poste nebyl. Zitra snad... |
![]() Saxon |
| 29.08.2009, 01:31.52 | |
ASRadyneboj se vše Ti bude makat i Ty programy v HD budou na tvé lelce lepší,než SD programy,vše bude lepší přes HD přijímač a propojení scart,to co Ti někteří píšou s vyjímkou/satmontera/ tak se na to raz ,dva tři věř mi,o poznání lepší to je s HD přístrojem na normální telce ,zkušenosti mám z chalupy,a nikdo nebude kecat,že to tak není./je na to dalších několik argumentů, že to tak je,jak jsem napsal/. |
![]() hery |
| 29.08.2009, 07:00.46 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeMakat mu to bude,ale porovnej zapojení přes hdmi uPlazmy např.PANASONIC 106 uhl.Nebo LCD od Samsungu a scartem na 100hz a porovnej kvalitu obrazu,ale pokud si chce nechat 100hz a slušnej HD receiver proč ne,ale podle mne to je zbytečná investice. |
![]() satanolog |
| 29.08.2009, 08:24.25 | |
heryPravdu mame obe strany, ale my ji mame vetsi. Alespon z podstaty veci ano! Rozdil mezi slusnym SD/ARD,ZDF ci CT ze Skylinku na CRT a HD sidgnalem na obycejne telce nepoznas, pokud nebudes dopredu znat obsah. Za to na HD panelu a HDMI spojeni to pozna i S.Wonder. A o to tady jde - o vyjadreni nesmyslnosti spojeni moderniho HD prijimace a stare televize. O nicem jinem to nemuze byt. Ty, jak zkusenej bard bys mel jit nam mladym smradum prikladem! :8) R^ |
![]() Saxon |
| 29.08.2009, 08:33.14 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeNo poznat to je na slusne CRT televizi, mas vyhodu ze oproti tem co maji ty super LCD panely muzes sledovat i digi a spousta scpc kanalu s nizkym datovym tokem ve slusne kvalite. Propojeni je ale lepsi pres S-Video nez pres Scart, coz slusne CRT maji, obraz je jednoznacne ostrejsi a muzes mit obraz lepsi nez mnohe mazanice na LCD panelech. Stale je technologie CRT co se tyka barevneho podani a prirozenosti nad LCD, at se to nekomu libi nebo ne ... |
![]() 007 |
| 29.08.2009, 08:57.26 | |
RE: HD přijímač bez HD televizemně to příde osobně k smíchu, když kolikrát někdo i vyloženě shání ty poslední starý CRT jako kvalitnější alternativu k LCD (pro sledovaní SD programů) protože Digi emu je a dlouho bude nejsledovanější "platforma", co si budeme namlouvat. obrovská výhoda LCD je ta matná obrazovka, která prakticky neodráží světlo, takže se dá sledovat v kteroukoliv denní dobu bez ohledu na to, jestli máte okna na jih nebo na sever a můžete si zároveň užívat přirozenýho denního světla. potom taky nikdy se z ní neozývá to otřesný pískání, který produkuje jednou za čas snad každá CRT televize. |
![]() vortimond |
| 29.08.2009, 09:01.45 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeTo je snad jedno přez co to bude zapojený hlavně že do televize pustí každou barbu zvlášť (GRB)..Je to rozdíl jako bázen.A je jedno jestli scartem nebo S-video.. Musí to tedy taky podporovat televize. |
![]() TRE |
| 29.08.2009, 09:08.39 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeS-Video nepřenáší každou barvu zvlášť. tam máš oddělenou jenom jasovou a barvonosnou složku. teprve v RGB módu přes Scart se přenáší každá barva zvlášť. ale přesto někomu příde přirozenější S-Video, obraz je takovej analogovější, kontrastnější. |
![]() vortimond |
| 29.08.2009, 09:09.41 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeÚplně jedno to není, S-video nemá s RGB nic společného, je tam jen oddělený kanál pro jas a v PALu zakódovanou barvu. U připojení přes SCART je možno volit mezi zakódovaným CVBS a komponentním RGB, které je kvalitnější. |
![]() petys |
| 29.08.2009, 09:25.01 | |
RE: HD přijímač bez HD televizejá bych tu oblibu CRT a zaujatost vůči LCD TV přirovnal k tý aktuální "aféře" se žárovkama. jak náš anti-ekologickej pan prezident propaguje, aby si lidi nakoupili do zásoby vagón klasickejch žárovek :laughing: který budou muset každou chvíli měnit a ve finále jim to vyjde cenově nastejno, jako kdyby používali ty úsporný. taky někdo na to nadává, že to světlo není přirozený, já si myslím, že se jedná čistě o zvyk. je to prostě trochu jiný světlo, nedá se říct, že horší. |
![]() vortimond |
| 29.08.2009, 09:30.12 | |
petysVzdy je to take otazku typu CRT, kde nekde to RGB neni zas tak ostre jako pres S-Video a i baravne podani je prirozenejsi, ne jako malovane od Lady, alepson u me TV.Ano LCD ma vyhodu, ze neodrazi svetlo, ale to je trochu malo z tech vyhod ... snad na zaluzie ma kazdy. Navic je potreba si uvedomit ze lide nemaji casto ani prostor na velkou TV v mistosti, protoze pak se na to musis divat z velke vzdalenosti, aby si nevidel ten bo*del v obraze. |
![]() 007 |
| 29.08.2009, 09:34.16 | |
vortimondNo ono s temi zarovkami ala Bursik to neni zas tak jednoduche, budes se divit, ale jsou lide, kterym to svetlo generovane tema super ekologickyma zarovkama vadi a je jim neprijemne do oci (bohuzel i me), jsou na to dokonce i studie ... |
![]() 007 |
| 29.08.2009, 09:37.59 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeto světlo je dost jiný, no já to uznávám. stejně jako obraz CRT a LCD je prostě jinej. ale jedná se o zvyk. když jsem vyměnil starej analogovej sat přijímač za digitál, tak jsem z toho byl taky zhnusenej. a teď nemyslím nějaký programy s bitrate na hranici sledovatelnosti, jako vysílá UPC a DIGI, ale všechny. časem se na to ale dá zvyknout. |
![]() vortimond |
| 29.08.2009, 09:39.49 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeJá si troufám tvrdit, že kvalitní crt mám. Plochá, 72cm, 100Hz, ZOOM, Autoformát(i s 2 krokovým posunutím obrazu při titulcích), PiP, PaP, PaT, 3 scart, S, 512str. text, virtual dolby, zvláštná kanál sw a různé další hova.diny. Prostě jedna z posledních.Samozřejmě na ni HD program od SD poznat je. Ale ten rozdíl od kvalitního SD je minimální a při slepém testu bych se možná i minul. Obraz je krásně ostrý ale prostě chybí rozlišení! Krásně jde poznat třema tenis z 1W a bbs streamu. Ale na placce jsou to nebe a dudy. Poslední výhoda je v tom, že i při sledování toho marasu mě prostě nebolí oči. (Nenosím brýle a myslím, že mám dosud velmi dobrý zrak). Ale i přesto si myslím, že kupovat HD přijímač k crt jsou vyhozené prachy a pitomost. To už raději kvalitní SD přijímač s HDMI výstupem k placce. Leda by tu tv plánoval v brzké době vyměnit.. |
![]() Tomik535 |
| 29.08.2009, 09:42.55 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeOtázka byla, jestli to pofrčí. Odpověď je prostě ano.Pozitiva budou - možnost přijímat programy v MPEG 4. Stejně nakonec koupí lepší televizi, takže bude přijímač využit plnohodnotně. |
![]() Orion |
| 29.08.2009, 11:05.18 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeAno,pofrčí a pozná i kvalitnější obraz,proč by to nemělo být kvalitnější ke koukání.Tak že,nepište nesmysly.I když na plazmě a LCD je rozdíl výraznější. R^ :) |
![]() zzaner |
| 29.08.2009, 11:46.34 | |
RE: HD přijímač bez HD televizeProblém je pouze v tom, že CRT žádným způsobem nejde donutit na jiné řádkování než 576i. A scart samozřejmě taky ne. Existovaly dokonce CRT s HDMI, ale to stejně dělalo uvnitř downscaling na 576i. Přesto to o něco kvalitnější bude už jenom proto že MPEG4 nezná kostičky. |
![]() visper |
| 29.08.2009, 16:34.54 | |
Toníkby nám dal pouštět HD do skleněnky. |
![]() hobo |