Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Připojení set-top-boxu k televizi

Dobrý den, na chatě mám set-top-box Strong SRT 8211 připojený přes scartku do televize, vše hraje. Pro získání lepšího obrazu jsem připojil přes HDMI a na televizi hláška žádný signál a nulové ukazatele signálu na set-top-boxu. Zkoušel jsem jiné HDMI kabely i jiný set-top-top i jinou televizi. Pokaždé stejný problém, přes scartku to hraje, přes HDMI ne. Nevíte někdo, kde bude problém? Děkuji

klocpi
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 103
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

Žeby zle nastavene rozlíšenie obrazu v menu stb?!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

Nemělo by se to v menu boxu av výstup přepnout na hdmi...

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 804
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

Tento Strong nepoznám, ale je kopec stb, na ktorých to prepnúť treba!!!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

Samozřejmě že na televizi mám nastavený HDMI vstup, ale píše to hlášku " žádný signál" a když dám info na set-top-boxu ukazuje to jak kvalitu a sílu signálu nula Rv Propojím to scartkou a hraje to

klocpi
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

V menu boxu?? to přepnout na hdmi... :)))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 804
Odpověď v diskusním vlákně
 

@klocpi

Posledný krát to opakujem!!!
V menu stb treba nastaviť vyššie rozlíšenie, tak aby stb automaticky smeroval svoj A/V signál do HDMI výstupu a nie na scart!!!
:)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Výrobné nastavenie a podla Manuálu a bodu 4.0 Prvé spustenie vyber výstup HDMI... Máš tam SCART... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 057
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Maneto

I tak še dá...
;)
Len hold, niekto by mal prečítať aj manuál, keď si nevie rady!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

@klocpi

Samozrejme to patrilo tebe ...

@mmiriboy - aký sa pri prvom nastavení vyberie výstup, tak ten sa bez nastavenia od začiatku, t.j. výrobné nastavenie, nedá zmeniť... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 057
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Maneto

Ako som už spomenul vyššie, nepoznám tento model stb, ale keď vravíš, že sa to dá iba cez "výrobné nastavenia" - tak môže byť. Inak to mi pripomína stb od Telekomu (Magio) - tam tiež inak než cez "továrko" sa nedalo zmeniť rozlíšenie/prepnúť výstupy. Bol to nejaký starší model, aký? To už si nepamätám, stretol som sa s tým u kamaráta.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

Zajímavé je, že když set-top-box vezmu ke kamarádovi, připojím pomocí HDMI s televizí ( upozorňuji-nikde nic nenastavuji), tak to hraje. Děkuji všem za odpovědi

klocpi
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

@klocpi

;)
Aj to sa môže stať.
HDMI vstup na telke máš v poriadku? Neodpálil si si tam niečo? Totižto HDMI kábel sa má zapájať pri vypnutých zariadeniach! Skúšal si tam pripojiť iné zariadenie?

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

@klocpi

Ta Tv je zřejmě HD ready,tak třeba v stb nastavit nižší rozlišení,to mi dělala TV Sony kdl....úplná tma a ticho.Ale musel jsem ten setobox jít nastavit ve fulHD tv o patro níž a už jsem na tím dělal kříž.... ;) ;)

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 494
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmririboy

Kdyby nebyl HDMI vstup v pořádku nešlo by na telce nic. Naskočí tam hláška " žádný signal" a když dám info na set-top-boxu tak jsou hodnoty kvality a síly signálu nula. Zkoušel jsem i jiný HDMI kabel, ale hláška je stejná. Ještě vyzkouším připojit na HDMI DVD přehrávač, jestli to půjde :)) Díky

klocpi
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

Ten Strong mám taky mi to při 1 zapojení blblo jako by ladil a zničeho nic tma(přes HDMI)dal jsem scart naladil vše jelo OK,pak jsem dal zpět HDMI a od té doby jede dobře,ale žádný zázrak to není(mám to jen na testy a když nejede sat)topí jak sporák Rv :O

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+28,2°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 240
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

@klocpi

Čo sa týka tých nulových hodnôt sily a kvality signálu, ak máš na mysli "teplomery (ukazovatele signálu)" na stb, tak tu môžeš mať problém aj z rozdielnym "nulovým potenciálom", t.j. nedokonalé spoje v rozvode elektriky po byte/baráku!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Přesně, teploměry na stb. Nedokonalé spoje a hlavně starý přívodní kabel. To bude asi zakopaný pes R^ Díky moc, zítra prověřím

klocpi
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

to bych bral,ale ta elektrika zůstala stejná a scart to sežere

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@klocpi

nech tam scart i hdmi zapojené k tv a koukni na teploměry přes scart a přes hdmi

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Ono, tu ešte môže byť jedna vec, t.j. ak používa nejaký šmejd scart kábel, ktorý nemá tienenie, nieje "ukostrený" - tak mu to môže ísť na ten scart!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

Jak píše pierrepetr, určitě to je hdmi kabelem. Mám ten samý přístroj a když jsem k němu zapojil levný hdmi kabel, tak mě to zlobilo. Koupil jsem dražší a jede v pohodě.

flanger
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

@flanger

no to jsem zrovna nemyslel

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

jako,že by se to zavíralo přes síť? a chodilo to??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Připojení set-top-boxu k televizi

Omluva pierrepetr, samozřejmě jsem myslel příspěvek od @mmiriboy, který je nad mým. Opět vyzkoušeno, jeden hdmi ani ťuk, přitom v box android jede pěkně a druhý dražší jede bez problémů.

flanger
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

@flanger

Keďže autor vlákna sa ešte nevyjadril, tak mi sa tu môžme iba ak, tak dohadovať a hrať sa na veštcov.
;)
Inak, on píše, že mu "spadol" signál! T.j. kvalita/úroveň signálu na "teplomeroch" stb!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 666
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra