Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Skylink - většina bez signálu

Zdravím, řeším u rodičů problém, že jim přestala fungovat většina stanic u SKylinku - žádný signál.
Mají single LNB, takže pouze Astra 23,5E. Jdou jim nyní jen programy na frekvencích 12168 V a 12070 H. Vše ostatní bez signálu... Kdyby třeba 12168 V a 12070 H vypadávaly, tak byh si myslel, že je hnutá anténa. Ale tyhle jedou úplně v pohodě a na stupnicích v přijímači signál přes 90%. Ještě možná bude signál někde na placených stanicích, ale mají jen základní balíček, takže to teď nevím...

Kdyby nešla komplet jedna polarizace, tak bych to tipoval na LNB. Ale že to je takhle, tak nevím, zda to může být LNB. Ještě mě napadlo, že někde na půdě myši nakousali kabel, ale těžko říct, zda by se to projevilo takhle. Nenapadá vás, čím by to mohlo být, takhle podle popisu, že jedou jen ty dvě frekvence? Díky

tomygo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

Zavolat firmu, nechat překontrolovat nastavení paraboly a provést kontrolu signálu.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

Tyhle dva TP jsou v DVB-S,takže nejsou tak náročné na nastavení jak ostatní.Máš asi větrem maličko pohnutou parabolu.

Famaval 110,E85,Andrew 180x200,Zero 4k,TBS 5927, Zlínský kraj - Kroměříž

Danny10
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 1 215
Odpověď v diskusním vlákně
 

Skylink bez signálu

Taky jsem to jednou řešil u kamaráda .Měnil jse lnb a settobox a nakonec to bylo kabelem.

staman
Registrace: 2/2015
Příspěvků: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

@staman

Pravdu máš!Já bych sice vsadil na LNB, nebo lehce hnutou parabolu ale kabel je velmi pravděpodobný chyták, třeba jenom nakvetlý screening v F-kách.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

tomygo, zkontroluj ten koaxialni kabel na pude, dilo mohlo byt ještě vice dokonano. Tim ze je poskozen, tak dochazi k utlumu signalu na určitých frekvencích a navíc kondenzuje vlhkost do sebe ted v tom vlhkem počasí. Zavolal bych firmu ta vse radne prekontroluje a vymeni vadne věci.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tomygo

Pokud byly větry na 99% je hnutá parabola,myslím,že elevace(nahoru/dolů),ale možná se pletu. :bigeyes:

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 212
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jackino

nebo do leva a do prava.. s hnutím v těchto směrech jsem se setkal na více parabolách mnohem víc, než narušením elevace..

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jonnyq

Já právě zase když byla po větru hnutá parabola tak to byla vždy elevace

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 212
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

Při větrech minulý týden z jižního směru taky pohlá elevace..

Famaval 110,E85,Andrew 180x200,Zero 4k,TBS 5927, Zlínský kraj - Kroměříž

Danny10
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 1 215
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

A nebo tuner v boxu... :))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 781
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

2tamygo: postupuj systematicky, vylučovací metodou.
1. Zkus jiný přijímač.
2. Zkus přijímač jinde.
3. Zkus natáhnout pokusně nový koax od antény k přijímači (jakkoliv třeba venkem do okna).
To ti něco ukáže.
Ono to v podstatě může být cokoliv, pohnutá anténa, LNB, konektory, kabel, přijímač...
(Transpondéry na různých frekvencích nemají stejný vysílací výkon ani další parametry podtstané pro příjem, proto při nějaké drobné poruše, vypadávají postupně ty nejslabší.)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

Zkontroluj F-konektor u LNB jestli není zoxidovaný působením vlhkosti a elektřiny v něm. Jednou jsem viděl takto skoro uhnilý střed kabelu, chování obdobné.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jackino

záleží odkud vítr vane :) Mě osobně se elevace pohla jen jednou..

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.4, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)

jonnyq
Registrace: 9/2008
Příspěvků: 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

Díky za rady. V týdnu to za světla nestihnu, takže o víkendu vyzkouším vylučovací metodu a dám vědět, čím to bylo.

tomygo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 153
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink - většina bez signálu

Jen pro info píšu, že to byla mírně hnutá parabola - elevace. Hrající stanice nevyžadovaly takovou přesnost a přijímač i při slabém signálu ukazoval přes 90%, což mě předtím mátlo, že by to bylo tímto... Ale stačilo "otočit" zpět o kousek dolů a vše jede. Jinak jsem na půdě objevil od myší i "načatý" koaxiál, který budu muset taky vyměnit (ale to zatím nemá vliv).

tomygo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 153
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra